Keystone logo
Frankfurt School of Finance & Management MBA w międzynarodowym zarządzaniu opieką zdrowotną (IHM)
Frankfurt School of Finance & Management

MBA w międzynarodowym zarządzaniu opieką zdrowotną (IHM)

Frankfurt, Niemcy

20 Months

Język angielski

Niepełny etat

Request application deadline

Request earliest startdate

EUR 39 500 / per year

W kampusie

Wstęp

Dlaczego MBA w opiece zdrowotnej?

Frankfurt SchoolMBA w niepełnym wymiarze godzin w International Healthcare Management jest przeznaczony dla pracujących pracowników służby zdrowia, aby zapewnić dogłębne zrozumienie międzynarodowego biznesu opieki zdrowotnej.

Program ma na celu rozwój odpowiedzialnych liderów opieki zdrowotnej i wyposażenie ich w praktyczne umiejętności biznesowe, zaawansowane umiejętności w zakresie przedsiębiorczości, wiedzę przywódczą i uczciwość, aby sprostać wyzwaniom w zglobalizowanym sektorze opieki zdrowotnej.

Sprzyja zwiększonej świadomości zagadnień, trendów i praktyk związanych z opieką zdrowotną, które mogą mieć wpływ na przyszłość. Międzynarodowe lokalizacje studiów w Europie, Ameryce i Azji oraz zróżnicowane ciało studenckie zapewniają prawdziwie międzynarodowe doświadczenie.

Studia niestacjonarne, praca w pełnym wymiarze godzin

W 10 modułach każdy moduł mieszkaniowy trwa 7 dni, uczestnicy zyskują akademicką i rzeczywistą podstawę odpowiednią do kariery w sektorze opieki zdrowotnej podczas pracy w pełnym wymiarze godzin. Równowaga między nauką w kampusie i poza kampusem zapewnia minimalne zakłócenia w życiu zawodowym.

Przegląd najważniejszych wydarzeń

 • Globalna perspektywa: międzynarodowe lokalizacje, wykładowcy i uczestnicy
 • 20 miesięcy studiów niestacjonarnych, w tym praca magisterska
 • Łatwa aplikacja - do przyjęcia nie jest wymagany GMAT ani GRE
 • Innowacyjny program nauczania z naciskiem na ogólne zarządzanie w opiece zdrowotnej
 • Interaktywne środowisko nauki
 • Dostęp do znanych praktyków (po stronie dostawcy i dostawcy)
 • Rozległa profesjonalna sieć
 • Akredytowane przez wiele międzynarodowych agencji

Skupienie na całym świecie

Na całym świecie – w każdym szpitalu, klinice, laboratorium i organizacji związanej z opieką zdrowotną istnieją zespoły wysoko wykwalifikowanych pracowników służby zdrowia skupionych na praktykach biznesowych, które napędzają branżę opieki zdrowotnej.

Są to lekarze, administratorzy, menedżerowie i kadra kierownicza, którzy poprzez swoje kierownictwo odgrywają aktywną rolę w kształtowaniu świata opieki zdrowotnej.

MBA IHM oferuje wyjątkowe i wciągające międzynarodowe doświadczenie z:

 • międzynarodowe lokalizacje
 • Wydział międzynarodowy
 • studenci zagraniczni.

Doświadczenie płynące z nauki

Przedsiębiorczy, międzynarodowy, międzykulturowy

Przeżyj program MBA z prawdziwie międzynarodowym naciskiem na systemy i rynki opieki zdrowotnej, lokalizacje, studentów oraz partnerów akademickich i korporacyjnych.

W dobie globalizacji dogłębne zrozumienie obcych kultur może być zarówno cennym atutem naukowym, jak i wzbogacającym doświadczeniem osobistym.

Nie ma lepszego sposobu na poznanie różnych systemów opieki zdrowotnej, praktyk i rynków na całym świecie niż odwiedzenie ich!

Praca zespołowa

Ucz się z kolegami z klasy z całego świata i wymieniaj się doświadczeniami, korzystając z wiodących krajowych i międzynarodowych ekspertów w dziedzinie opieki zdrowotnej: w szpitalach lub klinikach lub organizacjach takich jak zdrowie i biotechnologia, farmaceutyka, urządzenia medyczne, dostarczanie usług, technologie informacyjne, firmy konsultingowe i agencje rządowe.

Lub nawiązuj kontakty z absolwentami, którzy pracują w branży i zagłębiaj się w różne sektory opieki zdrowotnej.

