Sciences Po Tunis

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Akredytacje i Partnerstwa

Instytut Nauk Politycznych w Tunisie rozwija partnerstwom prestiżowych projektów we współpracy z instytucjami i agencjami międzynarodowymi, Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauk Politycznych, Europejskie Stowarzyszenie Obrony Praw Człowieka, Międzynarodowe Stowarzyszenie Socjologiczne i Francuskiego Stowarzyszenia politologia.

Konferencje, spotkania, wymiany i interwencje profesorów i ekspertów, są organizowane w szkole we współpracy z instytucjami, szkołami i uniwersytetami partnerów Instytutu Nauk Politycznych w Tunisie.

Programy Instytutu Studiów Politycznych są zatwierdzone przez Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego i Badań Naukowych w Tunezji, ale także przez EABHES, Edukacja Europejska Rada Accriditation od wyżej, umożliwiając uznanie europejskiej i międzynarodowej.

EABHES jest organem akredytacji, który umożliwia realizację europejskich zaleceń dotyczących résulatant szkolnictwa wyższego Deklaracji Bolońskiej z 19 czerwca 1999 roku i spełnia przepisów i procedur ustalonych przez radę dyrektorów.

Mobilność studentów za granicą:

Międzynarodowy otwartość jest potwierdzone przez mobilności, które oferuje swoim studentom możliwość spędzenia semestru lub roku za granicą na Sciences Po we Francji i szkół partnerskich i uniwersytetów na całym świecie.

Europejski kontekst uczelni pozwala studentów do pracy w międzynarodowym środowisku, pozwalając na otwarcie na świat i poznawania innych kultur poprzez programy opracowane we współpracy z naszymi partnerami i szkolenia rependant normy i standardy największych europejskich szkołach.

Każdego roku European University of Tunis Zapraszamy studentów różnych narodowości, który pozwala studentowi rozwijać jak w wielokulturowym kontekście.

Multidyscyplinarnych programów i innowacyjna pedagogika

Interdyscyplinarne szkolenie:

Nauczanie opracowany w Instytucie Studiów Politycznych Tunisie, jest połączony z trybu treningowego elity, która zawiera nowe zagadnienia ekonomiczne i geopolityczne chwili.

Nauczanie jest zasilany przez doskonałości badawczej, kultury i interdyscyplinarnego podejścia w zakresie prawa nauki społecznej skupiającej politologię ekonomii, zarządzania i informacji-komunikacji.

Profesjonalny program:

Specjaliści urzędników zaangażowanych w nauczanie w formie wykładów i kierował pracą, oni nadzorują studentów podczas ich staży i rekrutacji na koniec treningu.

Badania i innowacje pedagogiczne:

Na stronie Instytut Studiów Politycznych TunisieCentrum Badań Uniwersytetu Europejskiego Tunisu oferuje przestrzeń dla refleksji i pracy dla naukowców profesorów, studentów i profesjonalistów, których celem jest przyczynienie się do nowych praw gospodarczych, społecznych i politycznych w Tunezji i międzynarodowym.

Instytucje europejskie i międzynarodowe organizacje partnerskie z Instytutu Studiów Politycznych Tunisie aktywnie zaangażowany w badania i są ważnym elementem rozwoju.

społeczeństwo obywatelskie, organizacje pozarządowe, fundacje i stowarzyszenia przyczyniają się również do różnych programów Instytutu Nauk Politycznych w Tunisie.

Elita, Think Tank Sciences Po Tunis:

„Elite” to laboratorium pomysłów z badań Instytutu Europejskiego Uniwersytetu polityczne grupy Tunis (pierwszy Instytutu Nauk Politycznych w Tunezji), we współpracy z Międzynarodową Siecią Politologii, „International Political Science Association „oraz prowadząc współpracę akademicką.

Po sukcesie na międzynarodowej konferencji „myślenie rewolucji tunezyjskiej” z 14 stycznia 2017 r organizowany przez Instytut Studiów Europejskich Uniwersytetu z Zasadami Tunis, think tank „elite” został ogłoszony w celu zapewnienia ciągłości badania i monitorowanie pracy tematami sympozjum z udziałem uczniów, nauczycieli i naukowców z Institut d'Etudes de Tunis Politycznych, a także specjalistów i społeczeństwa obywatelskiego nie tylko myśleć o rewolucji Tunezja, ale też myśleć o przyszłości Tunezji.

"Elite" Interesuje się problemów politycznych, społecznych i gospodarczych rewolucji i analizuje kwestie związane z procesem transformacji demokratycznej w wymiarze krajowym i międzynarodowym oraz wewnętrznego punktu widzenia i porównaniu go poprzez organizacja pracy i myślenia warsztaty poprawa podejścia i działań w dziedzinie polityki publicznej; ważną dźwignią rozwoju politycznego, społecznego i gospodarczego w Tunezji.

Jakości środowiska

Dzięki nowoczesnej i przyjemnej kampusu, Uniwersytet Europejski znajduje się na przedmieściach Kartaginy do brzegu jeziora Tunisu, w nowym obszarze działalności Khair-Eddin, blisko sidi BouSaid, Salammbo i zabytków Kartagina i 15 minut od lotniska Tunis Carthage.

Kampus Uniwersytetu Europejskiego Tunisie obejmuje sale wyposażone w projektory wideo i interaktywnych tablic, połączenie z Internetem za pośrednictwem światłowodu, sal konferencyjnych, tradycyjnej biblioteki, w dużej pracowni komputerowej, kawiarence internetowej, w ambulatorium i przestrzeni studenckich w ramach i na zewnątrz budynku.

Usługi:

  • staże biurowe i mentoring
  • Biuro Pomocy dla studentów zagranicznych
  • studenci Intranet
  • wirtualna biblioteka
  • studenci klub i Absolwentów
  • centrum sportowe w pobliżu Uniwersytet partnerem

Życie wspólnotowe:

Klub oferuje studentom możliwość wziąć udział w życiu studenckim i w różnych dziedzinach: dom międzynarodowych studentów; konferencje; międzynarodowym środowisku; Biznes Junior; wycieczka kulturowa; muzyka; fotografia; Sport ...

Konferencje i projekty:

W celu opracowania analityczne i kierownictwo szkoły w Tunisie European University regularnie organizuje konferencje i warsztaty naukowe. projekty przedsiębiorcze są również organizowane w ramach Europejskiego Uniwersytetu w Tunisie i międzynarodowym we współpracy ze szkołami europejskimi partnerami uczelni.

Lokalizacje

Tunis

Université Européenne de Tunis

Address
Campus de l’ Université Européenne de Tunis
Zone d' activité Khaireddine, Les Berges du Lac III. 2015

Tunis, Tunis, Tunezja