Peking University HSBC Business School (PHBS)

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Od ponad 100 lat Uniwersytet Pekiński jest elitarną instytucją edukacyjną, uznawaną na arenie międzynarodowej jako jedno z najważniejszych centrów akademickich w Chinach. Założona w 2004 roku, jako Peking University Shenzhen Graduate School of Business, szkoła została przemianowana na Peking University HSBC Business School (PHBS) w sierpniu 2008 roku.

PHBS stara się nie tylko opierać na inspirujących tradycjach Uniwersytetu Pekińskiego i zapewnić swoją historyczną obecność na południu kraju i za granicą, ale także rozwijać swoją reputację jako międzynarodowego lidera w dziedzinie edukacji biznesowej.

PHBS-20190918-25" src="https://keystoneacademic-res.cloudinary.com/image/upload/q_auto,f_auto,w_743,c_limit/element/13/135857_SEEN-PHBS-20190918-25.jpg" alt="SEEN-PHBS-20190918-25" data-json="{"author":"©Peking University HSBC Business School","author_url":"","source":""}" />

Kampusy

Z głównym kampusem położonym w kwitnącym, przedsiębiorczym mieście Shenzhen w Chinach i bezpośrednio przylegającym do finansowego centrum Hongkongu, szkoła biznesu znajduje się w samym sercu jednego z najbardziej obiecujących obszarów metropolitalnych na świecie. Niewiele innych regionów w Chinach oferuje bardziej odpowiednie warunki dla instytucji, która ma zostać najważniejszą szkołą biznesu w tym kraju. Poza tym, mając na celu PHBS , PHBS poczyniło śmiały krok, otwierając nowy kampus w Boar's Hill w Anglii , trzy mile na południe od Oxford City.

Programy

Obecnie PHBS oferuje 3 programy magisterskie (zarządzanie, finanse i ekonomia) w kampusie w Shenzhen oraz 2 programy magisterskie brytyjsko-chińskie (finanse i zarządzanie), w których studenci spędzają pierwszy rok studiów magisterskich na kampusie w Wielkiej Brytanii, a ich drugi rok w kampusie Shenzhen w Chinach, obok chińskich rówieśników oraz w środowisku dialogu międzykulturowego.

PHBS-20190918-30" src="https://keystoneacademic-res.cloudinary.com/image/upload/q_auto,f_auto,w_743,c_limit/element/13/135858_SEEN-PHBS-20190918-30.jpg" alt="SEEN-PHBS-20190918-30" data-json="{"author":"©Peking University HSBC Business School","author_url":"","source":""}" />

Programy nauczania

Programy nauczania są prowadzone w języku angielskim i koncentrują się na dogłębnym uczeniu się przedmiotów, z kursami obejmującymi zarówno globalną, jak i chińską perspektywę. Studenci nie tylko zdobywają głębokie uznanie dla chińskiej kultury, ale także mają głębsze zrozumienie prowadzenia działalności gospodarczej w Chinach, zwiększania ich konkurencyjności na rynku pracy i znalezienia możliwości otwarcia firmy w tym dynamicznym kraju. Poza tym programy transgraniczne PHBS UK-China są świetną okazją dla studentów, aby nie tylko odbyć specjalistyczne szkolenie i interdyscyplinarne kursy, ale także doświadczyć wielu krajów i pogłębić ekspozycję międzykulturową.

Wydział i centra badawcze

Ponad 80 międzynarodowych wykładowców z doktoratami z najlepszych uniwersytetów na całym świecie i wszyscy zaangażowani w kształcenie studentów PHBS jako liderów w swoich dziedzinach, PHBS nadal zdobywa reputację instytucji doskonałości akademickiej i wolności. Poza tym PHBS jest obecnie na zlecenie z 10 centrami badawczymi , takimi jak teoria marketingu, przywództwo, przedsiębiorczość, modele biznesowe, zarządzanie ryzykiem i badania finansowe. Ponadto laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, profesor Thomas Sargent, dołączył do PHBS aby prowadzić badania jako szef „Sargent Institute of Quantitative Economics and Finance”. Znany chiński ekonomista, profesor Fan, dołączył do PHBS jako szef „Instytutu Badawczego Morskiego Jedwabnego Szlaku”, prowadząc badania nad najnowszą chińską inicjatywą „One Belt One Road”.

Kierując się niezachwianym przywiązaniem do doskonałości, PKU HSBC Business School jest wyjątkowa wśród swoich rówieśników w swoim zaangażowaniu w rozwój absolwentów, którzy są doskonale wyszkoleni, dwujęzyczni i świadomi kulturowo. Krótko mówiąc, naszą misją jest zapewnienie naszym absolwentom takiego rodzaju wykształcenia, który przygotuje ich do zajęcia miejsca jako liderów w swoich dziedzinach w Chinach i na całym świecie.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź naszą stronę tutaj

PHBS-20190918-26" src="https://keystoneacademic-res.cloudinary.com/image/upload/q_auto,f_auto,w_743,c_limit/element/13/135856_SEEN-PHBS-20190918-26.jpg" alt="SEEN-PHBS-20190918-26" data-json="{"author":"©Peking University HSBC Business School","author_url":"","source":""}" />

Lokalizacje

Shenzhen

Peking University HSBC Business School

Address
Peking University HSBC Business School
Nanshan Qu, Shenzhen Shi, Guangdong Sheng
China

518055 Shenzhen, Guangdong, Chiny

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Akredytacje

EFMD Equis Accredited
AACSB Accredited

Programy