Keystone logo
International Institute in Geneva

International Institute in Geneva

International Institute in Geneva

Wstęp

Położony w Genewie w Szwajcarii, w centrum Europy i centrum międzynarodowej polityki i biznesu, kampus znajduje się w pobliżu lotniska i około 5 km od centrum miasta. IIG ma studentów reprezentujących ponad 60 narodowości, zapewniając w ten sposób prawdziwie wielokulturowe otoczenie.

International Institute in Geneva dąży do doskonałości w edukacji i doskonaleniu zawodowym.

Wielokulturowe ciało studenckie, wykładowcy i dynamiczne środowisko Instytutu przyczyniają się do stworzenia ram, w których studenci zdobywają edukację globalną.

Programy zostały zaprojektowane w celu stworzenia rozsądnej równowagi między podstawami teoretycznymi a praktycznymi zastosowaniami, poprzez wykorzystanie rzeczywistych problemów biznesowych i wizyt w dużych międzynarodowych firmach w regionie.

Klasy są małe, aby umożliwić dyskusję w grupie i zapewnić bardziej zindywidualizowaną uwagę. International Institute in Geneva jest zaangażowana w pomaganie uczniom w osiągnięciu pełnego potencjału. Wydziały posiadają odpowiednie doświadczenie w przemyśle i biznesie na wyższych szczeblach, połączone z silnym zapleczem akademickim.

Metody nauczania w International Institute in Geneva są innowacyjne i podkreślają znaczenie zdobycia międzynarodowej perspektywy w kwestiach zarządzania, technologii cyfrowych i stosunków międzynarodowych.

Wykorzystanie empirycznych metod uczenia się, takich jak analiza przypadków i symulacje biznesowe, zapewnia rozwój umiejętności analitycznych, które są kluczowe w dzisiejszym konkurencyjnym i szybko zmieniającym się świecie.

International Institute in Geneva podkreśla znaczenie umiejętności interpersonalnych, przywódczych, komunikacyjnych i umiejętności pracy w zespołach wielokulturowych, zachęcając do aktywnego udziału w zajęciach i dokonując regularnych prezentacji dotyczących zagadnień zarządzania strategicznego. W tym duchu oczekuje się od uczniów pracy w zespołach, aby symulować sytuację, w której rozwijają proaktywną postawę i opanowują umiejętności skutecznej komunikacji.

Filozofia akademicka IIG kładzie nacisk na rozwój orientacji przedsiębiorczej, odpowiedniej zarówno dla małych i średnich firm, jak i dużych międzynarodowych korporacji.

Oświadczenie dotyczące wizji

Rozwój międzynarodowych profesjonalistów zaangażowanych w służbę zrównoważonemu społeczeństwu.

Misja

International Institute in Geneva jest Fundacją Szkolnictwa Wyższego nadzorowaną przez Szwajcarski Urząd Federalny , która zapewnia wysokiej jakości edukację dla studentów odnoszących sukcesy w biznesie i karierach międzynarodowych.

Instytut jest dedykowany:

 • Edukacja - Zapewnij edukację w biznesie, komunikacji, stosunkach międzynarodowych i handlu z globalną perspektywą.
 • Doskonałość - wspieraj równowagę programów akademickich i praktycznych poprzez efektywne procesy uczenia się, spersonalizowane usługi dla studentów oraz wydział zaangażowany w nauczanie i badania.
 • Środowisko - Oferuj dynamiczne środowisko uczenia się, promując różnorodność i reagując na zmieniające się potrzeby społeczności międzynarodowej.

Sieć międzynarodowa

International Institute in Geneva stworzyło silną sieć, rozwijając programy wymiany z akredytowanymi instytucjami akademickimi na całym świecie. Program daje możliwości studentom z uczelni należących do sieci IIG w:

 • Europa (np. Uniwersytet Plymouth)
 • USA (np. Uniwersytet Bostoński)
 • Środkowa i Południowa Ameryka
 • Azji i Bliskiego Wschodu
 • Afryka

uczestniczyć w jednym semestrze w IIG i zostać zaliczonym w swojej instytucji.

