Darmstadt University of Applied Sciences

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Hochschule Darmstadt University of Applied Sciences

Darmstadt University of Applied Sciences Darmstadt (Hochschule Darmstadt, h_da) wprowadza naukę w życie. Posiadając około 17 000 studentów, jest jedną z największych i najwybitniejszych uczelni stosowanych w Niemczech. Jego doskonała reputacja jest wynikiem naukowo uzasadnionego, rzeczywistego podejścia do szkolnictwa wyższego i sukcesu zawodowego absolwentów.

Absolwenci Darmstadt University of Applied Sciences w Darmstadt University of Applied Sciences są szczególnie popularni wśród menedżerów HR w niemieckich firmach. Potwierdza to coroczne rankingi „Wirtschaftswoche”. W rankingu uniwersyteckim 2019 dostawca usług personalnych Universum Global zbadał 650 małych, średnich i dużych firm w całym kraju. Z ogółu 216 uniwersytetów nauk stosowanych w Niemczech mogli wybrać tych, których absolwenci szczególnie dobrze spełnili ich oczekiwania. W związku z tym h_da znajduje się w pierwszej dziesiątce w Niemczech w dziedzinie inżynierii mechanicznej (pozycja 3), informatyki (pozycja 8), inżynierii elektrycznej (pozycja 7) i inżynierii przemysłowej (pozycja 4).

W rankingu uniwersyteckim Centrum Rozwoju Szkolnictwa Wyższego (CHE) 2019 h_da osiąga szczególnie dobre wyniki pod względem praktycznego znaczenia i przygotowania do zawodu. W związku z tym studenci kierunków inżynierii lądowej, elektrotechniki i informatyki, inżynierii mechanicznej i inżynierii środowiska chwalą bardzo dobre wyposażenie laboratoriów praktycznych. H_da jest tutaj w krajowej topowej grupie. To samo dotyczy jakości wycieczek, które studenci architektury i inżynierii środowiska oceniają jako bardzo dobre. H_da jest również czołowym krajem w kraju, jeśli chodzi o kontakty z praktyką zawodową. Ranking CHE wymienia Uniwersytet Nauk Stosowanych w Darmstadt na kursach elektrotechnicznych i informatycznych, inżynierii mechanicznej i mechatronice w krajowej czołowej grupie.

Wysoka reputacja kursów h_da opiera się na dobrym współczynniku nadzoru z łatwymi w zarządzaniu grupami i wyraźną orientacją praktyczną. Tutaj nauka i praktyka mieszają się w ukierunkowany sposób. Dzieje się tak, ponieważ profesorowie h_da wiedzą, co robią: wszyscy wywodzą się z praktyki zawodowej i znają przyszłe wymagania zawodowe swoich uczniów. W praktycznych fazach zawodowych programów studiów studenci mogą również testować i rozszerzać to, czego nauczyli się od pracodawców w biznesie i społeczeństwie.

Zarządzanie

  • Prezydent prof. Dr Ralph Stengler
  • Wiceprezes ds. Nauczania, uczenia się i kolegiaty prof. Dr Manfred Loch
  • Wiceprezes ds. Badań i infrastruktury naukowej prof. Dr Arnd Steinmetz
  • Rejestrator Norbert Reichert

Studenci

  • Około 17 000
  • Około 18% studentów zagranicznych

Pracowników

  • Około 900

117853_117804_01LuisenplatzvonobenAfWSAlexDeppert.jpg

Miasto nauki Darmstadt

Luisenplatz z góry

Zdjęcie: Alex Deppert

Lokalizacje

Darmstadt

Address
Haardtring 100
64295 Darmstadt, Hesja, Niemcy

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium