Keystone logo
© Gdansk Foundation for Management Development
Gdansk Foundation for Management Development

Gdansk Foundation for Management Development

Gdansk Foundation for Management Development

Wstęp

Kim jesteśmy

Gdansk Foundation for Management Development (GFKM) jest firmą szkoleniowo-doradczą specjalizującą się w realizacji projektów szkoleniowych, wsparcia i rozwoju kadry menedżerskiej oraz pracowników dużych i średnich firm krajowych i zagranicznych.

Jesteśmy jedną z największych i najbardziej doświadczonych instytucji szkoleniowych w Polsce. Oferujemy pełną gamę programów, w tym Executive MBA, szkolenia w firmie, szkolenia otwarte, studia podyplomowe, programy coachingowe i projekty doradcze, które zapewniają naszym klientom wyjątkową synergię oryginalności i praktycznej wartości.

Jak działamy

W GFKM stosujemy najnowocześniejsze i praktyczne rozwiązania. Nie używamy jednak konkretnych metod tylko po to, by z nich korzystać. Liczy się osiągnięcie optymalnych wyników dla założonego celu. Narzędzia, z których korzystamy na studiach Executive MBA, podczas programów rozwojowych i doradczych czy szkoleń, są starannie dobierane tak, aby umożliwić uczestnikom jak najlepsze wykorzystanie zajęć.

Wśród narzędzi, z których korzystamy, znajdują się:

Nauka oparta na aktywności

Sesje szkoleniowe w GFKM prowadzone są z wykorzystaniem intensywnych technik interaktywnych, w tym dużej liczby studiów przypadku, ćwiczeń, przykładów z życia wziętych, filmów wideo i symulacji komputerowych. Trenerzy regularnie stosują Activity Based Learning (nauka oparta na wykonywaniu czynności) na swoich zajęciach.

Cel ABL zmienia rolę tutora. Ważniejsze jest dla nich ułatwianie nauki, a nie bycie szanowanym autorytetem posiadającym konkretną wiedzę. Jeśli ktoś jest czymś zainteresowany, czy to problem, sport czy inna aktywność, to pomoże mu dowiedzieć się więcej na ten temat. Tematyka szkoleń może być przedstawiona w atrakcyjnej formie, gdzie gry i eksperymenty otwierają drogę do dalszej wiedzy.

Activity Based Learning jest przeznaczony dla osób dorosłych, które najczęściej uczą się ze względów praktycznych, aby wykonać dane zadanie. Metoda polega na podporządkowaniu przebiegu szkolenia jednej wybranej czynności. Uczestnicy zdobywają wiedzę i umiejętności niezbędne do wykonania konkretnego zadania (miniprojektu) i pracują nad nim podczas szkolenia. Metoda ABL jest powszechnie uważana za najbardziej odpowiednią do szkoleń w biznesie oraz do nauki praktycznych umiejętności.

SDI – Inwentarz Rozwoju Siły

SDI to narzędzie, które umożliwia uzyskanie informacji o czynnikach motywacyjnych w dwóch sytuacjach:

  • kiedy wszystko idzie dobrze i
  • kiedy jest konflikt, kontestacja i stresująca sytuacja.

Jest to kluczowa informacja, ponieważ pozwala nam zrozumieć, dlaczego niektóre osoby mają na nas wpływ i jak możemy na nich wpływać! Poza tym nauczymy się rozpoznawać prawdziwe mechanizmy, które leżą u podstaw relacji międzyludzkich, a także dostosowywać nasz język, aby bardziej elastycznie i skuteczniej przekazywać przekaz.

Konsultanci GFMD zostali przeszkoleni przez brytyjską firmę do efektywnego szkolenia metodą SDI. Podczas warsztatów studenci wypełniają ankiety, które dają wgląd w ich zachowanie zgodnie z metodą SDI.

Insights Discovery®

Insights Discovery to narzędzie wspierające rozwój Twojej organizacji i jej pracowników. Jest to kwestionariusz, który bada style pracy w Twoim środowisku pracy. Może być stosowany podczas:

  • rekrutacja
  • poprawa komunikacji wśród pracowników
  • negocjacje z klientami – sprawdza się również w strategiach handlowych
  • motywowanie pracowników przez przełożonego podczas budowania zespołu

Lokalizacje

  • Pomorska

    Aleja Grunwaldzka,472, 80-309, Pomorska

pytania