National Taiwan University College of Management

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Wizje

National Taiwan University to kompleksowy instytut badawczy, który opiera się na kompletnej i zintegrowanej bazie naukowej. Studenci i wykładowcy Uniwersytetu są jednymi z najlepszych w kraju, a ich motto "Uczciwość, staranność, wierność i współczucie" posłużyło za podstawę w dążeniu do osiągnięcia celów edukacyjnych, badawczych i administracyjnych. Dzięki podstawom zakorzenionym w takich ideałach, NTU nadal zapewnia różnorodny, konkurencyjny i międzynarodowy program nauczania, jednocześnie kładąc nacisk na mocne akademickie szkolenie w zakresie nowatorskich badań i rozwoju. Aktywnie poszukuje możliwości współpracy z przemysłem w sektorze prywatnym, aby wypełnić swoje obowiązki społeczne polegające na oddaniu społeczeństwu. Jako jeden z najwybitniejszych na świecie instytutów badawczych i edukacyjnych zapewniających wiodącą i akademicką doskonałość w szerokim zakresie dyscyplin, wizją przyszłości NTU jest awans jako najlepsza chińska uczelnia, a także zaliczana do najlepszych wszystkich międzynarodowych uniwersytetów. Ustanowiony

 • 1928 jako Taihoku Imperial University
 • 1945 jako National Taiwan University

Wydział (od 2013)

 • Wydział stacjonarny: 2,044
 • W niepełnym wymiarze godzin Wydział: 1,911

Studenci (od 2013 r.)

 • Studia licencjackie: 16,588
 • Master's: 10,989
 • Doktorat: 4,591
 • Razem: 32 168

Jednostki akademickie i badawcze

 • NTU składa się z 11 Colleges, 54 departamentów i 105 instytutów absolwentów, przyznając rocznie około 8.000 stopni. Uniwersytet szczyci się również wieloma międzynarodowymi i krajowymi ośrodkami badawczymi, a także ponad trzema tuzinami ośrodków badawczych na poziomie uniwersyteckim.

Kampusy

 • Kampus uniwersytetu rozciąga się na około 34 283 hektarów w całym Tajwanie, a główny kampus znajduje się w sercu stolicy kraju, Tajpej.
 • Główny kampus
 • College of Medicine and University Hospital
 • Farma uniwersytecka
 • Oddział Chubei
 • Oddział Yinlin
 • Farma eksperymentalna Xitou

Motto "Uczciwość, staranność, wierność i współczucie" Wyróżnienia 1 Laureat Nagrody Nobla, 3 szefowie państwowego zbioru bibliotecznego Obejmuje ponad 4 miliony woluminów, 40 tys. Wyborów okresowych i ponad 1 milion zbiorów różnych form.

Przegląd

NTU College of Management została założona w 1987 roku. Z perspektywy czasu rozwój Kolegium można podzielić na cztery główne etapy: etap podstawowy, etap rozwoju, etap ekspansji oraz etap innowacji i doskonałości. Pod kierownictwem zarówno obecnego, jak i byłych dziekanów, Kolegium składa się obecnie z Departamentu i Graduate Institute of Business Administration, Departament i Graduate Institute of Accounting, Departament i Graduate Institute of Finance, Department i Graduate Institute of International Business, Department i Absolwent Instytutu Zarządzania Informacją, globalny program MBA, program Executive MBA oraz program licencjacki w języku angielskim w Business Administration. NTU College of Management jest domem dla 109 wybitnych pełnoetatowych członków wydziału, z których wielu ukończyło najlepsze uniwersytety na świecie, takie jak Stanford University, Yale University, Massachusetts Institute of Technology, University of Chicago, University of Pennsylvania, Northwestern University oraz itd. Jeśli chodzi o badania naukowe, ponad 100 artykułów jest publikowanych corocznie przez profesorów Kolegium w czasopismach SSCI i SCI, co stanowi osiągnięcie wraz ze stałym wzrostem, który umocnił międzynarodową pozycję Kolegium. Od 2012 roku populacja studentów wynosi około 3600, z których wszystkie są obiecującymi elitami na rozwój jutra. W ciągu ostatnich kilku lat Kolegium aktywnie angażowało się w promowanie międzynarodowych wymian akademickich oraz w formułowanie strategii internacjonalizacji, co zaowocowało zdobyciem szerokiego grona uznanie międzynarodowej akademii. W 2010 roku NTU College of Management został oficjalnie akredytowany przez AACSB International, zaszczyt, który pomógł uczelni stać na bieżąco z wysokiej jakości badań i edukacji wśród najlepszych szkół biznesowych na całym świecie. Od 2010 r. College aktywnie rozpoczyna szereg inicjatyw na rzecz internacjonalizacji, które obejmują podpisanie protokołów ustaleń dotyczących programów podwójnego dyplomu z Uniwersytetem Pekińskim i Fudan University of Mainland China oraz budowanie partnerstwa ze strategicznymi uczelniami partnerskimi w USA i Hong Kongu pod kątem pogłębienie współpracy i promowanie dzielenia się globalnymi zasobami akademickimi. W międzyczasie College współpracował z renomowanymi przedsiębiorstwami w kraju przy opracowywaniu pierwszej na świecie szkoły biznesu, która wprowadziła technologię chmury do nauczania i uczenia się poprzez stworzenie programu akademickiego dotyczącego aplikacji przetwarzania w chmurze. Podsumowując, Kolegium nie szczędzi starań, aby wzmocnić swoją globalną pozycję wśród czołowych szkół biznesu na świecie.

Wizja

Naszą wizją jest stać się jedną z wiodących szkół zarządzania w regionie Azji i osiągnąć globalne uznanie dla jej wybitnych edukacji i badań.

Misja

Misją Kolegium jest kultywowanie sektorów akademickich i biznesowych poprzez ekosystem o wysokiej jakości, który ułatwia uczenie się i innowacje. Te zwiększone wpływy obejmują

 • Wpływ edukacyjny
 • Wpływ akademicki
 • Międzynarodowy wpływ
 • Wpływ przemysłowy
 • Wpływ społeczny

Podstawowe wartości (TAIDA)

 • Praca zespołowa (團隊 合作)
 • Odpowiedzialność (負責任)
 • Uczciwość (誠信 正直)
 • Staranność (勤勉)
 • Ambicja

Łącząc najwyższej klasy talenty i współtworząc światowej klasy Kolegium Zarządzania

Podczas gdy ogólna strategia uniwersytecka na rzecz internacjonalizacji ma na celu uczestnictwo studentów na poziomie 33% (około 1/3, głównie na poziomie studiów licencjackich) w krótkoterminowych studiach zagranicznych, Kolegium Zarządzania z niecierpliwością dąży do 100% uczestnictwa studentów poprzez szeroką gamę wymiany dostępnych dla nich możliwości. NTU College of Management oczekuje, że studenci staną się nie tylko liderami krajowych firm, ale także bardzo poszukiwanymi profesjonalistami w Azji i innych częściach świata, kierując przedsiębiorstwami poprzez transformacje korporacyjne i globalne mapowanie strategiczne, wzmacniając wpływ Tajwanu na światową gospodarkę i honorując ich alma mater ze swoimi osiągnięciami, co z kolei potwierdza status NTU College of Management jako wiodącej szkoły biznesu w świecie mówiącym po mandaryńsku.

Lokalizacje

Tajpej

National Taiwan University

Address
No.1,Sec. 4,
Roosevelt Rd.,
Taipei City 106,
Taiwan(R.O.C)

Tajpej, Tajwan
Telefon
+886 2 3366 1030

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Akredytacje

AACSB Accredited

Programy