Globis University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Naszą misją jest rozwój wizjonerskich liderów, którzy tworzą i wprowadzają innowacje w społeczeństwach.

W 1992 r. Globis - połączenie słów „globalny” i „biznes” - narodził się w formie pojedynczego kursu marketingowego nauczanego w wynajętej klasie w centrum Tokio. Od tych skromnych początków instytucja przerodziła się w największą japońską szkołę biznesową, z wysoko ocenianymi programami MBA w języku japońskim i angielskim, w pełnym i niepełnym wymiarze godzin, w kampusie i online.

Jako młody, ambitny i odnoszący duże sukcesy start-up, Globis dąży do inspirowania i pielęgnowania liderów biznesu jutra na drodze do zostania pierwszą szkołą biznesu w Azji.

Historia Globis

Początkowe przedsięwzięcie, które stało się światowej klasy instytucją edukacyjną.

Narodziny szkoły biznesu

W 1992 roku, w wieku 30 lat, przedsiębiorca Yoshito Hori stworzył „ Globis ” od podstaw (łącząc słowa „globalny” i „biznes”), w dużej mierze inspirowany programem MBA Harvard Business School - z którego ukończył rok wcześniej. Szkoła znalazła życie w centralnym mieszkaniu Prezydenta Horiego w Tokio, gdzie Prezydent Hori był jedynym pracownikiem. Po wysłaniu listów do absolwentów HBS w Japonii - i zaproszeniu ich do nauczania w nowo utworzonej Globis School of Management - prezydentowi Hori udało się zebrać zespół ze swojej osobistej sieci i zaczął instruować pierwszą pionierską klasę 20 studentów, używając słynnego metoda przypadku. ” Dziś Globis jest rozwijającą się instytucją edukacyjną i instruuje tysiące międzynarodowych profesjonalistów z branży.

Najwyższe standardy edukacji menedżerskiej

Pierwsi studenci Globis byli głodni wiedzy, którzy finansowali swoje studia własnymi pieniędzmi i dlatego domagali się najlepszej: najwyższej jakości edukacji od światowej klasy instruktorów. Globis domaga się najwyższych standardów od wszystkich członków wydziału, wymagając od instruktorów posiadania dyplomów MBA lub innych stopni magisterskich, rzeczywistego doświadczenia biznesowego i umiejętności nauczania metodą przypadku - zamiast tradycyjnego stylu wykładu. To unikalne podejście do edukacji biznesowej spowodowało gwałtowny wzrost liczby aplikacji, co skłoniło Globis do budowy dwóch kolejnych kampusów w miastach Osaka i Nagoya.

Największa szkoła biznesu w Japonii

Sukces Globis i jego szybki rozwój były napędzane przez intensywną energię prezydenta Horiego i ustnie po jego rewolucyjnym podejściu do edukacji. Gwałtowny wzrost Globis doświadczył swojego miejsca jako największej szkoły zarządzania w Japonii, zbliżając go do ostatecznego celu stania się czołową szkołą biznesu w Azji.

Po osiągnięciu 20-lecia istnienia w 2012 r. Globis kontynuował ekspansję i poszukiwał kolejnych wyzwań, uruchamiając nowe kampusy w Sendai i Fukuoka oraz oddziały w Szanghaju i Singapurze.

Z pięcioma kampusami w całym kraju i dwoma biurami za granicą, Globis szybko staje się jedną z najszybciej rozwijających się szkół biznesu w Azji.

Co oferujemy

Globis to coś więcej niż szkoła biznesu. Sieć ludzi, których tu spotkasz, nieocenione umiejętności, które zdobędziesz oraz osobista misja, którą będziesz zachęcać do kształtowania, pomoże ci stać się „wizjonerskim liderem, który tworzy i wprowadza innowacje w społeczeństwach”.

Kokorozashi

Japoński termin „Kokorozashi” jest interpretowany przez Globis jako mający osobistą misję, rdzeń siły przywódcy.

Misja osobista

Globis istnieje po to, by kształcić ludzi ambitnych - nie dla celów samodoskonalenia, ale dla tworzenia pozytywnych zmian w społeczeństwie. Dlatego Globis kładzie szczególny nacisk na rozwój Kokorozashi swoich uczniów. Podczas studiów w Globis będziesz miał wiele okazji do głębokiego przemyślenia swojej osobistej misji i odkrycia, czym naprawdę jesteś pasjonatem. Rozwijając ten wewnętrzny napęd, będziesz mógł stworzyć osobistą sieć i wykorzystać wiele umiejętności, które zdobędziesz podczas studiów.

Sieć osobista

Kontakty i przyjaźnie, które nawiązujesz w Globis mogą zmienić twoje życie. Zróżnicowana mieszanka studentów, prawdziwie globalny wydział i stowarzyszenia z najlepszymi liderami biznesu pomogą Ci rozpocząć na drodze do sukcesu. Globis rówieśnicy, absolwenci i wykładowcy mogą stać się waszymi przyszłymi partnerami biznesowymi, inwestorami lub mentorami - wszystko sprowadza się do tego, ile wysiłku włożycie w rozwój osobistej sieci. Spróbuj poznać jak najwięcej ludzi podczas studiów w Globis , ponieważ twoja sieć kontaktów będzie niezbędnym narzędziem wspierającym twoją misję i sukces w życiu.

Biznes

Studenci Globis nie tylko uczą się trudnych umiejętności biznesowych, takich jak księgowość, finanse i marketing - studiują także umiejętności miękkie potrzebne do innowacji i tworzenia wartości w zglobalizowanym świecie. Komunikacja, negocjacje, krytyczne myślenie i filozofia zarządzania to tylko niektóre z wielu tematów, które poruszysz podczas studiów w Globis , a wszystko to pomoże w rozwoju osobistym.

Lokalizacje

Tokio

Address
Sumitomo Fudosan Kojimachi Bldg., 5-1 Niban-cho, Chiyoda-ku, 102-0084
Tokio, Japonia

Programy