Keystone logo
Ateneo Graduate School of Business - Cebu City Campus

Ateneo Graduate School of Business - Cebu City Campus

Ateneo Graduate School of Business - Cebu City Campus

Wstęp

O szkole - Cebu City, Filipiny

Ateneo Graduate School of Business ma być wiodącą instytucją edukacyjną zarządzania w regionie Azji i Pacyfiku, dla praktyków biznesu, którzy chcą stać się zawodowym i etycznym przywódcą biznesu zaangażowanym w budowanie narodu.

Instytucja oferuje programy mające na celu podtrzymanie tradycji usług i wysokiego poziomu doskonałości akademickiej, aby pomóc praktykom biznesowym w pełnym wykorzystaniu potencjału i rozwoju: standardowy program MBA, program Middle Managers MBA, przyspieszony program MBA Ateneo-Regis, wyspecjalizowany program Zdrowia MBA i Masters w przedsiębiorczości.

Kampus Cebu był jedną z tych lokalizacji poza siedzibą. Został otwarty w 2001 roku w budynku CCI w Pier 3. W 2006 roku szkoła została przeniesiona do obecnego kampusu w Cebu Business Park.

Profesorowie z Rockwell co kilka tygodni podróżowali do Cebu, aby tam nauczać. Kampus Cebu początkowo oferował tylko program Ateneo-Regis. Rockwell postanowił zaoferować tylko jeden program do przetestowania rynku MBA w Cebu. Dali stronie jeden rok, aby udowodnić, że istnieje prawdziwy potencjał posiadania stałego kampusu offsite w mieście. Kampus rozpoczął się od dwóch przedmiotów oferowanych na semestr i 20 studentów początkowych. Obecnie program Regis oferuje trzy przedmioty na semestr. Średnio w każdej klasie jest 25 lub więcej uczniów.

W 2002 r. Centrum Kształcenia Ustawicznego Ateneo zaczęło oferować krótkie kursy z różnych dziedzin pracy w Cebu. W 2008 roku Standard MBA został włączony do oferowanych programów.

Pierwsza grupa studentów Ateneo MBA ukończyła studia w 2004 roku. Do tej pory z witryny Cebu przybyło 78 absolwentów.

Nasza wizja

Być wiodącą instytucją edukacyjną zarządzającą w regionie Azji i Pacyfiku dla praktyka biznesowego dążącego do zostania profesjonalnym i etycznym przywódcą biznesowym zaangażowanym w budowanie narodu.

Nasza misja

Jako instytucja jezuicka, której tożsamość i cel wynikają z tradycji służby i standardu doskonałości akademickiej, zobowiązujemy się do:

 • Rozwijanie i pielęgnowanie liderów biznesu, menedżerów i przedsiębiorców działających w miejscu pracy, którzy kierują się zasadami, nasyceni poczuciem usług i wyposażeni w skuteczne umiejętności zarządzania. Wierzymy, że wiedza bez uczciwości jest pusta, uczciwość bez wiedzy eksperckiej jest bezskuteczna, a wiedza i uczciwość bez usług nie mają znaczenia.
 • Dostarczanie odpowiednich i globalnie zorientowanych programów, z wykorzystaniem metodologii ułatwiających uczenie się, które integrują wymiar techniczny, technologiczny, polityczny i etyczny oraz wnosząc wkład intelektualny wspierający rozwój dyscypliny, praktyki i nauczania biznesu i zarządzania. Wierzymy, że intelektualna dyscyplina i siła charakteru stanowią niezbędną podstawę dla profesjonalistów.
 • Wzmocnienie rozwoju osobistego i zawodowego naszych pracowników i kadry. Wierzymy, że sukces w wypełnianiu naszej misji zależy od zaangażowania członków naszej organizacji.
 • Opierając się na wiedzy naszych wykładowców, różnych jednostek uniwersytetu i naszych strategicznych partnerów, gdy zajmujemy się wyzwaniami technologii i konkurencji w warunkach krajowych i globalnych. Wierzymy, że wykorzystując zasoby naszych różnych interesariuszy w interaktywny i zintegrowany sposób, zachowujemy skuteczność i znaczenie w zmieniających się czasach.

