Professional School of Business & Technology

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Ogłoszenie publiczne uniwersytetu

Statuty mają być publikowane przez uniwersytety na własną odpowiedzialność. Należy przestrzegać przepisów rozporządzenia w sprawie ogłoszenia statutu uniwersyteckiego (HSchBekV) z dnia 4 listopada 1993 r. (GVBl s. 848), zmienionego rozporządzeniem z dnia 15 grudnia 2004 r. (GVBl, str. 580).

Statut zostaje złożony przez rezygnację zgodnie z § 2 HSchBekV. Uniwersytet Nauk Stosowanych Kempten zdefiniował następującą procedurę:

Składanie odbywa się odpowiednio w salach biblioteki (87435 Kempten, Bahnhofstrasse 61) i może tam być do ogólnego czasu otwarcia (pon., Wt.

Ponadto Statut zostanie opublikowany na stronach internetowych Kempten University of Applied Sciences.

podpisane.
C. Herrmann
- Kanclerz -

Uwaga od kierownictwa uczelni:

Publikacja tych przepisów służy szybkiemu wyszukiwaniu informacji. Gwarancja na poprawność nie może zatem zostać przyjęta. Oficjalne ogłoszenie nie jest zastępowane przez te strony internetowe, jedynie oficjalna wersja jest autorytatywna i prawnie wiążąca.

Inspekcję oficjalnej wersji można również wykonać w bibliotece. Od 1 stycznia 2005 r. Statut uczelniany jest publikowany wyłącznie w Internecie, tj. Na stronie internetowej uczelni. Oryginalne wersje statutów można przeglądać w bibliotece Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Kempten.

Liczby - Dane - Fakty

Uniwersytet Nauk Stosowanych Kempten jest jedyną uczelnią państwową w Allgäu, która oferuje wykładowców akademickich z dziedziny inżynierii, administracji biznesu i turystyki, informatyki i multimediów, a także nauk społecznych i zdrowotnych. Od powstania w 1977 roku instytucja edukacyjna na obrzeżach Alp stale się rozwija.

Każdego roku kilka tysięcy kandydatów składa wniosek o miejsce w Kempten. Około 6000 studentów jest obecnie zapisanych na 18 programów studiów licencjackich i 14 magisterskich . W wykładach uczestniczy ponad 140 profesorów , wspieranych przez około 200 wykładowców z sektora prywatnego. Począwszy od tymczasowego budynku początkowego, w Bahnhofstraße wybudowano kampus uniwersytecki o powierzchni 53 000 m² z nowoczesnymi budynkami dydaktycznymi, laboratoriami, biblioteką i stołówką. Około 200 nienaukowych pracowników utrzymuje działalność uniwersytetu w administracji, wydziałach i laboratoriach.

Specjalny profil Uniwersytetu Nauk Stosowanych Kempten obejmuje szeroką , dobrze ugruntowaną edukację na kilku studiach licencjackich o umiarkowanej specjalizacji w daniu głównym. Szczególną troską jest praktyczne znaczenie i internacjonalizacja .

Zróżnicowana współpraca biznesowa stanowi podstawę do badań zorientowanych na zastosowanie. Ponad 80 uniwersytetów partnerskich na całym świecie pozwala na część studiów za granicą.

Wydziały Uniwersytetu w Kempten

Uniwersytet Nauk Stosowanych Kempten dzieli się na centralny obszar sześciu wydziałów. Tworzą one podstawowe jednostki organizacyjne uczelni, aw szczególności zapewniają oferowane kursy. Twoje programy studiów są podzielone na kierunki Business Administration

Lokalizacje

Kempten

Address
University of Applied Sciences Kempten
Bahnhofstraße 61

87435 Kempten, Bawaria, Niemcy

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium