Keystone logo
POLI.design

POLI.design

POLI.design

Wstęp

Top 5 w rankingu, wyjątkowy dla tych, którzy w nim uczestniczyli.



7 obszarów szkoleniowych, 5 ścieżek innowacji, 80 projektów szkoleniowych z ponad 25 mistrzami i ponad 25 zaawansowanych kursów szkoleniowych.

POLI.design to konsorcjum non-profit założone przez Politecnico di Milano i dzięki niemu uzyskuje dostęp do dużej puli multidyscyplinarnych umiejętności obecnych na pierwszej i najważniejszej włoskiej uczelni technicznej.

Tradycja i innowacyjność, jakość i umiejętność łączenia się ze światem zawodowym to fundamenty, które uczyniły POLI.design od 1999 roku jedną z firm referencyjnych na poziomie międzynarodowym w zakresie kształcenia podyplomowego.

Wraz ze Szkołą Projektowania Politechniki w Mediolanie i Wydziałem Wzornictwa, POLI.design tworzy System Projektowania Politechniki, zbiór zasobów, umiejętności, struktur i laboratoriów, jeden z najważniejszych na świecie.

POLI.design jest podyplomową szkołą projektowania Politechniki w Mediolanie, która wspiera i uzupełnia ścieżki programowe Szkoły Projektowania, dążąc do profesjonalnego szkolenia i skutecznego włączenia się w wiele obszarów pracy, w których obecnie działa projektant.

Odgrywa rolę zawiasową pomiędzy uczelniami, biznesem, organizacjami i instytucjami oraz światami zawodowymi, działając w perspektywie internacjonalizacji i od czasu do czasu nawiązując partnerstwa z uczelniami, szkołami, organizacjami, instytucjami, firmami i firmami.

Nasza wizja

W złożonych i ściśle powiązanych światach, takich jak te, w których żyjemy dzisiaj, projektowanie stanowi źródło, które może kierować społeczeństwami i systemami produkcyjnymi w kierunku nowych modeli rozwoju; jest to również zasób, który ma obecnie kluczowe znaczenie dla stawienia czoła globalnej konkurencji w zakresie tożsamości i różnorodności.

Design jest siłą napędową wzrostu, która może kierować indywidualnymi i zbiorowymi wyborami poprzez trendy kulturowe, kierujące gustami, zachowaniami, stylem życia i stylami konsumpcji. Ma liczne i bardzo zróżnicowane zastosowania: od badań i zastosowań związanych z wprowadzaniem nowych technologii po projektowanie nowych produktów i usług, od badania interfejsów komunikacyjnych po zarządzanie walorami ergonomicznymi i środowiskowymi, od definiowania przestrzeni miejskich i własnego ciała po zarządzanie procesami związane z polityką zrównoważonego rozwoju środowiskowego i społecznego.

W tym kontekście POLI.design proponuje:

  • zjednoczyć kulturę akademicką i biznesową oraz świat specjalistów wiedzy;
  • promować i rozwijać wzornictwo jako dyscyplinę i system zawodów;
  • wspierać szlachetne relacje między uniwersytetami, instytucjami, producentami i profesjonalistami;
  • wspierać rozwój kreatywnych przedsiębiorstw.

5 sposobów innowacji

Aktywne uczenie się Akulturacja designu Partner w edukacji
Celem tych ścieżek jest aktywizacja wiedzy projektowej poprzez generowanie wartości dla firm i instytucji. Szkolenia i badania stosowane są zorientowane na zrozumienie nowych wymagań rynku i konsumentów w celu tworzenia innowacji. Nasza kultura akademicka i wyzwania rynkowe spotykają się na ścieżkach innowacji, w których POLI.design udostępnia wiedzę dyscyplinarną i aktywne doświadczenia dydaktyczne firmom, stowarzyszeniom i instytucjom. Kultura designu rośnie poprzez szczepy: wśród środowisk akademickich, stowarzyszeń, firm, profesjonalistów. Partnerstwo oferowane poprzez ścieżki edukacyjne, które będziemy wspólnie promować w sposób zgodny z Twoimi celami.
Doświadczenie praktyk Konkursy i wydarzenia
Design ma wiele twarzy, podobnie jak nasi studenci: tygiel kultur, języków, doświadczeń, specjalizacji. I tylko jedna wspólna cecha: wykształcenie akademickie tak solidne jak kiedyś i tak płynne, jak wymagają tego nasze czasy. Design jest motorem wzrostu, orientacji kulturowej, ewolucji smaku, zmiany stylu życia i konsumpcji. Dbamy o to w POLI.design i w tych kwestiach możemy wspólnie opracowywać konkursy i wydarzenia kulturalne.

Politechnika System Projektowania

Wraz ze Szkołą Projektowania Politecnico i Działem Projektowania, POLI.design tworzy System Projektowania Politechniki w Mediolanie, centrum badań, edukacji i promocji, które jest unikalne w swojej dziedzinie na świecie. POLI.design jest również w znacznym stopniu powiązany z Włoskim Systemem Wzornictwa, dzięki współpracy ze Stowarzyszeniami Projektantów, takimi jak:

  • ADI Associazione for il Disegno Industriale
  • AIPi Associazione Italiana Progettisti d'Interni
  • AIAP Associazione Italiana Design della Comunicazione Visiva
  • Federlegno Arredo

Dział projektowy

Potwierdzając znaczenie silnego powiązania między badaniami a szkoleniami, wydział rozwija i wspiera umiejętności nauczania w obszarze projektowania i pokrewnych dyscyplin.

Szkoła projektowania

Dziś największa międzynarodowa uczelnia kształcąca projektantów produktów, komunikacji, wnętrz i mody, zarówno przez wielu studentów, jak i kadrę dydaktyczną.

POLI.design na świecie

POLI.design to międzynarodowa sieć wiedzy, połączona z lokalną dynamiką na całym świecie. Zawsze otwarty na nową współpracę i zawsze zorientowany na budowanie stabilnych relacji z ludźmi na świecie, którzy myślą, produkują, uczą, studiują projektowanie.

Ponad granicami, ku wyjątkowości

Wierzymy w projekt, który potrafi wychodzić poza stare granice, budować nową kulturę projektowania, tworzyć wartość. Dla ludzi, społeczności, firm na całym świecie.

Pracujemy nad promowaniem i rozpowszechnianiem integracyjnej i zrównoważonej kultury projektowania, wzmacniając i intensyfikując stosunki międzynarodowe.

Zbudowaliśmy silne relacje z firmami i instytucjami na całym świecie, oferując programy szkoleniowe dla międzynarodowych studentów, profesjonalistów i firm oraz organizując szyte na miarę szkolenia i projekty typu site-specific.

Działamy jako pomost między światem akademickim a kontekstami zawodowymi, poprzez eksperymentalne działania angażujące studentów i profesjonalistów we wszystkich dziedzinach projektowania. Każdego roku przyjmujemy studentów z ponad 80 krajów na całym świecie.

Międzynarodowa sieć POLI.design

POLI.design działa w ramach międzynarodowej sieci, która stale się rozwija dzięki szerokim doświadczeniom i współpracy w coraz bardziej powiązanym i globalnym wymiarze. Naszym celem jest promowanie i rozpowszechnianie kultury projektowania poprzez wzmacnianie i intensyfikację naszych międzynarodowych relacji.

POLI.design zbudowała silne relacje z firmami i instytucjami na całym świecie, oferując programy szkoleniowe dla zagranicznych studentów, profesjonalistów i firm, a także organizując dostosowane do potrzeb kursy szkoleniowe i projekty dostosowane do konkretnego miejsca.

Celem POLI.design jest promowanie wymiany, dostępu i mobilności w świecie designu, wzmacnianie i intensyfikowanie relacji w perspektywie szerzenia kultury designu.

POLI.design co roku angażuje studentów zagranicznych pochodzących z 88 krajów na całym świecie, takich jak Kolumbia, Brazylia, Peru, Meksyk, Chile, Ekwador, Chiny, Kostaryka, Turcja, Rosja, Indie, Urugwaj, Grecja, Liban, Szwajcaria, Dania, Korea, Tajlandia, Maroko, Mauritius, Katar, Uganda itd.

Funkcje kampusu

Campus Bovisa - Politecnico di Milano, największe centrum projektowe we Włoszech

POLIMI Design System stworzony przez Wydział Projektowy, Szkołę Projektowania i POLI.design , znajduje się w dzielnicy Bovisa, na północ od Mediolanu, w niewielkiej odległości od centrum miasta, w symbolicznym miejscu industrialnego Mediolanu z przeszłości. Okolica przechodzi obecnie szeroki proces transformacji urbanistycznej, który ma stać się biegunem szkolnictwa wyższego, badań i innowacji.

Politecnico di Milano rozpoczęło swoją historię w Bovisie, osiedlając się prawie dwadzieścia lat temu w obecnej siedzibie przy Durando, w przebudowanej fabryce dawnej Ceretti & Tanfani, gdzie w przeszłości produkowano kable do kolejek linowych.

