Bhaktivedanta College

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Bhaktivedanta College w "pigułce"

Sanskryckie Termin Bhaktivedanta ma szczególne znaczenie dla Bhaktivedanta College. Vedanta, składa się z Veda (wiedzy) i anta (zawarcia), oznacza kulminację wiedzy, zrozumienia i krytycznej oceny. Bhakti oznacza miłosnej służby oddania dla transcendentalnego, osobiste źródło wszystkiego.

Więc Bhaktivedanta słowo łączy idee doskonałości naukowej i najwyższe wartości i działań duchowych. Zaszczytny Bhaktivedanta jest podany termin do czczonych wielbiciela uczonych w indyjskich kręgach duchowych. Śrila AC Bhaktivedanta Swami Prabhupada założycielem-acharya Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny (ISKCON), otrzymała ten tytuł w połowie XX wieku, od swoich rówieśników.

Pod koniec swojego życia, napisał prawie siedemdziesięciu książek, które są tłumaczenia i komentarze do tekstów vaisnavów. W latach 1965 i 1977, on i jego zwolenników na całym świecie rozpoczęła się ponad sto świątyń, farmy i szkoły. Obecnie, jego nauki są praktykowane i nauczał w wielu zgromadzeń związanych z ISKCON-u.

Prabhupada jest inspiracją Bhaktivedanta College, ponieważ jego wzorowe życie uczy, że najlepsze wykształcenie łączy postęp wiedzy o samorealizacji i miłości Boga, czy Kryszny.

Bhaktivedanta College jest międzynarodową instytucją zaspokajanie potrzeb edukacyjnych ambitnych, duchowo myślących studentów. W tym celu Uczelnia realizuje sześć ideały:

Odwaga i cel Student Wellbeing Duchowo Zintegrowane nauczanie Akademickich i zawodowych Excellence Moralnej i duchowej dojrzałości Partnerstwo Collaborative

Uczelnia znajduje się w Durbuy, małej wiosce położonej w malowniczym regionie Ardeny Belgii. Niezrównana w swojej ciszy i spokoju, to wyjątkowe miejsce dla badań i refleksji w tym zalesionym terenie. W sercu kampusu Kolegium stoi zabytkowy Château de Petite Somme, serce kwitnącej Vaisnava świątyni i wspólnoty.

Nasza historia

Od czasu otwarcia w wrześniu 2002 roku, Bhaktivedanta College otrzymał ponad tysiąc uczniów z dwudziestu sześciu krajach. Od momentu powstania, moduły naukowe Kolegium zostały zwiększone z pozalekcyjnych programach studiów i doradcze mające na celu kształtowanie charakteru, samorealizację i duchową dojrzałość.

Program ma na celu integrację rygorystyczne studiów akademickich z duchowego doskonalenia, wartości kształcenia i szkolenia zawodowego. Medium nauczania jest język angielski, a studenci z alternatywnego pierwszego języka oferowane są dodatkowe wsparcie zarówno w mowie i piśmie języka angielskiego.

W 2003 roku, University of Wales Lampeter (UWL) akredytowany trzyletni kurs akademicki, zakończone Bachelor of Theology w "Studiów vaisnavów": po raz pierwszy w świecie anglojęzycznym. Kolegium pracował wspólnie z Centrum Studiów hinduskich Oxford (Ochs), uznanego niezależnego centrum Uniwersytetu Oksfordzkiego.

Od tego czasu, wielu członków wydziału otrzymali swoje doktoraty z Oksfordu. Zobowiązała się do inwestycji na przyszłość, Bhaktivedanta College niedawno zakończyła budowę nowej biblioteki, obiektów biurowych i bloku na pobyt, co zapewnia studentom up-to-date udogodnienia dla badań i rekreacji.

Bhaktivedanta College jest renomowaną i dobrze wyposażone międzynarodowym instytutem, który opiera się na mądrości starożytnych Indii do pielęgnowania zmotywowanych, dobrze zintegrowane i niezależnie przemyślane dorosłych. W korzystnym otoczeniu i duchowo-uplifting, Kolegium umożliwia studentom w realizacji ich potencjału akademickie i zawodowe, zastosowanie Krishna zasady świadomych współczesnych stylów życia i zrobić trwałe składki do wszystkich godnych obszarach ludzkiej działalności. Aby to osiągnąć, Kolegium promuje sześć ideały, a mianowicie:

  1. Wizja i cel

Inspirujące długoterminowy sukces przez gorliwego poszukiwania prawdy, celu i samopoznania.

  1. Student Wellbeing

Poprawa perspektywy studenta, kładąc solidne fundamenty do przyszłej kariery, stabilności gospodarczej i duchowego spełnienia.

  1. Duchowo Zintegrowane nauczanie

Wzbogacenie studentów z pozytywnym doświadczeniem duchowym, programów nauczania w parze z Vaisnava teologii i praktycznej, kariery zorientowanych kwalifikacji.

  1. akademickich i zawodowych Excellence

Promowanie najwyższy standard usług i stypendium, przygotowując studentów jako przykładowych liderów w swoich dziedzinach.

  1. moralna i duchowa dojrzałość

Umożliwienie uczniom rozwijać cnoty i wiedzę, przyjmuje zawodów etycznych i spełnienie, a zastosowanie ich mądrość do wszystkich aspektów życia prywatnego i publicznego.

  1. Collaborative Partnerstwo

Pracując wspólnie ze społecznościami lokalnymi, krajowymi i globalnymi do ustanowienia trwałego dziedzictwa edukacyjnej korzyści społeczne, kulturowe i duchowe.

Ta szkoła oferuje programy z:
  • Język angielski

Widzieć Online Certyfikaty » Widzieć Online Kursy » Widzieć Summer courses »

Filmy

Bhaktivedanta College Online

Bhaktivedanta College Kirtan Course