Keystone logo
WU Executive Academy - Vienna University of Economics and Business

WU Executive Academy - Vienna University of Economics and Business

WU Executive Academy - Vienna University of Economics and Business

Wstęp

Wiedeński Uniwersytet Ekonomii i Biznesu

 • WU Executive Academy, szkoła biznesu Wiedeńskiego Uniwersytetu Ekonomii i Biznesu (WU), wnosi ponad 100-letnie doświadczenie i doskonałą reputację w dziedzinie edukacji kadry kierowniczej
 • Ranking Financial Times Executive MBA i różne inne rankingi konsekwentnie plasują nas wśród najlepszych uniwersytetów w Europie.
 • Co więcej, posiadamy potrójną akredytację wiodących instytucji. Mniej niż 1% szkół biznesu na świecie posiada poziom jakości uznany przez trzy największe organizacje akredytujące szkoły biznesu: AMBA (Association of MBAs), AACSB (Association to Advance Collegiate Schools of Business) oraz EQUIS (European Quality Improvement System) przez Europejską Fundację Zarządzania.
 • Jako uczelnia jesteśmy niezależni, świadomi naszej odpowiedzialności wobec społeczeństwa i zaangażowani w uczciwość naukową.

Aktualne osiągnięcia WU Executive Academy można znaleźć na stronie: https://executiveacademy.at/en/university/accreditation-rankings

Wiedeń - w sercu Europy

Połączenie wysokiej jakości życia, bogatej historii, kultury i natury w Wiedniu jest wyjątkowe.

Ponadto Wiedeń jest jednym z najbardziej przyjaznych miast na świecie, łatwo dostępnym i ważnym ośrodkiem dla międzynarodowych organizacji i firm.

Międzynarodowa różnorodność na wydziale i studentach

W naszych programach łączymy

 • renomowani profesorowie z najlepszych uniwersytetów na całym świecie
 • top menedżerowie i eksperci z wiodących korporacji

aby zapewnić Ci najnowsze odkrycia naukowe, a także praktyczną wiedzę dotyczącą zastosowania w Twojej pracy.

Podczas studiów MBA nawiążesz niezwykle cenną sieć kontaktów ze swoimi kolegami z klasy, którzy pochodzą z wielu różnych narodowości, branż i pełnią różne funkcje. Ponadto uzyskasz dostęp do potężnego WU Executive Club składającego się z 5000 studentów i absolwentów ze 100 krajów.

Co więcej, nasze międzynarodowe zanurzenia pozwolą ci pokonać bariery kulturowe i doświadczyć praktyk biznesowych w różnych krajach.

W WU Executive Academy staramy się dać ci wiedzę, jak odnieść sukces w połączeniu z odpowiedzialnym przywództwem.

Nasze studia MBA odbywają się w niepełnym wymiarze godzin z zablokowanymi modułami weekendowymi i zapewniają wiedzę biznesową, umiejętności przywódcze i oferują wiedzę specjalistyczną w wybranej funkcji lub branży.

Poszerzysz swoją wiedzę, robiąc MBA. Jednak MBA wykracza poza teorię. To niesamowita podróż. Poszerzasz swoje horyzonty wymieniając się pomysłami i rozwijasz się jako jednostka, gdy:

 • zwiększenie pewności siebie
 • rozwój zawodowy i osobisty
 • poprawić swoje umiejętności przywódcze
 • poznaj praktyczne zastosowanie w swojej pracy
 • lepiej zrozumieć inne działy i branże

Statystyka

Ponieważ nasze numery regularnie się zmieniają, zalecamy krótkie spojrzenie na naszą stronę internetową: https://executiveacademy.at/en

  Funkcje kampusu

  Nasz nowoczesny kampus w sercu Europy to:

  • położony blisko centrum miasta, w jednym z najbardziej przyjaznych do życia miast na świecie
  • łatwy dojazd komunikacją miejską
  • położony bezpośrednio przy jednym z największych parków Wiednia
  • domem dla 25 000 studentów i 1500 wykładowców
  • składający się z sześciu odrębnych zespołów budynków, zaprojektowanych przez architektów o międzynarodowej renomie

  W tym stymulującym środowisku architektonicznym znajdziesz idealne warunki do nauki, badań i pracy. Na kampusie WU możesz korzystać z najnowocześniejszej technologii i infrastruktury (restauracje, sklepy) zaprojektowanej specjalnie z myślą o kształceniu kadry kierowniczej.

   Rekrutacja

   Jakie wymagania muszę spełnić, aby zostać przyjętym na studia MBA w WU Executive Academy ?

   Jeśli złożysz wniosek, dokładnie go ocenimy

   • Wykształcenie,
   • Twoje doświadczenie zawodowe i Twoje
   • umiejętności interpersonalne, międzykulturowe i komunikacyjne.

   Ogólnie rzecz biorąc, oczekujemy, że będziesz mieć solidny rozwój kariery i zaangażowanie w kontynuowanie studiów MBA obok napiętego harmonogramu.

   Aby móc uczestniczyć w naszych programach MBA, wymagany jest przynajmniej tytuł licencjata (np. tytuł licencjata). Ponadto wymagamy minimum 3-letniego doświadczenia zawodowego (5 lat w przypadku Executive MBA) wraz z doskonałą znajomością języka programu (angielski lub niemiecki).