Obiekty i laboratoria

POLIMI Design System posiada jeden z najbardziej uznanych na świecie systemów laboratoryjnych.

Zajmuje powierzchnię około 10 000 metrów kwadratowych w budynku, w którym mieści się Szkoła Projektowania i POLI.design zajęcia dydaktyczne.

    Rekrutacja

    Jak złożyć wniosek o dopuszczenie do udziału w Specjalizacji Master

    Jeśli jesteś kandydatem z kwalifikacjami uzyskanymi we Włoszech, aby ubiegać się o przyjęcie na studia magisterskie, będziesz musiał dostarczyć naszemu biuru następujące dokumenty:

    • wniosek o przyjęcie;
    • życiorys;
    • skan kwalifikacji;
    • kopia dokumentu tożsamości;
    • wszelkie inne dokumenty, które mogą być wymagane przez konkretnego Mistrza (tj.: portfolio, certyfikaty znajomości języka itp.).

    Jeżeli jesteś kandydatem z kwalifikacją uzyskaną za granicą, będziesz zobowiązany dostarczyć do naszych biur następujące dokumenty:

    • Wniosek o dopuszczenie;
    • życiorys;
    • skan uzyskanego dyplomu;
    • tłumaczenie dyplomu na język włoski, angielski, francuski lub hiszpański;
    • skan certyfikatu ze zdanymi egzaminami;
    • tłumaczenie certyfikatu wraz z egzaminami zdanymi z języka włoskiego, angielskiego, francuskiego lub hiszpańskiego;
    • kopia paszportu lub kopia dokumentu tożsamości;
    • wszelkie inne dokumenty, które mogą być wymagane przez konkretnego Mistrza (tj.: portfolio, certyfikaty znajomości języka itp.).

    Dopiero po powiadomieniu o dopuszczalności student może rozpocząć procedurę ubiegania się o wizę i wszelkie dokumenty wymagane do rejestracji na Politecnico di Milano.

    Jak złożyć wniosek o przyjęcie do udziału w Kursach Szkolnictwa Wyższego?

    Aby ubiegać się o przyjęcie na studia wyższe należy przesłać następujące dokumenty:

    • wniosek o przyjęcie;
    • życiorys;
    • kopia dokumentu tożsamości;
    • kopia kodu podatkowego;
    • wszelkie inne dokumenty, które mogą być wymagane w ramach pojedynczego Kursu (tj.: portfolio, certyfikaty znajomości języka itp.);
    • kopia wizy wjazdowej i zezwolenia na pobyt (tylko studenci spoza UE), jeśli jest wymagana.

    Wynik zapytania

    Po zdaniu testu wstępnego na kursy magisterskie i wyższe, POLI.design powiadomi Cię o wyniku oceny.

    Będziesz wtedy mógł uzyskać dostęp do swojego osobistego obszaru, gdzie znajdziesz potwierdzenie przyjęcia wraz z instrukcjami, które należy wykonać, aby potwierdzić rejestrację.

    POLI.design zweryfikuje przesłane dokumenty rejestracyjne i odpowiedni dowód wpłaty.

    Zawsze w swoim obszarze osobistym zostaniesz powiadomiony o postępach w realizacji Twojej prośby.

    Dla studentów za granicą

    aaa

    Wymagania wizowe

    Po zakończeniu rejestracji na specjalizację Master, jeśli jesteś obywatelem spoza UE, powinieneś ubiegać się o długoterminową wizę studyjną.

    Aby złożyć wniosek, będziesz musiał zarejestrować się na stronie Uniwersytetu, a następnie Politecnico di Milano potwierdzi Twoją rejestrację w systemie i wszystkie wymagane dane, abyś mógł wypełnić wniosek.

    Skontaktuj się z POLI.design Biurem Edukacji, aby uzyskać wskazówki, które mogą być przydatne w aplikacji.

