Keystone logo
University for Continuing Education Krems – Danube University Specjalizacja MBA w zarządzaniu lotnictwem
University for Continuing Education Krems – Danube University

Specjalizacja MBA w zarządzaniu lotnictwem

Krems an der Donau, Austria

3 Semesters

Język angielski

Niepełny etat

Request application deadline

Mar 2024

EUR 5975 / per semester *

Mieszany

* opłaty nie obejmują podatków, kosztów podróży i zakwaterowania

Wstęp

Ruszaj do swojej przyszłej kariery

Lotnictwo łączy ludzi na całym świecie i dostarcza produkty tam, gdzie są potrzebne. Lotnictwo jest jednak branżą narażoną na poważne ryzyko ze względu na swoją złożoność, globalny zasięg, wpływ na klimat oraz zależność od rozwoju technicznego i technologicznego. Aby sprostać tym wyzwaniom, dzisiejsi i przyszli liderzy i eksperci lotnictwa potrzebują solidnego wykształcenia akademickiego i branżowego.

Program MBA „Zarządzanie Lotnictwem” jest jednym z niewielu tego typu w Europie. Składa się ze specjalnych modułów dotyczących zarządzania lotnictwem i ogólnego zarządzania i łączy wiedzę naukową z praktyką. Sprzyja systemowemu spojrzeniu na branżę, uwzględniając wszystkie główne sektory biznesowe lotnictwa.

Program

Program MBA o charakterze naukowym koncentruje się na wiedzy z zakresu zarządzania lotnictwem i zarządzania ogólnego z silną orientacją praktyczną. Ma na celu udzielenie odpowiedzi na istotne i najnowsze pytania zarządcze i ekonomiczne związane z administracją biznesową w połączeniu z głównymi obszarami biznesowymi w branży lotniczej - czy to liniami lotniczymi, lotniskami, zarządzaniem ruchem lotniczym, produkcją samolotów, w tym instytucjami lotnictwa międzynarodowego. Celem programu jest wniesienie istotnego wkładu w rozwój zawodowy i przywództwa studentów oraz pomoc studentom w radzeniu sobie z codziennymi wyzwaniami związanymi z ich karierą.

Moduły programu studiów niestacjonarnych prowadzone są w języku angielskim przez dwa lata. Studenci studiują czasowo w oparciu o ustalony harmonogram wszystkich modułów w ciągu czterech semestrów.

Ocena procesu uczenia się studenta będzie oparta na pisemnych zajęciach po każdym module i/lub udziale studenta w pracy w grupach, dyskusjach i prezentacjach.

Wszystkie moduły zarządzania ogólnego są oferowane na miejscu w kampusie Krems. Natomiast moduły zarządzania lotnictwem będą odbywać się na terenie kampusu lub w innym miejscu za granicą – w zależności od współpracy Danube Business School w biznesie i środowisku akademickim.

W programie MBA można uczestniczyć w trybie kształcenia łączonego – zaczynając od programu certyfikacji „Zarządzanie lotnictwem”, a następnie uczestnicząc w modułach zarządzania ogólnego i pracy MBA.

Jakie są powody, dla których warto studiować „Zarządzanie lotnictwem” w Danube Business School?

Program zarządzania lotnictwem zyskał reputację w branży lotniczej dzięki solidnej specjalizacji akademickiej z zakresu lotnictwa i powiązaniom z menedżerami pracującymi w branży lotniczej za pośrednictwem naszego renomowanego wydziału i naszej sieci absolwentów.

  • Koncepcja nauczania mieszanego, jakość nauczania i małe liczebności klas wyróżniają nas
  • Zapewniamy wyjątkowe środowisko uczenia się, w którym uczniowie są zachęcani do rozwijania swojej osobowości, kreatywności i umiejętności jako liderzy nowej generacji
  • Nasz najnowocześniejszy program branżowy pozwolił nam zaszczepić kulturę przedsiębiorczości w naszych modułach, co zaowocowało reputacją Szkoły Biznesu jako skupiającej się na studentach z doświadczeniem zawodowym i zmotywowanych z akademickiego punktu widzenia
  • Posiadanie akredytacji ACBSP i przynależność do PRME oznacza stały nadzór nad programem nauczania
  • Nasi absolwenci cieszą się dużym uznaniem w branży lotniczej, zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym

Trwanie

  • 23 dni na miejscu – Zarządzanie lotnictwem
  • 34 dni na miejscu – Dyrekcja Generalna

Idealni studenci

Rekrutacja

Stypendia i Finansowanie

Program

Wynik programu

Opłata za program

O szkole

pytania