   Jak ubiegać się o tytuł MBA w WU Executive Academy ?

   1. Aplikacja online: Aby ubiegać się o tytuł MBA, należy wypełnić nasz formularz zgłoszeniowy online i uiścić opłatę aplikacyjną w wysokości 200 EUR za pomocą karty kredytowej.
   2. Przesyłanie dokumentów: Następnie zostaniesz poproszony o przesłanie wszystkich wymaganych dokumentów pocztą elektroniczną. Nasi menadżerowie programów sprawdzają je pod kątem obowiązujących warunków przyjęcia.
   3. Rozmowa kwalifikacyjna: Jeśli jesteś potencjalnym studentem, zostaniesz zaproszony na osobistą rozmowę z dyrektorem akademickim i kierownikiem programu.
   4. Decyzja o przyjęciu: Wkrótce po rozmowie otrzymasz naszą decyzję. Jeśli zostaniesz przyjęty, prześlemy Ci ważne instrukcje dotyczące zabezpieczenia miejsca na studiach MBA. Czy chcesz otrzymać informację zwrotną na temat swojego profilu przed uruchomieniem aplikacji? Wystarczy wysłać swoje CV na adres [email protected].

   Jeśli masz dalsze pytania, zapoznaj się z naszymi często zadawanymi pytaniami tutaj: https://executiveacademy.at/en/information-for/future-students/faq

   Wymagania wizowe

   Różnorodność studentów jest zaletą naszych programów MBA i zapraszamy studentów z całego świata. Jeśli nie jesteś obywatelem UE, możesz potrzebować wizy, aby wjechać, mieszkać i pracować w Austrii. Szczegółowe informacje dla studentów zagranicznych znajdziesz tutaj.

   Po przyjęciu do naszych programów student otrzymuje wsparcie wizowe od menedżera programu MBA na udział w modułach w Austrii, a także na rezydencję. Mamy dobre doświadczenie w pomaganiu studentom w uzyskiwaniu wiz, dlatego sugerujemy po prostu złożenie wniosku i podjęcie kolejnych kroków po przyjęciu. Zapraszamy do kontaktu z nami.

   Stypendia i Finansowanie

   WU Executive Academy oferuje szeroką gamę stypendiów i opcji finansowania. Odkryj je tutaj . Stypendia przyznawane są indywidualnie. Komisja rekrutacyjna decyduje o przyznaniu stypendium i w jakim zakresie, oceniając:

   • Złożone dokumenty aplikacyjne
   • Występ podczas rozmowy kwalifikacyjnej
   • Potencjalny wkład w wzajemne uczenie się w klasie
   • Sytuacja finansowa (dochody, koszty logistyki itp.)
   • Potencjał przywództwa
   • Umiejętności analityczne
   • Umiejętność pracy w zespole
   • Cele zawodowe i motywacja
   • Okoliczności osobiste

   Dodatkowe kryteria kwalifikacyjne dla każdego stypendium można znaleźć tutaj .

   Dostępnych jest jednak kilka opcji finansowania:

   • sponsoring pracodawcy
   • płatności w ratach
   • ranne ptaszki

   Co więcej, nasze czesne za studia MBA można w pełni odliczyć od podatku dla podatników w Austrii. Dzięki naszym elastycznym sposobom płatności możesz rozłożyć opłaty na kilka okresów podatkowych. Tutaj dowiesz się więcej o dostępnych świadczeniach finansowych dla osób fizycznych i firm w Austrii. Ponieważ jednak możliwość odliczenia podatku może się znacznie różnić w zależności od osoby, zalecamy skontaktowanie się również z doradcą podatkowym lub zapytanie bezpośrednio w urzędzie skarbowym.

   Jeśli jesteś podatnikiem innego kraju, skontaktuj się z lokalnymi organami podatkowymi, aby uzyskać informacje na temat dostępnych odliczeń podatkowych.

   Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj: https://executiveacademy.at/en/information-for/future-students/financing

   Statystyki absolwentów

   Rankingi

   Ranking Financial Times Executive MBA i różne inne rankingi konsekwentnie plasują nas wśród najlepszych uniwersytetów w Europie

   Ponadto posiadamy potrójną akredytację. Mniej niż 1% szkół biznesu na świecie ma poziomy jakości uznawane przez trzy największe organizacje akredytujące szkoły biznesu: AMBA (Association of MBAs), AACSB (Association to Advance Collegiate Schools of Business) i EQUIS (European Quality Improvement System) przez Europejska Fundacja Zarządzania.

   Aktualny dorobek WU Executive Academy można zobaczyć na stronie: https://executiveacademy.at/en/university/accreditation-rankings

   Akredytacje

   Akredytowane przez EFMD EquisAkredytowane przez AMBAAkredytowane przez AACSB

   Referencje studentów

   Lokalizacje

   • Vienna

    Welthandelsplatz 1, Building EA, 1020, Vienna

    • Bucharest

     Courtyard by Marriott Bucharest Floreasca Courtyard Bucharest Floreasca Boulevard Dimitrie Pompeiu 2 A, 020337, Bucharest

     pytania