Keystone logo
University of Limassol

University of Limassol

University of Limassol

Wstęp

Uniwersytet w Limassol jest kontynuacją Cyprus International Institute of Management (CIIM), renomowanej szkoły biznesu działającej na Cyprze od 1990 roku, kiedy to została założona jako prywatna szkoła szkolnictwa wyższego przez grupę czołowych menedżerów cypryjskiej gospodarki i wybitni naukowcy z wiodących uniwersytetów za granicą.

Setki światowej sławy naukowców z zagranicznych uniwersytetów i wybitnych cypryjskich naukowców wykładało w CIIM. W ciągu 33 lat działalności CIIM na 10 oferowanych programach podyplomowych studiowało około 3000 studentów cypryjskich i zagranicznych. Znaczna liczba naszych absolwentów otrzymała stypendia od rządów Republiki Cypryjskiej i całego świata, a także organizacji i przedsiębiorstw cypryjskich i zagranicznych. Ponad 500 absolwentów CIIM obsadziło i nadal zajmuje stanowiska kierownicze w służbie publicznej, organizacjach parapaństwowych, służbie edukacyjnej i samorządzie lokalnym, a setki absolwentów prowadzi organizacje i firmy nie tylko na Cyprze, ale także za granicą.

CIIM Innovations Ltd., właściciel CIIM, wystąpił do władz z wnioskiem o przekształcenie CIIM w uniwersytet w uznaniu ponad 30 lat pomyślnej działalności jako szkoły podyplomowej o międzynarodowym uznaniu i stopniowej ekspansji w dyscyplinach pozabiznesowych, m.in. informatyka i technologia, ekonomia i finanse. Po rygorystycznej ocenie przeprowadzonej przez CYQAA, CIIM został przekształcony w uniwersytet, Uniwersytet w Limassol (UoL). Datą rozpoczęcia działalności uczelni jest 1 września 2023 roku.

Lokalizacje

 • Aglantzia

  21 Akademias Avenue, 2107, Aglantzia

  • Limassol

   3-5 Chaidariou Street, 3020, Limassol

   pytania