Keystone logo
Universidad Ana G. Méndez – Recinto de Gurabo

Universidad Ana G. Méndez – Recinto de Gurabo

Universidad Ana G. Méndez – Recinto de Gurabo

Wstęp

Z ponad 40-letnią historią Uniwersytet Ana G. Méndez, kampus Gurabo (dawniej Uniwersytet Turabo) jest najszybciej rozwijającą się prywatną instytucją szkolnictwa wyższego w kraju. Gurabo Campus, akredytowany przez prestiżową agencję Middle States Commission on Higher Education, Ana G. Méndez University, ma także szereg profesjonalnych akredytacji, które dodają pieczęci jakości edukacji studentów.

Główny kampus ma uprzywilejowaną przestrzeń w środkowo-wschodniej części Puerto Rico, a jego pięć lokalizacji w miastach Barceloneta, Cayey, Isabela, Ponce i Yabucoa oferuje studentowi bezpieczne środowisko, swobodę myślenia i możliwości fizyczne pierwszy Na Uniwersytecie Ana G. Méndez w kampusie Gurabo możesz wybierać spośród ponad 100 programów akademickich spośród certyfikatów technicznych, stopni naukowych, matury, magisterskich i doktoranckich. Ponadto możesz uczyć się osobiście lub zdalnie dzięki naszej internetowej ofercie akademickiej.

Misja, wizja i wartości

Nasza misja

Uniwersytet Ana G. Méndez. Gurabo Campus to instytucja szkolnictwa wyższego z szeroką ofertą akademicką opartą na najwyższych standardach jakości. Uniwersytet Gurabo Campus, zaangażowany w doskonałość w nauczaniu, badaniach, innowacjach, internacjonalizacji i rozwoju społeczno-humanistycznym różnorodnej populacji akademickiej, Ana G. Méndez, tworzy globalnych obywateli o krytycznym myśleniu, które przyczyniają się do rozwoju i dobro Puerto Rico i innych krajów.

Wizja 2025 r

Wizja uniwersytetu Ana G. Méndez w kampusie Gurabo ma być wiodącą instytucją edukacyjną w nauczaniu i badaniach, która promuje innowacje, przedsiębiorczość, internacjonalizację i wrażliwość na różnorodność kulturową i środowisko.

Nasze wartości

Uniwersytet Ana G. Méndez, kampus Gurabo, zobowiązuje się do:

 • wolność myśli i wypowiedzi
 • uznanie i szacunek dla różnorodności
 • Poszanowanie godności jednostki
 • doskonałość w nauczaniu oraz generowanie, rozpowszechnianie i stosowanie wiedzy
 • promowanie wartości etycznych, społecznych i kulturowych
 • doskonałość w planowaniu, obsłudze i serwisie
 • Poszanowanie środowiska i przyrody
 • promocja wrażliwości ludzkiej i estetycznej

Buro Millennial / Pexels

128393_pexels-photo-1438072.jpeg

Nasz rektor

Dr David Méndez Pagán, obecny rektor Uniwersytetu Ana G. Méndez, kampus Gurabo, jest pedagogiem z ponad 20-letnim doświadczeniem w zakresie administracji szkolnictwa wyższego, spraw międzynarodowych, usług wsparcia dla studentów, studiów licencjackich i Studia podyplomowe, rozwój i koordynacja programów, relacje korporacyjne i zarządzanie programami finansowanymi ze środków zewnętrznych.

Dzielił się tymi doświadczeniami podczas prezentacji na kilku konferencjach krajowych i międzynarodowych, takich jak: Światowy Kongres Edukacji Porównawczej; latynoamerykański Kongres Edukacji Kolegium; Hiszpańskie Stowarzyszenie Szkół Wyższych i Uniwersytetów, konferencje krajowe i międzynarodowe; Hispanic National Achievement Awards Conference; Stowarzyszenie Nadzoru i Rozwoju Programów; oraz Digital Library in Thesis and Dissertation Network.

