Keystone logo
University of Bayreuth

University of Bayreuth

University of Bayreuth

Wstęp

University of Bayreuth

University of Bayreuth to dynamiczny, zorientowany na badania uniwersytet kampusowy. Założony w 1975 r. Jako jeden z pierwszych uniwersytetów w Niemczech z interdyscyplinarną misją założycielską, jest obecnie uważany za pioniera innowacyjnych badań i nauczania. Dzięki sile głównych obszarów tematycznych i strategicznie wybranych obszarów tematycznych uniwersytet oferuje około 13 500 studentom z Niemiec i zagranicy idealne środowisko do nauki, ścisły nadzór oraz atrakcyjne, międzynarodowe programy studiów, które odbywają się w całości w języku angielskim.

University of Bayreuth jest uważany za jeden z najlepszych młodych uniwersytetów na świecie, o czym świadczy jego pozycja w światowym rankingu uniwersytetów Times Higher Education (THE) „poniżej 50”. University of Bayreuth ma imponującą sieć międzynarodową i odpowiada na zmiany społeczne i procesy za pomocą innowacji, które wciąż wyznaczają nowe standardy. Z tego powodu interdyscyplinarne myślenie nie ogranicza się do wspólnych działań prowadzonych na naszym wyjątkowym zielonym kampusie. Jest to również kluczowy element naszych wielu interdyscyplinarnych programów studiów. Obecnie około 13 500 studentów zapisało się na około 150 różnych programów studiów oferowanych przez siedem wydziałów uniwersytetu.

University of Bayreuth koncentruje się na badaniach interdyscyplinarnych i oferuje doskonałe możliwości dzięki nowoczesnym instytucjom badawczym i pierwszorzędnej infrastrukturze badawczej. University of Bayreuth jest szczęśliwie jednym z najpopularniejszych uniwersytetów niemieckich wśród zagranicznych badaczy i jest regularnie zaliczany do liderów rankingu Humboldta.

Od wielu lat jest międzynarodowym liderem studiów afrykańskich; Bayreuth International Graduate School of African Studies (BIGSAS) jest częścią naszego klastra doskonałości „Africa Multiple”, finansowanego przez niemieckie rządy federalne i stanowe. Badania wysokiego ciśnienia i wysokiej temperatury przeprowadzone w Bawarskim Instytucie Badawczym Geochemii Doświadczalnej i Geofizyki również zyskały dobrą reputację na całym świecie. Badania polimerów na Uniwersytecie są liderem w rankingu finansowania opublikowanym przez Niemiecką Fundację Badawczą (DFG). University of Bayreuth ma ścisłą międzynarodową sieć strategicznie wybranych partnerstw uniwersyteckich.

Uniwersytet oferuje swoim studentom i badaczom środowisko dydaktyczne i badawcze z dużą ilością miejsca na kreatywność, tym samym pozycjonując się w obszarze napięć między wolnością akademicką, postępem naukowym, orientacją na praktykę oraz odpowiedzialnością społeczną i kulturową.

Odkryj swój nowy dom z dala od domu. Zostań częścią społeczności Bayreuth. Do zobaczenia na kampusie lub online!

Lokalizacje

  • Bayreuth

    University of Bayreuth 95440 Bayreuth Germany, , Bayreuth

pytania