Keystone logo
Vytautas Magnus University

Vytautas Magnus University

Vytautas Magnus University

Wstęp

Vytautas Magnus University ( VMU ) to uniwersytet publiczny założony w 1922 roku. W rankingu QS World University Rankings w rankingu 800+ VMU jest jedyną publiczną uczelnią wyższą na Litwie i jedną z niewielu w regionie, w której prowadzona jest szeroka edukacja w zakresie sztuk wyzwolonych. Oznacza to, że studenci mogą swobodnie zmieniać i organizować swój grafik, nie tylko w jednej dziedzinie, a specjalności w innej, wyjeżdżać za granicę na wymianę międzynarodową i przygotowywać się do tych wyjazdów, biorąc udział w jednym z 30 dostępnych kursów języków obcych.

187172_FOTODREAMAPPLY1.png

VMU współpracuje z wieloma uniwersytetami i naukowcami na całym świecie, realizując projekty, wymiany studentów i pracowników oraz ulepszając nasz system studiów i badań. Jest to międzynarodowa i wielojęzyczna instytucja, która stale rozwija międzynarodowe sieci i dialogi międzykulturowe, uczestniczy w międzynarodowych projektach naukowych, akademickich i społecznych, zachęca do mobilności wykładowców i studentów oraz promuje dialog i tolerancję.

Przydatne informacje dla studentów

 • Różne stypendia: pokrycie czesnego, za osiągnięcia w nauce itp.
 • Gwarantowane zakwaterowanie w akademiku Uczelni na I rok studiów
 • Miesięczne wydatki (życie, transport, jedzenie itp.) ~ 350 EUR
 • System wsparcia mentorów, różne kluby i organizacje studenckie
 • Bałtycki Uniwersytet Letni (BSU) – różnorodne szkoły letnie do wyboru

Funkcje kampusu

Vytautas Magnus University to nowoczesne środowisko studiów i badań oraz przestrzeń intelektualna.

Uniwersytet oferuje studentom naukę nie tylko w nowych salach lekcyjnych, nowoczesnych laboratoriach i bogatych bibliotekach zlokalizowanych w samym sercu Kowna, ale także na kampusie uniwersyteckim, który znajduje się zaledwie 20 minut od centrum miasta.

Studenci mogą również spędzać wolny czas w centrum sportowym VMU , które zostało otwarte w 2021 roku. Aby poznać piękną przyrodę w ogrodzie botanicznym VMU lub obejrzeć różne wystawy w Centrum Sztuki VMU .

  Wymagania wizowe

  Wszyscy studenci zagraniczni przyjęci na studia wyższe lub wymianę, wizytę badawczą lub staż na Vytautas Magnus University ( VMU ) powinni sprawdzić, jaki dokument migracyjny (wiza, zaświadczenie, zezwolenie na pobyt lub żaden z nich) jest wymagany do legalnego wjazdu i pobytu na Litwie .

  Stypendia i Finansowanie

  Vytautas Magnus University poszukuje ambitnych, inteligentnych i utalentowanych studentów i oferuje im różne możliwości stypendiów na stacjonarne studia licencjackie i magisterskie.

  Rankingi

  Rankingi uniwersytetów QS World – #801-1000

  QS Emerging Europe and Central Asia 2022” (QS EECA) – #61

  Ranking szans na zatrudnienie absolwentów QS – #301-500 #301-500

  Ranking litewskich uniwersytetów narodowych - #3

  Lokalizacje

  • Kaunas

   Vytautas Magnus University V. Putvinskio g. 23, LT-44212, Kaunas

  • Vilnius

   Vilnius, Litwa

  Chat with students

  pytania