Keystone logo
International Graduate Center - Hochschule Bremen

International Graduate Center - Hochschule Bremen

International Graduate Center - Hochschule Bremen

Wstęp

Międzynarodowe Centrum Absolwentów (IGC) zostało założone przez HSB Hochschule Bremen – Miejski Uniwersytet Nauk Stosowanych jako interdyscyplinarna Szkoła Podyplomowa zajmująca się zarządzaniem i przywództwem. Kandydatom posiadającym pierwszy stopień uniwersytecki IGC oferuje stopnie MBA i magisterskie w obszarze międzynarodowego i europejskiego biznesu oraz zarządzania. Wszystkie programy prowadzone są w języku angielskim.

IGC gwarantuje kształcenie podyplomowe, które w równym stopniu spełnia wymagania akademickie, jak i zawodowe. Wykłady i seminaria zorientowane na zespół w małych grupach liczących maksymalnie 25 studentów ułatwiają konstruktywny dialog między członkami. IGC skupia obecnie około 200 studentów z ponad 40 krajów. Sieć międzynarodową wzmacniają wizytujący wykładowcy z wielu naszych międzynarodowych uniwersytetów partnerskich, którzy oferują kursy, wykłady i przyczyniają się do rozwoju kompetencji międzykulturowych naszych studentów. Wielu naszych wykładowców pochodzi z kadry zarządzającej najlepszych firm w Europie i zapewni Ci wgląd w różne firmy i obszary działalności. IGC jest częścią Międzynarodowego Sojuszu Szkół Biznesu (IBSA) z czterema uniwersytetami partnerskimi (zlokalizowanymi w USA, Hiszpanii, Francji i Niemczech), które z powodzeniem oferują unikalny program podwójnego stopnia.

Dlaczego warto studiować w IGC?

 • IGC jest częścią HSB Hochschule Bremen – Miejskiego Uniwersytetu Nauk Stosowanych, publicznego niemieckiego uniwersytetu z ponad 200-letnią tradycją.
 • Dzięki studentom z ponad 40 krajów na naszym kampusie, IGC oznacza przeżywaną międzynarodowość.
 • Brema to tętniące życiem miasto studenckie, bogate w tradycję i historię, poświęcone przyszłościowej nauce i badaniom, a także przemysłowi, handlowi i różnorodności kulturowej.
 • Studiuj i zostań – po ukończeniu studiów możesz ubiegać się o „wizę dla osób poszukujących pracy”, która umożliwia rozpoczęcie kariery w Niemczech i Europie.
 • Zespół International Student Assistance (ISA) chętnie pomoże Ci od samego początku w takich kwestiach jak rejestracja, rejestracja w mieście i znalezienie zakwaterowania.
 • International MBA (podwójny stopień) to program akredytowany przez EFMD.

Lokalizacje

 • Bremen

  International Graduate Center Hochschule Bremen Langemarckstr. 113, D-28199, Bremen

  pytania