Keystone logo
Darmstadt University of Applied Sciences

Darmstadt University of Applied Sciences

Darmstadt University of Applied Sciences

Wstęp

Hochschule Darmstadt University of Applied Sciences

Darmstadt University of Applied Sciences Darmstadt (Hochschule Darmstadt, h_da) wprowadza naukę w życie. Posiadając około 17 000 studentów, jest jedną z największych i najwybitniejszych uczelni stosowanych w Niemczech. Jego doskonała reputacja jest wynikiem naukowo uzasadnionego, rzeczywistego podejścia do szkolnictwa wyższego i sukcesu zawodowego absolwentów.

Absolwenci Darmstadt University of Applied Sciences w Darmstadt University of Applied Sciences są szczególnie popularni wśród menedżerów HR w niemieckich firmach. Potwierdza to coroczne rankingi „Wirtschaftswoche”. W rankingu uniwersyteckim 2019 dostawca usług personalnych Universum Global zbadał 650 małych, średnich i dużych firm w całym kraju. Z ogółu 216 uniwersytetów nauk stosowanych w Niemczech mogli wybrać tych, których absolwenci szczególnie dobrze spełnili ich oczekiwania. W związku z tym h_da znajduje się w pierwszej dziesiątce w Niemczech w dziedzinie inżynierii mechanicznej (pozycja 3), informatyki (pozycja 8), inżynierii elektrycznej (pozycja 7) i inżynierii przemysłowej (pozycja 4).

W rankingu uniwersyteckim Centrum Rozwoju Szkolnictwa Wyższego (CHE) 2019 h_da osiąga szczególnie dobre wyniki pod względem praktycznego znaczenia i przygotowania do zawodu. W związku z tym studenci kierunków inżynierii lądowej, elektrotechniki i informatyki, inżynierii mechanicznej i inżynierii środowiska chwalą bardzo dobre wyposażenie laboratoriów praktycznych. H_da jest tutaj w krajowej topowej grupie. To samo dotyczy jakości wycieczek, które studenci architektury i inżynierii środowiska oceniają jako bardzo dobre. H_da jest również czołowym krajem w kraju, jeśli chodzi o kontakty z praktyką zawodową. Ranking CHE wymienia Uniwersytet Nauk Stosowanych w Darmstadt na kursach elektrotechnicznych i informatycznych, inżynierii mechanicznej i mechatronice w krajowej czołowej grupie.

Wysoka reputacja kursów h_da opiera się na dobrym współczynniku nadzoru z łatwymi w zarządzaniu grupami i wyraźną orientacją praktyczną. Tutaj nauka i praktyka mieszają się w ukierunkowany sposób. Dzieje się tak, ponieważ profesorowie h_da wiedzą, co robią: wszyscy wywodzą się z praktyki zawodowej i znają przyszłe wymagania zawodowe swoich uczniów. W praktycznych fazach zawodowych programów studiów studenci mogą również testować i rozszerzać to, czego nauczyli się od pracodawców w biznesie i społeczeństwie.

Zarządzanie

 • Prezydent prof. Dr Ralph Stengler
 • Wiceprezes ds. Nauczania, uczenia się i kolegiaty prof. Dr Manfred Loch
 • Wiceprezes ds. Badań i infrastruktury naukowej prof. Dr Arnd Steinmetz
 • Rejestrator Norbert Reichert

Studenci

 • Około 17 000
 • Około 18% studentów zagranicznych

Pracowników

 • Około 900

Miasto nauki Darmstadt

Luisenplatz z góry

Zdjęcie: Alex Deppert

Statystyka

Studenci

 • Około 17 000
 • Około 18% studentów zagranicznych

Pracowników

 • Około 900

  Lokalizacje

  • Haardtring 100, 64295, Darmstadt

  pytania