Pozwala również studentom IIG (maksymalnie dwóm rocznie) uczęszczać na jeden semestr lub jeden semestr letni na innym uniwersytecie i zostać zaliczonym na IIG.

Na niektórych uniwersytetach studenci mogą uzyskać podwójny dyplom z IIG.

Genewa, miasto globalne

Genewa należy do wybranej grupy prawdziwie „międzynarodowych” miast świata, co czyni ją idealnym miejscem do studiowania zarządzania międzynarodowego, stosunków międzynarodowych i mediów cyfrowych.

Miasto jest gospodarzem Organizacji Narodów Zjednoczonych i wyspecjalizowanych agencji, takich jak Światowa Organizacja Handlu i jest często określane jako stolica pokoju i dyplomacji.

Ze względu na doskonałą sieć logistyczną i centralne położenie Genewy w regionie zlokalizowanych jest wiele międzynarodowych organizacji.

W sercu Europy jest to tylko godzina lotu samolotem z Londynu, Paryża, Brukseli i Mediolanu.

Genewa jest dobrze znana jako jedno z głównych międzynarodowych centrów finansowych na świecie, zwłaszcza w zakresie zarządzania prywatnymi aktywami kapitałowymi.

Genewa to okno na świat technologii. Jest domem dla takich światowych liderów jak Światowe Forum Ekonomiczne (WEF), Hewlett-Packard, Nestlé, Richemont, Procter and Gamble, Caterpillar czy Du Pont de Nemours.

Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny i europejskie centrum komunikacyjne Reutersa również wybrały Genewę na swoją siedzibę. CERN z siedzibą w Genewie to miejsce, w którym wynaleziono World Wide Web.

Jakość i różnorodność życia kulturalnego Genewy, z licznymi teatrami, muzeami i międzynarodowymi konferencjami, sprawia, że jest to właściwe miejsce do uzyskania globalnej edukacji.

Miasto jest wizytówką najsłynniejszych marek w modzie, biżuterii i zegarmistrzostwie, a także domem dla marek Rolex i Patek Philippe. Idealnie położona nad brzegiem Jeziora Lemańskiego u podnóża Alp Genewa oferuje doskonałe warunki do uprawiania sportów na świeżym powietrzu.

Kosmopolityczny charakter miasta, w którym mieszka blisko 150 narodowości z całego świata, sprawia, że każdy czuje się tu jak w domu.

Stypendia i Finansowanie

Każdego roku Instytut przyznaje ograniczoną liczbę stypendiów. Kryteria wyboru opierają się na wcześniejszych wynikach w nauce (GPA) i potrzebach finansowych. Zainteresowani kandydaci powinni przesłać list z prośbą wraz z materiałem aplikacyjnym.

Nasze nadchodzące wydarzenia

Open House, prezentacja firmy i nie tylko!

Rankingi

Znajdujący się wśród dziesięciu najlepszych uniwersytetów w Szwajcarii International Institute in Geneva ( IUG ) jest akredytowaną instytucją akademicką specjalizującą się w edukacji biznesowej. Uniwersytet oferuje programy studiów licencjackich i magisterskich z zakresu administracji biznesowej, stosunków międzynarodowych, mediów i komunikacji oraz handlu międzynarodowego. Program nauczania obejmuje unikalne połączenie instrukcji teoretycznych i praktycznych, ze szczególnym uwzględnieniem międzynarodowych praktyk biznesowych. Program wymiany międzynarodowej oferuje studentom możliwość studiowania na renomowanych uniwersytetach na całym świecie. Położony w Genewie w Szwajcarii, w centrum Europy i centrum międzynarodowej polityki i biznesu, kampus znajduje się w pobliżu lotniska i około 5 km od centrum miasta. IUG ma uczniów reprezentujących ponad 60 narodowości, zapewniając prawdziwie wielokulturowe otoczenie.

Referencje studentów

Lokalizacje

 • Geneva

  International Institute in Geneva ICC 20, Rte de Pré-Bois, 1215, Geneva

 • Geneva

  Geneva, Szwajcaria

  pytania