Keystone logo
Fresenius University of Applied Sciences

Fresenius University of Applied Sciences

Fresenius University of Applied Sciences

Wstęp

Fresenius University of Applied Sciences

Ze swojego głównego kampusu w Idstein niedaleko Wiesbaden, Fresenius University of Applied Sciences może poszczycić się ponad 167-letnią tradycją nauczania przedmiotów ścisłych. W 1848 roku Carl Remigius Fresenius założył Laboratorium Chemiczne Fresenius, które od samego początku zajmowało się zarówno praktyczną pracą laboratoryjną, jak i edukacją. Certyfikat jako prywatnie sponsorowany, zatwierdzony przez państwo uniwersytet nauk stosowanych nastąpił w 1971 roku.

Obecnie uniwersytet oferuje studia licencjackie i magisterskie w pełnym i niepełnym wymiarze godzin, a także szkolenia zawodowe i dalsze kształcenie w swojej siedzibie głównej w Idstein i kampusach w Kolonii, Hamburgu, Monachium, Dusseldorfie, Frankfurcie, Berlinie i Nowym Jorku. Kursy są przypisane do różnych wydziałów: Chemii i Biologii, Zdrowia i Społeczności, Ekonomii i Mediów oraz Projektowania.

Jednak ten czysto rynkowy środek komunikacji nie ma absolutnie żadnego wpływu na ramy prawne Fresenius University of Applied Sciences . Szkoły nie zastępują wydziałów, ale umożliwiają działowi marketingu uczelni nie tylko bardziej przejrzystą i ukierunkowaną prezentację kierunków studiów, których liczba na rynku znacznie wzrosła w ostatnich latach, ale także lepsze dopasowanie potrzeb przyszłych i obecnych studentów. W związku z tym wszystkie prawnie ustanowione komisje uniwersyteckie i ich organizacja na różnych wydziałach zachowają swoją aktualność i ważność w przyszłości.

Funkcje kampusu

Fresenius University of Applied Sciences jest reprezentowany w całych Niemczech, dzięki czemu możesz cieszyć się pełną elastycznością w wyborze miejsca studiów. Podczas studiów możesz także przenieść się do innej naszej lokalizacji, poszerzyć grono przyjaciół i znajomych oraz poznać nowe miasta.

Dzięki elastycznej zmianie lokalizacji nie stracisz czasu ani środków przy przeprowadzce do innej lokalizacji Hochschule Fresenius . Pomimo przeprowadzki możesz kontynuować naukę wygodnie i bez konsekwencji.

  Życie na kampusie i udogodnienia

  • StudyPlus: W StudyPlus, na podstawie Twojego profilu osobistego, otrzymasz indywidualne rekomendacje dotyczące ofert wydarzeń i dalszego kształcenia w obszarach: kariera, dalsze kształcenie, międzynarodowość, języki, doświadczenie praktyczne i sieć kontaktów, dzięki którym możesz optymalnie wzbogacić swoje studia i rozwijać się swoje umiejętności osobiste.
  • Program mentorski: W ramach naszego rocznego programu mentorskiego, który jest oferowany we wszystkich lokalizacjach, nasi absolwenci pełnią rolę mentorów, aby obecnie wspierać studentów w pytaniach dotyczących ich studiów i orientacji zawodowej.
  • Wykłady gościnne: Możliwość akademickich wykładów gościnnych i semestralnych zajęć dydaktycznych na uczelni.

  Celem Hochschule Fresenius jest urozmaicenie życia studenckiego na uniwersytecie i zapewnienie studentom niezapomnianych wspomnień ze studiów. Oprócz wydarzeń organizujemy także tutoriale i wspieramy inicjatywy studenckie.

  Lokalizacje

  • Idstein

   Fresenius University of Applied Sciences Limburger Straße 2

  • Berlin

   Jägerstraße 32, 10117 Berlin, , Berlin

   • Munich

    Infanteriestraße 11A, 80797 München, , Munich

    • Wiesbaden

     Moritzstraße 5, 65185 Wiesbaden, , Wiesbaden

     • Hamburg

      Alte Rabenstraße 1, 20148 Hamburg, , Hamburg

      • Düsseldorf

       Platz der Ideen 2 40476 Düsseldorf, , Düsseldorf

       • Heidelberg

        Sickingenstraße 63-65 69126 Heidelberg, , Heidelberg

        • Idstein

         Limburger Straße, 2, 65510, Idstein

         pytania