Innowacyjne uczenie się: Biznes Plan Przedsiębiorczości

Skuteczna opieka zdrowotna wymaga przywództwa, solidnych umiejętności podejmowania decyzji i wiedzy. Ponadto wymaga przedsiębiorczego myślenia i chęci do wprowadzania innowacji w zakresie świadczenia usług opieki zdrowotnej.

W dziedzinie napędzanej innowacjami ważne jest, abyś dotrzymywał kroku. Solidny biznesplan może być różnicą między samym pomysłem a udanym biznesem. W procesie jej tworzenia rozwiniesz zrozumienie planowania strategicznego, sytuacji rynkowych i przewag konkurencyjnych.

Nauka studium przypadku

Nasz program MBA IHM opiera się na połączeniu uczenia się teoretycznego wspieranego i wzmacnianego studiami przypadków i pracą grupową zgodnie z modelem nauczania Harvarda.

Studia przypadków zostały dostosowane do celów klasy – oparte na rzeczywistych sytuacjach i skoncentrowane na opiece zdrowotnej. Ponadto nasi uczestnicy proszeni są o przynoszenie własnych, związanych z pracą spraw. Kolejnymi kluczowymi elementami są praca zespołowa i prezentacje grupowe.

Wykłady gościnne i wizyty na miejscu

Liderzy branży dołączają do studentów z różnych środowisk i kultur, aby omówić bieżące wyzwania i możliwości w życiu codziennym w międzynarodowej opiece zdrowotnej.

Pojawia się wiele możliwości, zarówno na terenie kampusu, jak i podczas różnych wizyt w terenie, aby nawiązać kontakt z ekspertami w zakresie opieki zdrowotnej, kluczowymi graczami z branży i innowacyjnymi przedsiębiorcami w dziedzinie opieki zdrowotnej.

Coaching

MBA IHM Leadership Coaching oferuje zindywidualizowany coaching zaprojektowany tak, aby spełniał Twoje potrzeby niezależnie od tego, gdzie jesteś na swojej drodze do osiągnięcia swojego potencjału przywódczego.

Międzynarodowi partnerzy i lokalizacje

Nasz cel: zapewnić dostęp do wpływowych globalnych sieci

W Frankfurt School MBA International Healthcare Management pomaga specjalistom w osiągnięciu delikatnej równowagi między opieką zdrowotną a zarządzaniem. Jest to pierwszy tego rodzaju program studiów i jest wspierany przez wybitnych międzynarodowych partnerów:

Johns Hopkins University Carey Business School

Nauczanie biznesu z myślą o ludzkości: Johns Hopkins University Carey Business School rozwija odważnych liderów biznesu i przekształca organizacje, społeczności i społeczeństwo poprzez różnorodne perspektywy, wielodyscyplinarną edukację i globalnie świadomą przedsiębiorczość.

Profil klasy

Uczestnikami będą menedżerowie wyższego szczebla lub osoby o wysokim potencjale z doskonałymi referencjami w organizacjach opieki zdrowotnej, którzy osobiście chcą awansować i szukać stanowisk o zwiększonej odpowiedzialności i przywództwie w przyszłości.

Wydarzenia informacyjne

Czy chciałbyś z pierwszej ręki przekonać się, jak naprawdę wygląda nasza szkoła biznesu i nasz program MBA? Poznaj dyrektora programu MBA we Frankfurcie, porozmawiaj z obecnymi studentami, weź udział w wykładzie lub zwiedź nasz kampus. To wszystko jest możliwe dzięki indywidualnie zaplanowanym przykładowym wykładom i naszym regularnym wieczorom MBA!

Przykładowe wykłady

Odwiedź zajęcia MBA w tym semestrze, aby omówić studium przypadku z kadrą akademicką i obecnymi studentami MBA. To Twoja szansa, aby

 • poznaj typowe przedmioty w klasie,
 • techniki nauczania oraz
 • metody uczenia się.

Zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem MBA w celu umówienia wizyty w kampusie, w tym wycieczki z przewodnikiem po kampusie

Wieczory MBA

Dowiedz się więcej o naszych programach MBA i EMBA podczas jednego z naszych wieczorów MBA! Skorzystaj z osobistych rozmów z naszymi profesorami i dyrektorami programowymi i dowiedz się, który program może pomóc Ci w pełni wykorzystać swój potencjał.

Rekrutacja

Program

Akredytacje

Idealni studenci

Możliwości związane z karierą

Opłata za program

O szkole

pytania