Keystone logo
Darmstadt University of Applied Sciences

Darmstadt University of Applied Sciences

Darmstadt University of Applied Sciences

Wstęp

Hochschule Darmstadt University of Applied Sciences

Darmstadt University of Applied Sciences (Hochschule Darmstadt, h_da) wprowadza naukę w czyn. Z liczbą około 17 000 studentów jest to jeden z największych i najbardziej wyróżniających się uniwersytetów nauk stosowanych w Niemczech. Jego doskonała reputacja jest wynikiem naukowo ugruntowanego, rzeczywistego podejścia do szkolnictwa wyższego i sukcesu zawodowego absolwentów.

Absolwenci Darmstadt University of Applied Sciences są szczególnie popularni wśród menedżerów HR w niemieckich firmach. Potwierdzają to coroczne rankingi „Wirtschaftswoche”. W ramach Rankingu Uczelni 2019 dostawca usług personalnych Universum Global przeprowadził ankietę wśród 650 małych, średnich i dużych firm z całego kraju. Spośród łącznie 216 wyższych uczelni technicznych w Niemczech udało się wybrać te, których absolwenci szczególnie dobrze spełnili ich oczekiwania. W związku z tym h_da plasuje się w pierwszej dziesiątce w Niemczech w dziedzinach inżynierii mechanicznej (miejsce 3), informatyki (miejsce 8), elektrotechniki (miejsce 7) i inżynierii przemysłowej (miejsce 4).

W rankingu uczelni Centrum Rozwoju Szkolnictwa Wyższego (CHE) 2019 h_da wypada szczególnie dobrze pod względem przydatności praktycznej i przygotowania do zawodu. W związku z tym studenci kierunków Inżynieria Lądowa, Elektrotechnika i Informatyka, Inżynieria Mechaniczna i Inżynieria Środowiska chwalą sobie bardzo dobre wyposażenie laboratoriów praktycznych. H_da jest tutaj w krajowej czołówce. Podobnie jest z jakością wycieczek, którą studenci architektury i inżynierii środowiska oceniają bardzo dobrze. H_da jest również liderem w kraju pod względem kontaktów z praktyką zawodową. Ranking CHE umieszcza Uniwersytet Nauk Stosowanych w Darmstadt na kierunkach elektrotechnika i informatyka, inżynieria mechaniczna i mechatronika w krajowej czołówce.

Wysoka reputacja kursów h_da opiera się na dobrym stosunku nadzoru z łatwymi do zarządzania grupami i wyraźną orientacją praktyczną. Tutaj nauka i praktyka przenikają się w ukierunkowany sposób. Dzieje się tak, ponieważ profesorowie h_da wiedzą, co robią: wszyscy wywodzą się z praktyki zawodowej i znają przyszłe wymagania zawodowe stawiane przed ich studentami. W praktycznych fazach zawodowych programów studiów studenci mogą również testować i poszerzać to, czego się nauczyli, z pracodawcami w biznesie i społeczeństwie.

Kierownictwo

 • Prezes prof. dr Ralpha Stenglera
 • Wiceprezes ds. nauczania, uczenia się i spraw kolegialnych prof. dr Manfred Loch
 • Wiceprezes ds. Badań i Infrastruktury Naukowej prof. dr Arnd Steinmetz
 • sekretarza Norberta Reicherta

Miasto nauki Darmstadt

Luisenplatz z góry

Zdjęcie: Alex Deppert

Statystyka

Studenci

 • Około 17 000
 • Około 18% studentów zagranicznych

Pracowników

 • Około 900

  Lokalizacje

  Lokalizacje
  • Darmstadt

   Schöfferstraße 10, 64295, Darmstadt

   pytania