Keystone logo
The NUCB Business School

The NUCB Business School

The NUCB Business School

Wstęp

Nagoya University of Commerce & Business (NUCB) Business School to prywatny uniwersytet położony w samym sercu trzeciego najbardziej kosmopolitycznego obszaru w Japonii. Została założona w 1953 roku i jest pierwszą i jedyną w Japonii akredytowaną przez AACSB International, The Association of MBAs (AMBA) i EQUIS. NUCB BS jest powszechnie klasyfikowana przez QS jako nr 1 w programach MBA, EMBA i MIM, konsekwentnie osiągając najwyższe pozycje w całym kraju.

Historia szkoły biznesu NUCB

Yuichi Kurimoto był pierwszym Japończykiem, który ukończył Wydział Sztuki w Albercie w 1930 roku. Po powrocie do Japonii uznał, że edukacja jest w większości dostępna dla elity, więc walczył o jej udostępnienie dla pozbawionych praw obywatelstwa japońskiego. młodzież dnia. W 1935 r. Założył instytut powołaniowy o nazwie "Nagoya Railroad School", a następnie szkołę średnią i gimnazjum.

Yuichi Kurimoto, zawsze wizjoner, zdał sobie sprawę, że powojenny boom gospodarczy i populacyjny w Japonii stworzy duże zapotrzebowanie na instytucję zajmującą się edukacją biznesową. Tak więc w 1953 roku powstał Nagoya University of Commerce & Business (NUCB).

Akredytacja: NUCB Business School jest pierwszą i jedyną szkołą biznesu Triple Crown w Japonii, która uzyskała akredytację AACSB, AMBA i EQUIS!

NUCB Business School z dumą ogłasza, że jest pierwszym i jedynym programem MBA w Japonii, który posiada potrójną akredytację AACSB International, The Association of MBAs (AMBA) i EQUIS. Te wyróżnienia przyznane przez AACSB, AMBA i EQUIS cementują strategiczną inicjatywę NUCB, aby być najlepszym z najlepszych wśród szkół biznesu w Japonii i Azji. W dobie globalizacji, międzynarodowe uznanie przez tak prestiżowe instytucje akredytujące jak AACSB, AMBA i EQUIS oznacza nasze ciągłe zaangażowanie w zapewnienie jakości i zachowanie najwyższych światowych standardów.

Nagoya University of Commerce and Business oraz NUCB Business School są w pełni autoryzowane przez japońskie Ministerstwo Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii.

NUCB i AACSB International

AACSB International - Stowarzyszenie Advance Collegiate Schools of Business jest profesjonalnym stowarzyszeniem zajmującym się szkolnictwem wyższym i uniwersyteckim oraz wiodącą agencją akredytującą studia licencjackie, magisterskie i doktoranckie w zakresie administracji i rachunkowości przedsiębiorstw.

W 2002 roku Nagoya University of Commerce and Business & NUCB Business School uzyskała członkostwo AACSB International jako dopiero trzecia instytucja edukacyjna w Japonii. NUCB przedłożyła raport samooceny i uzyskała akredytację programów studiów licencjackich i magisterskich w 2006 roku.

NUCB Business School i AMBA

NUCB Business School jest pierwszą szkołą biznesu w Japonii akredytowaną przez The Association of MBAs. Akredytacja AMBA ma zastosowanie tylko do programów MBA i EMBA NUCB Business School w języku japońskim; podczas gdy AACSB International zatwierdza zarówno programy licencjackie, jak i magisterskie.

Szkoła Biznesu NUCB i EQUIS

29 września 2021 r. NUCB Business School otrzymała akredytację Europejskiego Systemu Doskonalenia Jakości (EQUIS) od European Foundation for Management Development (EFMD), jednej z największych międzynarodowych organizacji zajmujących się oceną jakości edukacji menedżerskiej. Tylko instytucje edukacyjne i badawcze, które wykazują najwyższą możliwą jakość programów nauczania i działalności badawczej w rygorystycznym przeglądzie przeprowadzonym przez panel cenionych ekspertów-egzaminatorów, mogą stać się jedną z kilkuset (obecnie 197 szkół biznesu na całym świecie), które uzyskały akredytację EQUIS.

NUCB Business School i Eduniversal

Eduniversal przedstawia ranking przegłosowany przez dziekanów z uniwersytetów i szkół na liście 1000 osób. NUCB została wybrana przez Komitet Naukowy Eduniversal jako jedna z najlepszych szkół biznesowych o międzynarodowej renomie.

Rankingi

W rankingach QS Global MBA 2024 NUCB BS jest numerem 1 w pełnoetatowym programie MBA w Japonii i 19 w Azji.

Akredytacje

Akredytowane przez EFMD EquisAkredytowane przez AMBAAkredytowane przez AACSB

Lokalizacje

  • Nagoya

    The NUCB Business School Global Leader Program Admissions Office 1-3-1 Naka-ku Nishiki Nagoya, Aichi, Japan

pytania