Realizując te zobowiązania, staramy się wypełnić luki w naszych społecznościach iw naszym kraju, aby nasi ludzie mogli osiągnąć sprawiedliwe i dobre życie.

Wiadomość od dziekana

Witamy w Ateneo Graduate School of Business! Chociaż studenci mają wiele różnych motywacji do kontynuowania studiów magisterskich w biznesie, wyobrażam sobie, że większość naszych uczniów przychodzi do nas z chęci rozwinięcia ich potencjału w jak najszerszym zakresie; chęć uwolnienia ich zdolności, aby mogli osiągnąć lepsze wyniki dla swoich organizacji, czy to jako menedżerowie, czy jako przedsiębiorcy. W twoim pragnieniu stworzenia lepszej przyszłości dla siebie, mam nadzieję, że nie zapomnisz swojej odpowiedzialności za włączenie innych do swoich planów . Mam nadzieję, że gdzieś w swoim marzeniu, aby "zbudować lepsze jutro", pamiętajcie, aby jutro uczynić nie tylko lepiej dla siebie, ale także dla ludzi i społeczności wokół was. Nasze dary i talenty nie zostały nam dane do użycia wyłącznie dla naszych własnych korzyści, ale do dzielenia się nimi z innymi, aby każdy mógł skorzystać. W AGSB z pasją wierzymy, że twoja edukacja jest niekompletna, jeśli skupia się tylko na szkoleniu technicznym i ignoruje tworzenie. Nie możemy po prostu pomóc ci zdobyć umiejętności, aby lepiej zarządzać Twoją organizacją; musimy pomóc ci rozwinąć się jako osoba całkowita.

Nasze główne przekonania są doskonale zawarte w tym fragmencie naszej wizji.

 • Ekspertyza bez integralności jest pusta.
 • Uczciwość bez wiedzy eksperckiej jest bezskuteczna.
 • Ekspertyza i uczciwość bez usługi nie mają znaczenia.

Mamy nadzieję, że wszyscy nasi studenci i absolwenci weźmie to sobie do serca. Z największą przyjemnością witam Cię w społeczności AGSB!

RODOLFO P. ANG - Dean, Ateneo Graduate School of Business

Nagrody i wyróżnienia

 1. B-School Leadership Award za doskonałość w edukacji, przywództwie i nauczaniu
  • Podany przez Światowy Kongres Edukacji w Mumbaju w Indiach w dniu 29 czerwca 2012 r

 1. Nagroda Best Business Schools za innowacyjne przywództwo
  • Przekazane przez CMO Asia w Suntec Convention Center w Singapurze w dniu 22 lipca 2011 r

 1. Szkoła nr 1 MBA
  • Podane przez Komisję ds. Szkolnictwa Wyższego - Pomoc w zakresie funduszy na edukację prywatną (CHED-FAPE)

 1. Centrum Rozwoju i Doskonałości (przez sześć lat)
  • Zostało to wydane przez Komisję ds. Szkolnictwa Wyższego (CHED) na Filipinach

 1. Nagroda People Power People
  • Przekazane AGSB za doskonałą misję "Lekarze na Barrios" na SY 2002-2003

 1. Nagroda im. Thomasa R. Kennedy'ego za misję doskonałości
  • Podane przez New Ventures z Regis University jako wyraz uznania dla wyjątkowego i stałego wzrostu w rozwoju programów przyspieszonego i kształcenia dorosłych.

 1. Status autonomiczny (27 października 2003 r. - 26 października 2008 r.)
  • Wydane przez Komisję ds. Szkolnictwa Wyższego (CHED) w dniu 28 listopada 2003 r

 1. Inter-MBA Games Ogółem Czempion na 14 prostych lat
  • 1999-2012

Lokalizacje

Lokalizacje
 • Cebu Holdings Center, Cardinal Rosales Ave, , Cebu City

pytania