Keystone logo
Esami Business School

Esami Business School

Esami Business School

Wstęp

O nas

Wschodni i południowoafrykański Instytut Zarządzania (ESAMI) to międzyrządowe regionalne centrum rozwoju zarządzania. Siedziba główna ESAMI znajduje się w Arusha w Tanzanii.

Utworzono instytut, którego głównym celem jest zapewnienie regionom wyszkolonego personelu w wielu kluczowych obszarach, takich jak zarządzanie polityką, zarządzanie transportem, zarządzanie finansami, zarządzanie technologiami informatycznymi, zarządzanie zdrowiem, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie projektami, zarządzanie energią i środowiskiem oraz zarządzanie równością płci między innymi.

Głównym celem było wyszkolenie kierowników średniego i wyższego szczebla z regionu w celu poprawy ich wyników w zarządzaniu, biorąc pod uwagę kwestie globalne, ale z naciskiem na region związany z afrykańskim środowiskiem.

Mandat, misja, wizja i filozofia ESAMI

Wschodni i południowoafrykański Instytut Zarządzania (ESAMI) jest Panafarskim Regionalnym Centrum Rozwoju Zarządzania, należącym do dziesięciu rządów członkowskich z regionu Afryki Wschodniej i Południowej. Są to Kenia, Malawi, Mozambik, Namibia, Seszele, Suazi, Tanzania, Uganda, Zambia i Zimbabwe. Jest to instytucja ukierunkowana na usługi i rynek, oferująca wysoko wyspecjalizowane specjalistyczne szkolenia z zakresu zarządzania, konsultacje, programy edukacyjne i usługi badawcze w zakresie zarządzania ukierunkowanego na działania. Inne kraje, które regularnie uczestniczą w programach rozwoju zarządzania ESAMI to Lesotho, Botswana, RPA, Angola, Rwanda, Sierra Leone, Nigeria, Erytrea, Wybrzeże Kości Słoniowej, Liberia, Ghana, Gambia, Sudan, Etiopia i Burkina Faso.

W maju 1997 r. Komisja Gospodarcza ONZ ds. Afryki oficjalnie uznała ESAMI za Afrykańskie Centrum Doskonałości w Rozwoju Zarządzania. Uznanie to zmusiło ESAMI do rozszerzenia usług na wszystkie kraje w Afryce. Aby sprostać wyzwaniom zarządzania w Afryce w nowym tysiącleciu, ESAMI nadal zapewnia wysokiej jakości, skoncentrowane na kliencie interwencje w zakresie zarządzania w całej Afryce.

Mandat

Zadaniem ESAMI jest poprawa wydajności i efektywności zarządzania w publicznych, prywatnych i międzynarodowych organizacjach w Afryce. Zostanie to zrobione poprzez:

 • Szkolenie w zakresie zarządzania i edukacja;
 • Doradztwo w zakresie zarządzania i usługi doradcze w zakresie zarządzania;
 • Badania w zakresie zarządzania, generowanie wiedzy i publikacje;
 • Promocja najlepszych praktyk w zarządzaniu.

Wizja

Do roku 2020 ESAMI jest uznawanym na całym świecie centrum przywództwa i transformacji biznesowej

Misja

Naszą misją jest przekształcanie instytucji poprzez rozwój przywództwa, innowacyjną edukację, szkolenia w zakresie zarządzania, generowanie nowej wiedzy i usługi doradcze.

Nasz wszechświat klientów będzie indywidualnymi, publicznymi, prywatnymi i międzynarodowymi organizacjami.

ESAMI: przeszłość i teraźniejszość

Od momentu powstania w 1980 r. ESAMI wniósł istotny wkład w rozwój zasobów ludzkich i zarządzania w regionie. Jego rola jako wiodącego Regionalnego Instytutu Rozwoju Zarządzania znacznie się rozszerzyła w wyniku wzrostu popytu wśród klientów z krajów regionu i nie tylko. Do tej pory ponad 75 000 pracowników średniego i najwyższego szczebla w rządzie, publicznych, prywatnych i obywatelskich uczestniczyło w programach rozwoju otwartego zarządzania oferowanych przez Instytut.

