Keystone logo
L'Ecole de Guerre Economique Specjalistyczna strategia MBA i wywiad gospodarczy
L'Ecole de Guerre Economique

Specjalistyczna strategia MBA i wywiad gospodarczy

Paris, Francja

1 Years

Francuski

Pełny etat

Request application deadline

Request earliest startdate

EUR 12 500 / per year

W kampusie

Stypendia

Poznaj możliwości stypendialne, aby pomóc sfinansować swoje studia

Wstęp

Odniesienie szkoleniowe we Francji, zajmujące 1. miejsce w palmares w Eduniversal od 2002 roku, specjalizacja MBA Specialized Economic Intelligence SIE daje również dostęp do tytułu "Ekspert (e) w dziedzinie wywiadu gospodarczego" , poziom I, zarejestrowany w Krajowym Katalogu Certyfikatów Zawodowych (RNCP) ,

Zorganizowana wokół centrum nauczania (program referencyjny w Strategii i Ekonomicznej Inteligencji) oraz centrum badań stosowanych w IE, ta pionierska struktura w Europie jest mocno zakotwiczona w transdyscyplinarnym podejściu do czytania równowagi sił. międzynarodowy.

Podczas gdy pojęcie wojny gospodarczej ujawniło wiele niejednoznaczności, nie epistemologicznych, ale ideologicznych, badania teoretyczne prowadzone w ostatnich latach mają tendencję do wyjaśniania i potwierdzania naszego podejścia do konkurencyjnych konfrontacji.

Program profesjonalizacji MercurIE

Program zawodowy w inteligencji gospodarczej

MercurIE jest jedną z odpowiedzi nauczycieli EGE, która pozwala uczniowi w początkowym szkoleniu "Strategia Inteligencji Ekonomicznej EIS" zrozumieć strategiczne osie opracowane przez firmę.

Zespołowi studenci pracują na rzecz zarządzania dużą grupą, MŚP lub podmiotem w sektorze publicznym lub parapublicznym, aby przeprowadzić badanie, które wymaga doskonałej manipulacji nauczaną metodologią.

Ponad 8 miesięcy, jeden dzień w tygodniu, w towarzystwie nauczyciela ze szkoły i dyrektorów z firmy partnerskiej, uczniowie na nowo definiują temat badania, ustanawiają system monitorowania i zbierania informacje, przeprowadzić badanie ze spotkaniem ekspertów i operacji terenowych (targi, wizyta?) i sfinalizować dokument z zestawem zaleceń do naśladowania.

Następnie muszą wesprzeć swoją pracę prezentacją w danym dziale.

Ten program MercurIE to znacznie więcej niż staż, ponieważ daje studentom możliwość zastosowania całości lub części nauczanego programu i rozwija współpracę w ramach prestiżowych struktur, takich jak Innovation Works grupy EADS, R&D EDF, Departament Strategii GDF Suez , Departament EI Ministerstwa Ekologii, Departament EI Carrefour, Departament Bezpieczeństwa Grupy Canal Plus, ESA, Prometheus.

Rankingi

Wynik programu

Idealni studenci

Program

Możliwości związane z karierą

Rekrutacja

O szkole

pytania

Podobne kursy

  • MBA Zarządzanie międzynarodowe – modele biznesowe dla gospodarki o obiegu zamkniętym
    • Reutlingen, Niemcy
  • Master of Business Administration (MBA)
    • Online