Keystone logo
Prince Mohammad Bin Fahd University

Prince Mohammad Bin Fahd University

Prince Mohammad Bin Fahd University

Wstęp

Przegląd

Jako szybko rozwijająca się instytucja wyższej edukacji, Prince Mohammad bin Fahd University (PMU) stworzył historię od czasu jej uruchomienia. Ta uczelnia, z wysoce innowacyjnym podejściem skoncentrowanym na studentach, mającym na celu edukację, daje uczniom szansę odkrywania autentycznych ścieżek uczenia się i wprowadzania innowacji, gdy przygotowuje się ich do przyszłych ról jako profesjonaliści.

PMU koncentruje się na potrzebach, zainteresowaniach i umiejętnościach uczniów w zakresie zrównoważonego odżywiania. Informacje zwrotne, a także wkład uczniów, są cenione przez członków wydziału PMU, którzy dokładnie oceniają poziom wiedzy każdego ucznia. Takie kroki mają na celu wyszkolenie ich w prawdziwym systemie nauczania.

Uniwersytet ten z zadowoleniem przyjął najnowsze technologie od samego początku. Wprowadził je w metodologii nauczania i rozwoju programu nauczania. Niektóre osiągnięcia technologiczne to wszechstronna łączność internetowa, która ułatwia dostęp do e-biblioteki, internetowe materiały szkoleniowe (tablica), Dyned - laboratoria, rejestracja online.

Dziś PMU jest wyposażony w zaawansowane technologie, takie jak inteligentne tablice, transmisje telewizyjne i wideokonferencje itp., Które są korzystne dla studentów, aby zarejestrować się w konkretnych kursach i korzystać z regularnych porad lub wskazówek od odpowiednich instruktorów online, siedząc w zaciszu domowym.

Studenci korzystają z najnowocześniejszych udogodnień w PMU. Takie udogodnienia mają jedynie na celu poprowadzenie ich do szykowania się i wstawania, przy jednoczesnym podejmowaniu globalnych wyzwań, które musieliby zwalczać jako profesjonaliści. Po ukończeniu PMU będą mieli lepsze ścieżki zatrudnienia, oferujące ekskluzywne udogodnienia.

Ponieważ język angielski stał się jedynym medium komunikacji międzynarodowej, PMU oferuje ten język jako podstawowy środek nauczania. Kilka klubów i zajęć pozalekcyjnych na terenie kampusu PMU to najlepsze narzędzia do doskonalenia kompetencji swoich uczniów. Dobrze zaplanowane urządzenia do kształcenia studentów w zakresie komunikacji, pracy zespołowej, krytycznego myślenia / rozwiązywania problemów, technologii, umiejętności zawodowych i przywódczych to podstawowe umiejętności, które PMU nadaje priorytet ogólnemu wzrostowi uczniów.

PMU pomaga uczniom w wyborze lepszej ścieżki kariery dla lepszej przyszłości. Teoretyczne programy nauczania i ich praktyczna ocena poprzez orientację i szkolenie praktyczne przygotowują ich do poczucia się jak w domu podczas zatrudnienia. Pewność siebie dzięki szkoleniom i zaawansowanej wiedzy przygotowuje studentów do sprzedawania się dzięki dobrze przygotowanym i imponującym podsumowaniom.

Różne innowacyjne oceny wyników nauczania są wykorzystywane do oceny narzędzi rozwoju umiejętności, które śledzą wyniki i ogólny postęp uczniów podczas ich pobytu na uniwersytecie.

E-portfolio studentów kończących studia w PMU jest dostępne online, dlatego przyszli pracodawcy mogą najlepiej wykorzystać je do zatrudniania. Takie kroki oferują zarówno zdobycie dyplomu, jak iw tym samym momencie, osiągając doświadczenie zawodowe w wartości nominalnej.

PMU oferuje wiele osobistych usług, w tym pomoc finansową dla zasłużonych studentów, oprócz usług zdrowotnych i doradczych. Inicjatywy te mają oferować najlepszy możliwy komfort w atmosferze dla rozwoju osobistego i zawodowego. PMU oczekuje rów- nież zapewnienia doskonałości w kształceniu wśród studentów zapisanych podczas świadczenia takich usług.