Strategiczny ciąg ESAMI

Programy ESAMI oparte są na pojawiających się potrzebach klienta na całym kontynencie. Instytut nadal upewniał się, że programy korzystają z badań przeprowadzanych w formie oceny potrzeb i opinii uczestników. Ocena programu, badania nad znacznikami i ocena skutków będą stanowić ważną część procesu szkoleniowego i budowania potencjału ESAMI. Programy szkoleniowe przedstawione w niniejszym prospekcie będą silnie powiązane z zarządzaniem i poprawą wydajności na poziomie indywidualnym i organizacyjnym.

Indywidualne programy zostaną podjęte w celu rozwiązania konkretnych problemów i problemów klientów. Zazwyczaj są one przeprowadzane na żądanie, w miejscach i terminach dogodnych dla klienta.

ESAMI uruchomił program Executive MBA, który okazał się dość udany. Do chwili obecnej zapisy do Szkoły Biznesu obejmują 3600 studentów rozmieszczonych w dziesięciu kampusach w Afryce.

ESAMI wprowadziło również programy licencjackie, dyplomowe i licencjackie w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem.

Zdolność ESAMI i przewagi komparatywne

Jako centrum rozwoju zarządzania, ESAMI stanowi centrum konwergencji, w którym ludzie z różnych krajów spotykają się, by dzielić się doświadczeniami i dzielić się doświadczeniami w ramach regionalnych. Instytut dąży do wzmocnienia tej interakcji w celu ułatwienia poprawy wydajności zarządzania i skuteczności organizacji klientów. Jako jedna z największych instytucji regionalnych w Afryce i premier w zakresie rozwoju zarządzania, potencjał ESAMI jest w dużej mierze zakorzeniony w następujących cechach:

 • Jego rdzeń składa się z różnych rdzennych, wyszkolonych i doświadczonych specjalistów, którzy rozumieją kraje, w których pracują
 • Udana instytucja, zarządzana przez afrykańskich profesjonalistów, którzy znają środowisko afrykańskie i są oddani jego usługom.
 • Szeroki i elastyczny mandat ESAMI oparty na dynamicznym Zarządzie Gubernatorów
 • Stopień finansowej samowystarczalności ESAMI wynikającej z przychodów ze szkoleń i doradztwa, który nie zależy od dotacji na przetrwanie
 • Personel z gotowością i zaangażowaniem w skuteczny rozwój i innowacje.
 • Zdolność ESAMI do szybkiego rozmieszczenia profesjonalnego personelu, który jest uzupełniony siecią biur terenowych w pobliżu swoich klientów
 • Bogate doświadczenie zdobyte przez lata w interakcjach z klientami o różnym pochodzeniu i krajach
 • Sieć kontaktów instytucjonalnych i indywidualnych
 • Elastyczność i gotowość do dostosowania zgodnie ze zmieniającym się otoczeniem i oczekiwaniami
 • Regionalny charakter i charakter dopasowany do działań Instytutu i szybko reagujący na konkretne wymagania, obawy i priorytety.

Lokalizacje

 • Arusha

  Headquarters P. O. BOX 3030, Arusha, Tanzânia, , Arusha

  • Nairobi

   ESAMI KENYA 4th Floor International House P. O. Box 566628 – 00200, , Nairobi

   • Dar es Salaam

    ESAMI DAR ES SALAAM 3rd Floor, NIC Investment House P.O. Box 22290, , Dar es Salaam

    • Lusaka

     ESAMI - ZAMBIA 2ND Floor, Superannuation House Ben Bella Road P.O. Box 32132, , Lusaka

     • Kampala

      ESAMI – UGANDA ESAMI Centre, Plot 52 Bombo Road P.O. Box 824, , Kampala

      • Windhoek

       ESAMI – NAMIBIA Cnr Nelson Mandela/Sam Nujoma HIDAS Centre P.O. Box 1836,, 9000, Windhoek

       • Mbabane

        ESAMI – eSWATINI 3RD Floor, Lilunga House Somhlolo Rd P.O. Box 4234, , Mbabane

        • Harare

         ESAMI – ZIMBABWE 6 Bantry Road, Alexandra Park P.O. Box 2627, , Harare

         • Maputo

          ESAMI MOZAMBIQUE No. 657 Floor No. 1 Avenida Julius Nyerere P.O. Box 2077, , Maputo

          • Lilongwe

           ESAMI MALAWI 1st Floor, Development House, City Centre P.O. Box 31127 Lilongwe 3, , Lilongwe

           pytania