Keystone logo
Offenburg University

Offenburg University

Offenburg University

Wstęp

Założona w 1964 r. Jako "National School of Engineering", Offenburg University Nauk Stosowanych w Offenburg University szybko zyskała uznanie jako instytucja edukacyjna o wysokiej wydajności i praktycznej orientacji. Dzisiaj nasza uczelnia tworzy kwitnącą społeczność, z ponad 4 300 studentami na dwóch kampusach. Oferujemy studia licencjackie i magisterskie w czterech departamentach: Business Administration and Industrial Engineering, Elektrotechnika i Informatyka, Inżynieria mechaniczna i Inżynieria procesowa oraz Media i informacje.

Profil międzynarodowy

Offenburg University szczyci się międzynarodową orientacją swoich programów. W 1998 r. Jako jedna z pierwszych szkół wyższych w Niemczech wprowadziła międzynarodowe studia magisterskie poprzez Graduate School. Obecnie oferujemy pięć programów nauczanych w języku angielskim, które są skierowane szczególnie do studentów zagranicznych, którzy stanowią około dwunastu procent całkowitej liczby studentów. Ponadto Biuro Międzynarodowe prowadzi aktywne programy wymiany z ponad 50 uczelniami partnerskimi na całym świecie, dając naszym studentom wiele możliwości studiowania i odbycia praktyk za granicą. Dzięki bliskiemu sąsiedztwu z granicą francuską możemy zaoferować podwójne programy z prestiżowymi uniwersytetami francuskimi.

Doskonałe warunki do nauki

Offenburg University oferuje mniejszy kampus, a studenci korzystają z zalet bardziej intymnego doświadczenia z mniejszymi zajęciami, indywidualnego nadzoru i wsparcia ze strony wydziałów i pracowników, a także z praktycznego nauczania i ścisłej integracji z regionalną gospodarką. Uniwersytet ma wysokie pozycje w rankingach, a nawet został nagrodzony przez Stowarzyszenie Promocji Nauki i Humanistyki w Niemczech za zreformowaną szkołę techniczną.

Partnerstwa gospodarcze

Uniwersytet utrzymuje doskonałe relacje z regionalnymi i krajowymi firmami, a także nieustannie wymienia się informacjami pomiędzy pracownikami wydziału i profesjonalistami z branży, zapewniając stały dostęp do aktualnego know-how w dziedzinie inżynierii. Rozległe partnerstwa biznesowe zapewniają również zasoby dla studentów pod względem zdobywania doświadczenia zawodowego, prowadzenia badań, a nawet przyszłego zatrudnienia.

Badania i technologia

Uniwersytecki Instytut Badań Stosowanych (IAF) oferuje połączenie badań i transferu technologii. IAF kieruje technologią i innowacyjnymi pomysłami z dziedziny energii słonecznej, medycyny, robotyki i mobilności elektrycznej. W całym Uniwersytecie istnieje wielka interdyscyplinarna mieszanka ekspertów z różnych dziedzin technologicznych, posiadająca specjalną wiedzę i nowoczesne laboratoria. Zorientowane na zastosowania działania badawcze i praktyczne doświadczenia oferowane przez uniwersytet są świadectwem jego wysokiej wydajności.

Usługi dla studentów zagranicznych

Międzynarodowe centrum Offenburg University oferuje różnorodne usługi dla studentów z zagranicy. Każdy program studiów Graduate School ma koordynatora, który zapewnia kompleksowe usługi i porady.

Międzynarodowe Centrum zachęca także studentów i umożliwia im spotykanie się poza klasą. Przez cały rok akademicki organizowane są rozmaite imprezy i wycieczki.

Specjalne usługi dla studentów zagranicznych obejmują:

 • Usługa zakwaterowania
 • Program znajomego
 • Program orientacyjny
 • Letni kurs językowy
 • Program kulturalny
 • Senior Service

Oferty pracy

Studenci, którzy są obywatelami UE, mogą pracować w Niemczech bez pozwolenia na pracę.

Studenci spoza UE mają dwie możliwości:

 • Poza kampusem: 120 dni w roku, zgodnie z przepisami wizowymi dla studentów zagranicznych.
 • Na terenie kampusu: dostępna jest ograniczona liczba asystentów i zajęć opiekuńczych.

Dla większości zawodów wymagana jest podstawowa znajomość języka niemieckiego.

Lokalizacje

 • Offenburg

  Campus Offenburg Hochschule für Tech­nik, Wirtschaft und Me­dien Of­fen­burg Bad­straße 24 , 77652, Offenburg

 • Gengenbach

  Campus Gengenbach Hochschule für Tech­nik, Wirtschaft und Me­dien Of­fen­burg Kloster­straße 14 , 77723, Gengenbach

pytania