Jako administrator szkolnictwa wyższego dr Méndez odegrał kluczową rolę w opracowywaniu innowacyjnych programów na państwowych i prywatnych uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych, takich jak: New York University, Rutgers University, University of Texas at Austin i University z Princeton. Te doświadczenia pozwoliły mu zostać pierwszym dziekanem studiów doktoranckich na University of Turabo (UT), dziś Ana G. Méndez University, Campus Gurabo.

Uzyskał roczny urlop naukowy, aby pracować jako dyrektor rozprawy publikacji w Proquest UMI. Możliwość współpracy z ponad 600 uniwersytetami na całym świecie. Po powrocie został mianowany wicekanclerzem spraw międzynarodowych w UT, a następnie wiceprezesem do spraw międzynarodowych w systemie uniwersyteckim Ana G. Méndez (SUAGM) w Puerto Rico. Gdzie jednym z jej priorytetów były stosunki międzynarodowe z perspektywy systemowej i opracowanie kompleksowego planu internacjonalizacji, który wspierałby globalną ekspansję SUAGM.

Od 2013 r. Został wybrany na rzecznika i koordynatora globalnego centrum globalnej inicjatywy obywatelskiej ONZ Academic Impact (UNAI). Gdzie ponad 1200 uniwersytetów na całym świecie rozwija projekty współpracy, które wspierają dziesięć zasad Organizacji Narodów Zjednoczonych, takich jak globalne obywatelstwo.

W 2014 r. Został uznany za jeden z 30 wiodących liderów w internacjonalizacji instytucji szkolnictwa wyższego przez Internationalization Leaders Institute of American Council of Education oraz Association of International Education Administrators.

Przez ostatnie 16 lat pozostaje pedagogiem i profesorem w School of Education of (UAGM-Gurabo).

Dr Méndez uzyskał stopień doktora nauk edukacyjnych na uniwersytecie w Nowym Jorku oraz maturę na uniwersytecie w Puerto Rico w kampusie Mayagüez. Urodzony w San Juan w Portoryko, wolny czas spędza podróżując i poświęcając się sztukom wizualnym i muzyce. Jako artysta jego prace były prezentowane na uniwersytetach, na których pracował, aw ciągu ostatnich dziesięciu lat na Festiwalu Sztuki Instytutu Kultury Portorykańskiej w San Sebastián, gdzie zdobył pierwszą nagrodę w dziale sztuki oryginalnej.

Jak dojechać

Z obszaru metropolitalnego

Jedź autostradą Luis A. Ferré PR-52 w kierunku Ponce. Po około 20 minutach jazdy zjedź w prawo przy zjeździe 14, który prowadzi do PR-1 i PR-30. Pozostań na prawym pasie, przejdź pod mostem i skręć lekko w prawo, aby wziąć Cruz Ortiz Stella PR-30 express. Połącz z PR-30. Jedź przez około trzy minuty. Zjedź zjazdem 4 po prawej stronie w kierunku drogi PR-189. Skręć w prawo, aby połączyć się na drodze PR-189. Uniwersytet Ana G. Méndez, kampus Gurabo będzie później po lewej stronie.

Ze wschodniego obszaru

Weź Cruz Ortiz Stella PR-30 express w kierunku Gurabo. Po około 25 minutach jazdy skręcić w prawo na zjeździe 4 w kierunku PR-189. Skręć w lewo, aby połączyć się z drogą PR-189. Uniwersytet Ana G. Méndez, kampus Gurabo będzie kilka kroków po lewej stronie.

Z południa

Jedź autostradą Luis A. Ferré PR-52 w kierunku San Juan. Po około 40 minutach jazdy zjazdem w prawo do ekspresu Cruz Ortiz Stella PR-30. Jedź przez około trzy minuty. Zjedź zjazdem 4 po prawej stronie w kierunku drogi PR-189. Skręć w prawo, aby połączyć się na drodze PR-189. Ana G. Méndez University, kampus Gurabo będzie po lewej stronie.

Akredytacje

Akredytowane przez EFMD EquisAkredytowane przez AMBAAkredytowane przez AACSB

Lokalizacje

 • Gurabo

  Universidad Ana G. Méndez, Navarro, Gurabo 00725, , Gurabo

pytania