Keystone logo
© IPAG IE
IPAG Business School

IPAG Business School

IPAG Business School

Wstęp

IPAG Business School to francuska uczelnia wyższa zlokalizowana w Paryżu i Nicei na Riwierze Francuskiej. Naszą misją jest edukowanie menedżerów na temat szybko zmieniających się środowisk na całym świecie oraz tworzenie wysokiej jakości badań o widoczności w kraju i za granicą. Szkoła opiera się na badaniach na najwyższym poziomie, które wzbogacają zasady akademickie swoich przedmiotów, doskonałej sieci z sektorem biznesowym, uznaniu wśród studentów dla różnorodności kultur i wiedzy oraz podnoszeniu świadomości naszych uczniów na temat głównych współczesnych problemów i etyki.

Szkoła oferuje szeroką gamę programów, od BTS (2 lata) po DBA (8 lat), w tym licencjat (3 lata), MBA (5 lat) i Grande École Program (5 lat Tytuł magistra i akredytacja EFMD). Dla tych, którzy preferują większą elastyczność w nauce, przygotowaliśmy również programy online. Specjaliści mogą również uczestniczyć w różnych kursach krótkich lub dyplomowych, takich jak studia magisterskie z zarządzania i CSR organizowane przez IPAG Executive Education. Opierając się na międzynarodowej sieci ponad 130 uniwersytetów partnerskich w 37 krajach, studenci decydując się na semestralne studia za granicą mają do wyboru duży wybór międzynarodowych miejsc docelowych. Każdego roku szkoła przyjmuje ponad 1000 studentów zagranicznych przyciągniętych przez francuskie szkoły biznesu i programy IPAG. Dzięki wiodącym badaniom IPAG pojawia się w najbardziej renomowanych rankingach (Szanghaj, RePEc).

Nasza misja

Kształcić menedżerów dla szybko zmieniających się środowisk na całym świecie i prowadzić wysokiej jakości badania o widoczności krajowej i międzynarodowej

W tym celu IPAG Business School opiera się na:

 • Badania na najwyższym poziomie, które wzbogacają zasady akademickie swoich przedmiotów
 • Świetna sieć z sektorem biznesowym
 • Docenianie wśród studentów różnorodności kultur i wiedzy
 • Podnoszenie świadomości naszych uczniów w zakresie najważniejszych współczesnych problemów i etyki
 • Naszym celem jest kształcenie wszechstronnie wykwalifikowanych, elastycznych i odpowiedzialnych menedżerów.

Funkcje kampusu

W Paryżu, u podnóża Wieży Eiffla i w sercu dzielnicy Saint-Germain des Prés
Nasz kampus położony w samym sercu Paryża przy Beaugrenelle w 15. dzielnicy oferuje 5000 m² z biblioteką multimediów, licznymi salami do nauki i kawiarnią. Nasz „historyczny” paryski kampus jest idealnie zlokalizowany w samym sercu Saint-Germain-des-Prés, ważnym miejscu dla życia kulturalnego i intelektualnego stolicy.

W Nicei, położonej pomiędzy morzem a górami
IPAG Business School jest również zakorzeniona w sercu Nicei od ponad 30 lat, w miejscu, gdzie znajdowała się dawna Chambre des Métiers. Nasz kampus, który znajduje się w historycznym miejscu, przyjmuje ponad 1000 studentów ponad 40 narodowości. Środowisko do nauki jest idealne: dwa duże teatry, ogród, kawiarnia i słoneczny taras.

  Stypendia i Finansowanie

  Stypendium za zasługi

  Co roku na każdym kampusie najlepsi studenci programu Grande École spoza PGE3 są nagradzani za doskonałe wyniki w postaci obniżonych opłat za naukę.

  Kryteria kwalifikacyjne: Wyniki w nauce.
  Wartość: Nagroda finansowa od szkoły dla 3 najlepszych uczniów w każdej superpromocji, niezależnie od statusu ucznia (zmienny lub nie). Jeżeli naprzemiennie: przeniesienie na ucznia. W przypadku PGE5 nagradzanych jest pierwszych 3 uczniów w super promocji szkolenia wstępnego oraz pierwszych 3 uczniów w super promocji Podwójny Dyplom.

  Stypendium doskonałości

  50% zniżki na czesne za pierwszy rok przysługuje:

  • Wszystkim uczniom, którzy zdali maturę z najwyższymi wynikami
  • Studentom pobierającym stypendia państwowe, którzy zdali maturę z wyróżnieniem

  Stypendium IPAG

  Szkoła utworzyła specjalne stypendia dla programów Grande École i Bachelor, przyznawane przez komisję przydziałową, uzależnione od dochodów i wyników w nauce. Stypendium jest dostępne dla studentów programu Grand École, studentów studiów licencjackich i BTS.

  Rankingi

  IPAG znalazło się na liście 10 najlepszych francuskich instytucji w „Rankingu uniwersytetów” Research.com w kategorii „Ekonomia i finanse”. Jest to wielka nagroda dla kadry pedagogicznej szkoły i wszystkich jej nauczycieli-naukowców.

  4. Francuska Szkoła Biznesu IPAG zajmuje obecnie 9. miejsce w rankingu Top France pod względem badań w dziedzinie ekonomii i finansów. Jako czwarta co do wielkości francuska szkoła biznesu, dołącza także do pierwszej 300 na świecie (282.), zdominowanej przez gigantów: Uniwersytet Harvarda, Massachusetts Institute of Technology (MIT) i Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley. Dla Duc Khuong Nguyena, dziekana Wydziału i Badań tej uczelni, „ranking ten odzwierciedla ogromną pracę wykonaną przez nauczycieli-badaczy IPAG, jakość ich publikacji w najbardziej prestiżowych czasopismach międzynarodowych oraz konsekwentność wysiłków podejmowanych od kilku lat ».

  Raz do roku Research.com aktualizuje swoje rankingi uniwersytetów i szkół osiągających najlepsze wyniki w badaniach w dziedzinach naukowych, od informatyki i inżynierii po matematykę, neurologię, ekonomię, finanse i medycynę. Metodologia platformy opiera się na wykorzystaniu danych bibliometrycznych i badaniu prac ponad 160 000 badaczy z pół tysiąca instytucji. Dlatego to publikacje naukowe badaczy IPAG i ich wpływ – poprzez otrzymywane cytowania – umożliwiły szkole zdobycie tej nagrody.

  Bardzo dumna ze swojej pozycji w tym rankingu, IPAG spogląda teraz w stronę prestiżowego rankingu szanghajskiego, w którym pojawia się co roku od 2016 roku – wyników spodziewanych jest latem.

  Referencje studentów

  Lokalizacje

  • Paris

   Rue du Théâtre, 10, 75015, Paris

   • Nice

    Boulevard Carabacel, 4, 06000, Nice

    • South Wales

     South Wales, Wales, New York,USA, 14139, South Wales

     • Bournemouth

      Bournemouth, England ,United Kingdom, , Bournemouth

      • Griffith

       Griffith, Griffith City Council, New South Wales, Australia, 2680, Griffith

       • Paris

        Rue du Théâtre,10, 75015, Paris

        pytania