Lingnan University College

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Uniwersytet Sun Yat-sen to kompleksowa uczelnia założona przez dra Sun Yat-sena w 1924 roku. Uniwersytet jest jednym z czołowych uniwersytetów w Chinach, aw rankingu Times Higher Education na lata 2011-2012 był numerem 6 wśród wszystkich Chińskie uniwersytety i nr 1 w południowych Chinach.


Pochodzący z Lingnan University, renomowanego prywatnego uniwersytetu na początku XX wieku, Lingnan (University) College został przywrócony w 1988 roku w Sun Yat-Sen University i jest obecnie jedną z najlepszych szkół ekonomii i zarządzania w Chinach. Kierując się mottem "Edukacja dla służby" z Uniwersytetu Lingnan, College zapewnia wysokiej jakości edukację ekonomiczną i zarządzania, która czerpie siłę ze sztuk wyzwolonych i niestrudzenie dąży do rozwoju nauczania i badania wiedzy ekonomicznej i zarządzania.


Lingnan ma 3 wydziały akademickie z dziedziny ekonomii, finansów i zarządzania. College oferuje zróżnicowane programy z zakresu ekonomii i zarządzania dla studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich. Zapewnia również profesjonalne programy, takie jak MBA, Executive MBA i specjalistycznych programów typu master w finansach. Wszystkie te programy należą do najbardziej konkurencyjnych programów w Chinach i są uważane za najlepsze w południowych Chinach. W 2014 roku program MBA zajął 10 miejsce w rankingu Forbes China jako najbardziej wartościowy program MBA w pełnym wymiarze godzin, a 11 jako najbardziej wartościowy program MBA w Chinach w niepełnym wymiarze godzin.


College ma obecnie 92 pełnoetatowych wykładowców i stale dąży do doskonałości akademickiej. Członkowie wydziału przeprowadzają rygorystyczne i oryginalne badania, ze szczególnym naciskiem na trwający rozwój gospodarczy i menedżerski w Chinach, publikując w pierwszorzędnych międzynarodowych i krajowych czasopismach naukowych.


Globalizacja jest znakiem towarowym firmy Lingnan i jest pionierem globalizacji, Lingnan założył wspólny program MBA z MIT Sloan School of Management w 1998 r., Program China Executive MBA z Carlson School of Management University of Minnesota w 1999 r. Oraz Program MBA Chiny-Francja z University of Jean-Moulin Lyon3 i EM Lyon w 1998 roku. Lingnan założyła również rozległą sieć partnerstw z ponad 40 wiodącymi uniwersytetami na całym świecie. Współpraca międzynarodowa koncentruje się na wymianie studentów, wymianie kadry naukowej, programach podwójnego dyplomu, wspólnych badaniach itp. Ta globalna sieć partnerska zapewniła studentom i wykładowcom platformę wymiany międzynarodowej, która usprawnia współpracę w zakresie nauczania, uczenia się i badań.


Obecnie Lingnan ma akredytację akredytacji AACSB, EQUIS i AMBA, co potwierdziło, że Lingnan jest jedną z nielicznych chińskich szkół, które mogą ubiegać się o międzynarodową reputację i reputację. Patrząc w przyszłość, Lingnan (University) College będzie promował ciągłe doskonalenie i doskonałość nauczania i badań, aby realizować stały cel bycia jedną z wiodących szkół ekonomii i zarządzania w Chinach i na świecie.


Wizja

Chcemy być uznawani na całym świecie jako wiodąca szkoła biznesu z Chin.


Misja

Edukujemy liderów i poszerzamy wiedzę, aby służyć przyszłości Chin i globalnego społeczeństwa.


Podstawowe wartości

Doskonałość, globalność, rzetelność i serwis.

Lokalizacje

Guangzhou

Address
No.135, Xingang Xi Road
510275 Guangzhou, Guangdong, Chiny

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Akredytacje