Ogólna wiarygodność PMU, którą osiągnęła od początku, stała się możliwa dzięki silnej sile roboczej - zespołowi administracyjnemu, zróżnicowanej sile wydziału zaangażowanej w projektowanie zaawansowanej sceny akademickiej oraz personelowi pomocniczemu, który pomaga władzom wspomagać administrację uniwersytetu w jego systematycznych posunięciach.

TIEC (Texas International Education Consortium), jako konsultant ds. Edukacji w PMU, zaangażowało najwybitniejszych ekspertów z 32 amerykańskich uniwersytetów w celu zdobywania akademickiej struktury PMU. Oczywiście PMU jest teraz w stanie obiecać i przekazać doskonałą edukację, aby odżywić przyszłych liderów w swoich dziedzinach nauki. Jest to znak globalnego punktu widzenia na edukację, którą przyjmuje PMU.

Kultura Arabii Saudyjskiej

Istnieje wiele aspektów życia, które bardzo różnią się od kraju i kultury, którą opuściłeś. Uważamy, że najważniejszym krokiem w dostosowaniu się do życia w Arabii Saudyjskiej jest poznanie niektórych zwyczajów i praw. Wtedy staniesz się bardziej komfortowy w swoim nowym środowisku. Kiedy zaznajomisz się z różnicami kulturowymi, życie może być bardzo ekscytujące.

Oto kilka sugerowanych "robić i nie robić" dla własnego komfortu i dobrego samopoczucia.

Proszę zrób…

Zachowaj otwarty umysł w odniesieniu do różnic kulturowych i społecznych, które obserwujesz. Bądź elastyczny i otwarty na zmiany. Z pewnością docenisz nowe doświadczenia. Przyjmij wyzwanie życia w cudownym, starożytnym kraju z bogatą i ekscytującą historią.

  • Próba nauki i używania języka arabskiego.

  • Pozostań elastyczny i spróbuj dostosować się do lokalnych zwyczajów. Na przykład:

  • Strój: kobiety powinny nosić zachowawcze, luźne ubrania. Jeśli czujesz się lepiej, gdy masz na sobie Abaya, zrób to.

  • Ramadan: jest świętym miesiącem islamskim, podczas którego muzułmanie obserwują post pomiędzy wschodem a zachodem słońca. Szanujcie święta religijne, powstrzymując się od jedzenia, gumy do żucia, picia i palenia w miejscach publicznych w ciągu dnia.

Proszę, nie ...

  • Spróbuj narzucić swoje zachodnie wartości społeczeństwu saudyjskiemu. Nie oczekuj, że życie będzie takie samo jak w twoim kraju.

  • Fotografuj ludzi lub dowolne obszary bezpieczeństwa narodowego, takie jak lotniska, instalacje wojskowe i rafinerie.

Tradycyjna arabska etykieta

W Arabii Saudyjskiej i innych krajach dominują dobre nawyki i przemyślenia dotyczące zwyczajów i przekonań innych. Saudyjczycy sami są dobroduszni, uprzejmi i nieformalni, jak oczekują inni.

Jakieś sugestie

Zapamiętaj i prześlij poprawną nazwę i numery telefonów swojej organizacji (pracodawcy) lub organizacji małżonka (pracodawcy). Znaj prawidłowe nazwy, numery i lokalizacje szkół, w których uczestniczą twoje dzieci.

Upewnij się, że Twoje dzieci mają w przypadku zagrożenia imię i nazwisko oraz numer telefonu Twojego związku, numer telefonu i zaufanego sąsiada. Jest to szczególnie ważne w przypadku pilnego pliku informacji w szkole Twojego dziecka.

Napięcie w królestwie może wynosić 110v lub 220v. Poznaj swoje napięcie i wybierz odpowiednie urządzenia. Sprawdź różne rodzaje sprzętu, na przykład w Królestwie istnieje kilka różnych typów magnetowidów. Jeśli masz komputer, może być potrzebny regulator napięcia. Zalecane jest zabezpieczenie przeciwprzepięciowe dla komputerów i innego sprzętu elektronicznego.

Zapamiętaj

Jesteś zaproszonym gościem w Królestwie Arabii Saudyjskiej. Nie musiałeś tu przyjeżdżać. Podlegasz ich lokalnym prawom. Rozsądnie jest, aby rodzina uświadomiła sobie odpowiednie prawa i zwyczaje

Lokalizacje

  • 617, Al Jawharah, Khobar, Dhahran 34754, , Dhahran

pytania