Université Sainte-Anne

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

110135_rsz_adobestock_126228815.jpg

Kim jesteśmy?

Université Sainte-Anne jest jedyną francuską instytucją policealną w Nowej Szkocji.

Oferuje programy uniwersyteckie i studenckie, a także dostosowane do potrzeb klienta programy nauczania i szkolenia w języku francuskim jako drugim języku. Uznany za doskonałość swoich programów i wyjątkowe i wyjątkowe środowisko życia, oferuje empiryczne możliwości uczenia się, które wspierają zaangażowanie i sukcesy uczniów oraz kontekst budowania kultury doskonałości w nauce. badania i rozwój. Zdecydowanie zakotwiczona w swojej społeczności, jest partnerem z wyboru, aby zwiększyć witalność regionów otaczających kampusy i region Acadian w Nowej Szkocji jako całości.

Université Sainte-Anne zapewnia edukację poprzez pięć kampusów w Halifax, Petit-de-Grat, Church Point, Saint-Joseph-du-Moine i Tusket, Nowa Szkocja. Jej główny kampus znajduje się w Pointe-de-l'Église.

Nauka w języku francuskim

Université Sainte-Anne oferuje akadyjczykom i studentom wszelkiego rodzaju możliwość kontynuowania studiów podyplomowych w kontekście, który sprzyja kwitnącej kulturze frankofońskiej i wzmacnia język francuski.

Na Université Sainte-Anne kursy (z wyjątkiem kursów języka angielskiego i niektórych kursów oferowanych w ramach kształcenia ustawicznego) oferowane są w języku francuskim, a podręczniki są, tak często, jak to możliwe, w języku francuskim. Oficjalnym językiem pracy jest język francuski dla administratorów, nauczycieli, studentów i personelu pomocniczego.

Wszyscy studenci Université Sainte-Anne muszą wziąć pod uwagę fakt, że językiem używania jest język francuski na terenie kampusu i że tylko osobiste zobowiązanie do przestrzegania tej polityki gwarantuje i chroni frankofoński charakter instytucji.

wizja

Université Sainte-Anne to sztandarowa instytucja frankofonii kanadyjskiej, uznawana za doskonałość swoich programów, wyjątkowe i wyjątkowe środowisko życia oraz sukcesy absolwentów.

misja

Zakotwiczony w Acadia w Nowej Szkocji *, skupiony na rozwoju społeczności i otwarty na świat, Université Sainte-Anne oferuje indywidualne podejście i wyjątkową okazję do nauki, odkrywania i rozwijania się w języku francuskim.

* Acadia w Nowej Szkocji obejmuje dowolną osobę, organizację lub instytucję zaangażowaną w projekt w celu wspierania języka francuskiego, kultury oraz społeczności akademickich i francuskojęzycznych w Nowej Szkocji (Acadians, inne frankofony, anglofony i alofony ).

wartości

 • Uczniowie w sercu naszej misji i naszych działań
 • Język francuski, kultura akadyjska i frankofonia
 • Doskonałość akademicka (nauczanie, badania i rozwój)
 • Jakość życia
 • Kultura sukcesu
 • Odpowiedzialność i przejrzystość
 • Środowisko i zrównoważony rozwój
 • Przywództwo
 • Otwartość na dwie oficjalne społeczności językowe w Kanadzie
 • Innowacja i kreatywność
 • Strategiczne partnerstwa110136_rsz_adobestock_100209996.jpg

Lokalizacje

Church Point

Address
Université Sainte-Anne Siège social : 1695, route 1 Pointe-de-l'Église (Nouvelle-Écosse) B0W 1M0, CANADA
B0W 1M0 Church Point, Nowa Szkocja, Kanada

Programy

Ta szkoła oferuje również: