Przeczytaj oficjalny opis

O nas

Wschodni i południowoafrykański Instytut Zarządzania (ESAMI) to międzyrządowe regionalne centrum rozwoju zarządzania. Siedziba główna ESAMI znajduje się w Arusha w Tanzanii.

Utworzono instytut, którego głównym celem jest zapewnienie regionom wyszkolonego personelu w wielu kluczowych obszarach, takich jak zarządzanie polityką, zarządzanie transportem, zarządzanie finansami, zarządzanie technologiami informatycznymi, zarządzanie zdrowiem, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie projektami, zarządzanie energią i środowiskiem oraz zarządzanie równością płci między innymi.

Głównym celem było wyszkolenie kierowników średniego i wyższego szczebla z regionu w celu poprawy ich wyników w zarządzaniu, biorąc pod uwagę kwestie globalne, ale z naciskiem na region związany z afrykańskim środowiskiem.

Mandat, misja, wizja i filozofia ESAMI

Wschodni i południowoafrykański Instytut Zarządzania (ESAMI) jest Panafarskim Regionalnym Centrum Rozwoju Zarządzania, należącym do dziesięciu rządów członkowskich z regionu Afryki Wschodniej i Południowej. Są to Kenia, Malawi, Mozambik, Namibia, Seszele, Suazi, Tanzania, Uganda, Zambia i Zimbabwe. Jest to instytucja ukierunkowana na usługi i rynek, oferująca wysoko wyspecjalizowane specjalistyczne szkolenia z zakresu zarządzania, konsultacje, programy edukacyjne i usługi badawcze w zakresie zarządzania ukierunkowanego na działania. Inne kraje, które regularnie uczestniczą w programach rozwoju zarządzania ESAMI to Lesotho, Botswana, RPA, Angola, Rwanda, Sierra Leone, Nigeria, Erytrea, Wybrzeże Kości Słoniowej, Liberia, Ghana, Gambia, Sudan, Etiopia i Burkina Faso.

W maju 1997 r. Komisja Gospodarcza ONZ ds. Afryki oficjalnie uznała ESAMI za Afrykańskie Centrum Doskonałości w Rozwoju Zarządzania. Uznanie to zmusiło ESAMI do rozszerzenia usług na wszystkie kraje w Afryce. Aby sprostać wyzwaniom zarządzania w Afryce w nowym tysiącleciu, ESAMI nadal zapewnia wysokiej jakości, skoncentrowane na kliencie interwencje w zakresie zarządzania w całej Afryce.

Mandat

Zadaniem ESAMI jest poprawa wydajności i efektywności zarządzania w publicznych, prywatnych i międzynarodowych organizacjach w Afryce. Zostanie to zrobione poprzez:

 • Szkolenie w zakresie zarządzania i edukacja;
 • Doradztwo w zakresie zarządzania i usługi doradcze w zakresie zarządzania;
 • Badania w zakresie zarządzania, generowanie wiedzy i publikacje;
 • Promocja najlepszych praktyk w zarządzaniu.

Wizja

Do roku 2020 ESAMI jest uznawanym na całym świecie centrum przywództwa i transformacji biznesowej

Misja

Naszą misją jest przekształcanie instytucji poprzez rozwój przywództwa, innowacyjną edukację, szkolenia w zakresie zarządzania, generowanie nowej wiedzy i usługi doradcze.

Nasz wszechświat klientów będzie indywidualnymi, publicznymi, prywatnymi i międzynarodowymi organizacjami.

ESAMI: przeszłość i teraźniejszość

Od momentu powstania w 1980 r. ESAMI wniósł istotny wkład w rozwój zasobów ludzkich i zarządzania w regionie. Jego rola jako wiodącego Regionalnego Instytutu Rozwoju Zarządzania znacznie się rozszerzyła w wyniku wzrostu popytu wśród klientów z krajów regionu i nie tylko. Do tej pory ponad 75 000 pracowników średniego i najwyższego szczebla w rządzie, publicznych, prywatnych i obywatelskich uczestniczyło w programach rozwoju otwartego zarządzania oferowanych przez Instytut.

Strategiczny ciąg ESAMI

Programy ESAMI oparte są na pojawiających się potrzebach klienta na całym kontynencie. Instytut nadal upewniał się, że programy korzystają z badań przeprowadzanych w formie oceny potrzeb i opinii uczestników. Ocena programu, badania nad znacznikami i ocena skutków będą stanowić ważną część procesu szkoleniowego i budowania potencjału ESAMI. Programy szkoleniowe przedstawione w niniejszym prospekcie będą silnie powiązane z zarządzaniem i poprawą wydajności na poziomie indywidualnym i organizacyjnym.

Indywidualne programy zostaną podjęte w celu rozwiązania konkretnych problemów i problemów klientów. Zazwyczaj są one przeprowadzane na żądanie, w miejscach i terminach dogodnych dla klienta.

ESAMI uruchomił program Executive MBA, który okazał się dość udany. Do chwili obecnej zapisy do Szkoły Biznesu obejmują 3600 studentów rozmieszczonych w dziesięciu kampusach w Afryce.

ESAMI wprowadziło również programy licencjackie, dyplomowe i licencjackie w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem.

Zdolność ESAMI i przewagi komparatywne

Jako centrum rozwoju zarządzania, ESAMI stanowi centrum konwergencji, w którym ludzie z różnych krajów spotykają się, by dzielić się doświadczeniami i dzielić się doświadczeniami w ramach regionalnych. Instytut dąży do wzmocnienia tej interakcji w celu ułatwienia poprawy wydajności zarządzania i skuteczności organizacji klientów. Jako jedna z największych instytucji regionalnych w Afryce i premier w zakresie rozwoju zarządzania, potencjał ESAMI jest w dużej mierze zakorzeniony w następujących cechach:

 • Jego rdzeń składa się z różnych rdzennych, wyszkolonych i doświadczonych specjalistów, którzy rozumieją kraje, w których pracują
 • Udana instytucja, zarządzana przez afrykańskich profesjonalistów, którzy znają środowisko afrykańskie i są oddani jego usługom.
 • Szeroki i elastyczny mandat ESAMI oparty na dynamicznym Zarządzie Gubernatorów
 • Stopień finansowej samowystarczalności ESAMI wynikającej z przychodów ze szkoleń i doradztwa, który nie zależy od dotacji na przetrwanie
 • Personel z gotowością i zaangażowaniem w skuteczny rozwój i innowacje.
 • Zdolność ESAMI do szybkiego rozmieszczenia profesjonalnego personelu, który jest uzupełniony siecią biur terenowych w pobliżu swoich klientów
 • Bogate doświadczenie zdobyte przez lata w interakcjach z klientami o różnym pochodzeniu i krajach
 • Sieć kontaktów instytucjonalnych i indywidualnych
 • Elastyczność i gotowość do dostosowania zgodnie ze zmieniającym się otoczeniem i oczekiwaniami
 • Regionalny charakter i charakter dopasowany do działań Instytutu i szybko reagujący na konkretne wymagania, obawy i priorytety.
Programy prowadzone przez:
 • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

MBA

Esami Business School

Wieczorny program MBA jest specjalnie zaprojektowany dla menedżerów z sektora publicznego, pozarządowego i prywatnego. Tacy dyrektorzy będą pełnili obowiązki w pełnym wym ... [+]

Struktura

Wieczorny program MBA jest specjalnie zaprojektowany dla menedżerów z sektora publicznego, organizacji pozarządowych i sektora prywatnego. Tacy dyrektorzy będą pełnili obowiązki w pełnym wymiarze czasu pracy i nie mogą sobie pozwolić na uczęszczanie na zaawansowaną edukację menedżerską w pełnym wymiarze godzin. Kurs jest przeznaczony dla mieszanych specjalistów z różnych środowisk, którzy zarządzają podmiotami gospodarczymi, a także urzędnikami państwowymi, parlamentarzystami i przedsiębiorcami itp.

Zajęcia odbywają się w godzinach od 17:00 do 22:00 przez dwa do trzech tygodni w ciągu dwóch i pół do trzech miesięcy, przez okres dwóch lat.... [-]

Tanzania Arusha Kenia Nairobi Dar es Salaam Zambia Lusaka Uganda Kampala Namibia Windhoek Suazi Mbabane Zimbabwe Harare Mozambik Maputo Malawi Lilongwe  + 15 Więcej
Wrzesień 2019
Język angielski
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Esami Business School

Transport i infrastruktura zostały określone jako ważne warunki wstępne dla wzmocnienia rozwoju społecznego i gospodarczego. ESAMI zdaje sobie sprawę, że bez masy krytycz ... [+]

Struktura

Transport i infrastruktura zostały określone jako ważne warunki wstępne dla wzmocnienia rozwoju społecznego i gospodarczego. ESAMI zdaje sobie sprawę, że bez masy krytycznej wyszkolonego personelu w sektorze transportu jego wydajność operacyjna pozostanie słaba, stąd wprowadzenie MBA-TELM. Oprócz sesji w klasie, studenci będą uczestniczyć w dwutygodniowej wycieczce zagranicznej w ramach programu. Będą mogli odwiedzić szereg przedsiębiorstw transportowych i logistycznych i odnieść korzyści z wymiany doświadczeń ze swoimi odpowiednikami.

Kursy MBA-TELM są oferowane w godzinach wieczornych od 17:00 do 22:00. Zajęcia te będą trwały od dwóch do trzech tygodni w ciągu dwóch i pół do trzech miesięcy.... [-]

Tanzania Arusha Kenia Nairobi Dar es Salaam Zambia Lusaka Uganda Kampala Namibia Windhoek Suazi Mbabane Zimbabwe Harare Mozambik Maputo Malawi Lilongwe  + 15 Więcej
Wrzesień 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Esami Business School

Zarządzanie zasobami ludzkimi jest ważnym działaniem na rzecz obecnej i przyszłej konkurencyjności organizacji. Związek między zasobami ludzkimi a wydajnością / produktyw ... [+]

Struktura

Zarządzanie zasobami ludzkimi jest ważnym działaniem na rzecz obecnej i przyszłej konkurencyjności organizacji. Związek między zasobami ludzkimi a wydajnością / produktywnością organizacji nie może być przeceniony. MBA w zarządzaniu zasobami ludzkimi to program, który zapewni, że praktyki w zakresie zasobów ludzkich w organizacjach idą w parze z obecnymi podejściami organizacji pozycjonujących znacznie wyprzedzających konkurencję.

Program MBA-HRM jest oferowany w godzinach wieczornych od 17:00 do 22:00. Zajęcia trwają od dwóch do trzech tygodni, co dwa i pół do trzech miesięcy.

Programme Venues

Wieczorna klasa MBA w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi jest oferowana w krajach członkowskich ESAMI w następujących miejscach: - Arusha, Dar es Salaam i Mwanza, Tanzania; Nairobi, Kenia; Kampala, Uganda; Lusaka, Zambia; Lilongwe i Blantyre, Malawi; Harare, Zimbabwe; Windhoek i Oshakati w Namibii; Mbabane, Suazi; Maputo, Mozambik i Mahe, Seszele.... [-]

Tanzania Arusha Kenia Nairobi Dar es Salaam Zambia Lusaka Uganda Kampala Namibia Windhoek Suazi Mbabane Zimbabwe Harare Mozambik Maputo Malawi Lilongwe  + 15 Więcej
Wrzesień 2019
Język angielski
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Esami Business School
Address
Headquarters P. O. BOX 3030, Arusha, Tanzânia
Arusha, Arusha Region, Tanzania
Witryna
Telefon
+255 27 297 0070/1/2/3
ESAMI KENYA
Address
ESAMI KENYA 4th Floor International House P. O. Box 566628 – 00200
Nairobi, Nairobi County, Kenia
Witryna
Telefon
+254 20 222 8233
ESAMI DAR ES SALAAM
Address
ESAMI DAR ES SALAAM 3rd Floor, NIC Investment House P.O. Box 22290
Dar es Salaam, Dar es Salaam, Tanzania
Witryna
Telefon
+255 22 211 2670/ 213 5046
ESAMI - ZAMBIA
Address
ESAMI - ZAMBIA 2ND Floor, Superannuation House Ben Bella Road P.O. Box 32132
Lusaka, Lusaka Province, Zambia
Witryna
Telefon
+260 211 222937
ESAMI – UGANDA
Address
ESAMI – UGANDA ESAMI Centre, Plot 52 Bombo Road P.O. Box 824
Kampala, Central Region, Uganda
Witryna
Telefon
+256 41 4 254 222 / 343 397
ESAMI – NAMIBIA
Address
ESAMI – NAMIBIA Cnr Nelson Mandela/Sam Nujoma HIDAS Centre P.O. Box 1836,
9000 Windhoek, Khomas Region, Namibia
Witryna
Telefon
+264 61 236 965/6
ESAMI – eSWATINI
Address
ESAMI – eSWATINI 3RD Floor, Lilunga House Somhlolo Rd P.O. Box 4234
Mbabane, Hhohho Region, Suazi
Witryna
Telefon
+268 240 48494
ESAMI – ZIMBABWE
Address
ESAMI – ZIMBABWE 6 Bantry Road, Alexandra Park P.O. Box 2627
Harare, Harare Province, Zimbabwe
Witryna
Telefon
+263 242 744364/ 744935
ESAMI MOZAMBIQUE
Address
ESAMI MOZAMBIQUE No. 657 Floor No. 1 Avenida Julius Nyerere P.O. Box 2077
Maputo, Maputo, Mozambik
Witryna
Telefon
+ 258 21 487375
ESAMI MALAWI
Address
ESAMI MALAWI 1st Floor, Development House, City Centre P.O. Box 31127 Lilongwe 3
Lilongwe, Central Region, Malawi
Witryna
Telefon
+265 1 774423/770253