    Zezwolenie na pobyt dla studentów z UE

    Jeśli jesteś obywatelem Europy lub Norwegii, Islandii, Liechtensteinu, Szwajcarii, nie musisz ubiegać się o zezwolenie na pobyt. Aby jednak przebywać we Włoszech przez okres dłuższy niż trzy miesiące, konieczne jest zarejestrowanie się w urzędzie stanu cywilnego gminy zamieszkania, wybierając jedną z następujących metod:

    A. Studenci, którzy nie zamierzają przenieść się do Włoch:

    Aby uzyskać pobyt czasowy we Włoszech należy udać się bezpośrednio do wybranego urzędu stanu cywilnego przedstawiając następujące dokumenty:

    • kopia i oryginał ważnego paszportu/dowodu osobistego;
    • kopia i oryginał kodu podatkowego;
    • kopia zaświadczenia o przyjęciu na studia, w języku włoskim;
    • kopia i oryginał europejskiej karty zdrowia (EKUZ) aktualnego stanu przynależności;
    • dowód wystarczających środków ekonomicznych (minimum 5825 EUR) dostarczony za pośrednictwem formularza Euro1 (wypełnić punkt „” B” tylko w przypadku członków rodziny pozostających na utrzymaniu). W formularzu w części poświęconej danym osobowym podaj miejsce zamieszkania (dotyczy Twojego kraju zamieszkania) oraz adres zamieszkania w Mediolanie.

    Rejestracja w rejestrze tymczasowym jest ważna przez rok od dnia wystawienia.

    Centralny Urząd Stanu Cywilnego: Municipio 1 – Obszar Obsługi Mieszkańców – Urząd ds. Cudzoziemców lub kasa (weź bilet „C”), via Larga 12, 20122 Mediolan – Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku od 8:30 do 15:30

    B. Studenci, którzy zamierzają przenieść miejsce zamieszkania do Włoch:

    Proszę najpierw sprawdzić, czy przeprowadzka na stałe wiąże się z jakimikolwiek konsekwencjami. Aby kontynuować należy zarejestrować się w Urzędzie Stanu Cywilnego wysyłając wiadomość e-mail, dołączając następujące dokumenty:

    • kopia dokumentu tożsamości;
    • kopia kodu podatkowego;
    • zaświadczenie o przyjęciu na uniwersytet;
    • ubezpieczenie zdrowotne (europejska karta zdrowia/moduł S1/prywatne ubezpieczenie zdrowotne z rocznym okresem ważności/dobrowolnej rejestracji w państwowej służbie zdrowia);
    • dowód wystarczających środków finansowych (minimum 5825 EUR), dostarczony za pośrednictwem formularza Euro1;
    • oświadczenie o zamieszkiwaniu składane poprzez samooświadczenie Deklaracji Pobytu.

    Zezwolenie na pobyt dla studentów spoza UE

    Jeśli jesteś obywatelem spoza UE w ciągu 8 dni roboczych od przyjazdu do Włoch, będziesz musiał rozpocząć procedurę wydania zezwolenia na pobyt. Ta procedura wymaga skompletowania zestawu, który można znaleźć na poczcie w „Sportello Amico”.

    Do Zestawu należy dołączyć kopie następujących dokumentów:

    • kopia strony wizowej i paszportowej z danymi osobowymi;
    • kopia dowodu wpłaty na ubezpieczenie zdrowotne; w przypadku ubezpieczenia wykupionego za granicą musi ono zostać potwierdzone przez ambasadę włoską w Twoim kraju i przetłumaczone na język włoski (jeśli nie zostało wystawione w języku angielskim);
    • kopię zaświadczenia potwierdzającego odbycie studiów, potwierdzonego przez włoskie przedstawicielstwo dyplomatyczne / konsularne przy wydawaniu wizy wjazdowej.

    Zaktualizowana lista wymaganych dokumentów jest dostępna w Portalu Imigracyjnym.

    Na poczcie otrzymasz pokwitowanie potwierdzające Twój wniosek o zezwolenie na pobyt. Możesz sprawdzić status swojego wniosku na stronie internetowej Policji lub na portalu imigracyjnym. Zostaniesz również powiadomiony SMS-em o dniu, godzinie i miejscu cofnięcia zezwolenia na pobyt. Studenci zagraniczni posiadający zezwolenie na pobyt stały mogą pracować maksymalnie 20 godzin tygodniowo i 1040 godzin rocznie.

    Stypendia i Finansowanie

    Sprawdź naszą stronę internetową, aby dowiedzieć się więcej o naszej pomocy finansowej i wczesnym ptaku, aby zapisać się na naszych wyspecjalizowanych mistrzów.

    Rankingi

    • 1 miejsce we Włoszech
    • 3 miejsce w Europie
    • 5 miejsce na świecie

    Politecnico di Milano - QS Ranking 2022 w kategorii Art&Design

    Lokalizacje

    • Milan

      POLI.Design, 38/A, via Durando, 20158, Milan

    Programy

      Instytucja oferuje również:

      pytania