Keystone logo
Skontaktuj się bezpośrednio ze szkołami — porównaj 3 MBA Programy w Prawo 2023

3 MBA Programy w Prawo 2023

Przegląd

Master of Business Administration to studia podyplomowe przyznawane osobom, które studiują zarządzanie przedsiębiorstwem i jego podkategoriami. Mogą to być księgowość, finanse, operacje biznesowe i marketing.

Czym jest MBA z prawa? Studia prawnicze mają na celu dostarczenie liderom biznesowym i menedżerom pewnej wiedzy na temat prawa oraz tego, w jaki sposób odnoszą się one do polityk biznesowych i operacji. W tym programie studenci mogą spodziewać się zbadania podstawowych problemów, które nękają finanse przedsiębiorstw, zarządzanie strategiczne, ustawodawstwo, postępowanie organizacyjne, prawo konstytucyjne i inne przedmioty. Aby ukończyć stopień, studenci mogą być zobowiązani do napisania obszernej pracy jako sposobu wykazania się znajomością prawa.

Absolwenci programu prawniczego często posiadają umiejętności analitycznego myślenia, a także silne poczucie dobra i zła. Wielu absolwentów odejdzie z etyczną odpowiedzialnością, która daleko przewyższa innych ". Każda z tych cech może okazać się cenna w biznesie i życiu.

Koszt MBA w ustawie różni się w zależności od szkoły i zależy od wielu czynników. Czas trwania programu i lokalizacja to dwa z największych czynników, które wpływają na ostateczny koszt.

Niektórzy zakładają, że osoba, która uzyska stopień naukowy, musi zostać prawnikiem. Chociaż uzyskanie statusu prawnika jest opcją dla absolwentów, dyplom prawniczy otwiera drzwi do wielu innych ekscytujących możliwości. Absolwenci programu mogą odnieść sukces jako profesjonalni doradcy, specjaliści ds. Rozwiązywania konfliktów, mediatorzy, politycy, bankierzy, profesorowie lub przedsiębiorcy. Stopień naukowy ma charakter interdyscyplinarny, a wiele organizacji ma rosnące zapotrzebowanie na osoby z takim wykształceniem.

Wiele instytucji zajmujących się szkolnictwem wyższym oferuje stopnie prawne, a kursy online stają się coraz popularniejsze, ponieważ kursy online oferują wygodę osobom, które pracują w pełnym wymiarze godzin lub mają inne obowiązki. Wyszukaj poniżej swój program i skontaktuj się bezpośrednio z biurem rekrutacyjnym wybranej szkoły, wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Czytaj więcej

Filtry

  • MBA
  • Studia prawnicze
  • Studia prawnicze
  • Prawo
Kierunki studiów
  • Studia prawnicze (3)
  • Powrót do głównej kategorii
Lokalizacje
Znajdź więcej lokalizacji
Typ stopnia naukowego
Czas trwania
Tempo nauki
Język
Język
Forma badania