Keystone logo
© ©ARU
Anglia Ruskin University

Anglia Ruskin University

Anglia Ruskin University

Wstęp

ARU to innowacyjna globalna uczelnia, w której studiują studenci ze 185 krajów. Po raz kolejny zostaliśmy uznani za jedną z 350 najlepszych instytucji na świecie w rankingu The Times Higher Education World University Rankings 2021 – i jednym z 40 najlepszych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii.

Nasza społeczność jest dla nas niezwykle ważna i jesteśmy dumni z roli, jaką odgrywamy w naszych miastach i całym regionie – w tym z pozytywnego wpływu na miejsca pracy i lokalną gospodarkę.*

Studenci, firmy i partnerzy korzystają z wyjątkowych obiektów, które obejmują naszą nową Szkołę Medyczną w Chelmsford i Centrum Nauki w Cambridge. Wiele naszych obiektów, działań i wydarzeń jest otwartych dla szerszej społeczności.

Dlaczego warto wybrać ARU?

Jest wiele powodów.

Ambicja

Jesteśmy ambitni nie tylko dla siebie, ale także dla naszych studentów.

Zostaliśmy uznani za jedną z 350 najlepszych instytucji na świecie w rankingu Times Higher Education World University Rankings 2021, po raz piąty z rzędu – i jednym z 40 najlepszych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii. Jesteśmy również wymienieni w Top 10 pod względem włączenia społecznego w The Times Good University Guide 2021.

Studenci są sercem naszej Uczelni i cieszymy się, że nasi studenci ostatniego roku również wysoko oceniają ich doświadczenie edukacyjne

Doskonałość

Zostaliśmy uznani za wiodący brytyjski uniwersytet w zakresie edukacji i kursów nauk o sporcie w tabeli Guardian League z 2021 r. Szczególnie cieszy nas, że jesteśmy jednym z 20 najlepszych brytyjskich uniwersytetów Guardiana pod względem „wartości dodanej”, która mierzy, jak dobrze wspieramy naszych studentów, niezależnie od ich pochodzenia, w osiąganiu ich potencjału.

Oprócz tego nasza srebrna nagroda Teaching Excellence Framework (TEF) jest wyrazem uznania dla jakości naszych kursów i wysokiego poziomu zadowolenia uczniów.

Współpraca

Jesteśmy miejscem, w którym współpraca, badania i działalność naukowa kształtują wszystko, co robimy. Wiele z naszych kursów cieszy się uznaniem branży, a duża część posiada akredytację zawodową, dzięki czemu nasi studenci są gotowi na karierę zawodową.

Każdego roku pomagamy także w rozwoju 2000 firm dzięki stażom, szkoleniom, badaniom i programom współpracy.

Wpływ

Jesteśmy celowi, ambitni i ciekawi naszego świata. Nasza doskonałość akademicka została doceniona przez brytyjskie organy finansujące szkolnictwo wyższe, a 12 obszarów sklasyfikowano jako generujące wiodące na świecie badania. Prowadzimy wpływowe badania, które poruszają palące problemy i robią różnicę, od ratowania życia po oszczędzanie wody.**

Przedsiębiorstwo

Choć głowę mamy pełną ambicji, stopy stąpamy po otaczającym nas świecie. Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy tak samo przedsiębiorczy, jak innowacyjni i rozwijamy te cechy u naszych studentów, korzystając z mentoringu, wsparcia i finansowania start-upów oferowanych przez Anglia Ruskin Enterprise Academy.

Entuzjazm

Nasza postawa „mogę zrobić” odróżnia nas od innych. Odkryliśmy, że entuzjazm jest zaraźliwy, pozwalając wynikom mówić same za siebie i będąc jedynym brytyjskim uniwersytetem, który został nazwany globalną „wschodzącą gwiazdą”.***

* Badania przeprowadzone przez Hatch Regeneris dla University and College Union, 2020

** Ramy doskonałości badawczej (REF) 2014

*** Konsultanci szkolnictwa wyższego Firetail, tabela opublikowana w Times Higher Education, sierpień 2016

Nasza historia

Nasza historia zaczyna się w 1858 roku, kiedy krytyk sztuki, mecenas i filantrop John Ruskin otworzył Cambridge School of Art. Szkoła artystyczna przekształciła się w Anglia Ruskin University , w skrócie ARU, i nadal znajduje się w sercu naszego współczesnego kampusu w Cambridge.

Staje się ARU

Z biegiem lat wiele uczelni i instytutów stało się częścią ARU. Obejmują one Cambridgeshire College of Arts and Technology (CCAT) oraz Essex Institute of Higher Education (wcześniej Chelmer Institute – sam utworzony z Mid-Essex Technical College i Brentwood College of Education). Początkowo te uczelnie połączyły się, tworząc Anglia Polytechnic, a następnie Anglia Polytechnic University w 1992 roku.

Obecność krajowa i międzynarodowa

Oprócz naszych czterech głównych kampusów, mamy wiele instytucji partnerskich w Wielkiej Brytanii i za granicą, co daje możliwość studiowania w celu uzyskania kwalifikacji ARU w pobliżu domu. Pierwsze partnerstwa powstały na początku lat 90-tych.

Nasze Biuro Międzynarodowe, utworzone w 1992 r., Wspiera dalsze linki i zapewnia, że nasi zagraniczni studenci otrzymują wsparcie i informacje, których potrzebują.

Kursy

Poszerzyła się nasza wczesna wiedza w dziedzinie sztuki i edukacji, a dziś oferujemy kursy z zakresu informatyki i technologii, inżynierii, prawa, biznesu, ekonomii, nauk przyrodniczych i nie tylko.

Jesteśmy liderem w dziedzinie opieki zdrowotnej i społecznej od 1992 roku, kiedy kształcenie pielęgniarek zostało przeniesione z lokalnych władz odpowiedzialnych za opiekę zdrowotną do ARU. Oprócz naszych trzech cieszących się dużym uznaniem kursów pielęgniarskich, szkolimy położne, ratowników medycznych, specjalistów na oddziałach operacyjnych i pracowników socjalnych.

Oczywiście sztuka i edukacja są dla nas nadal ważne. Szkolimy początkujących specjalistów w naszym kampusie w Chelmsford i w naszej partnerskiej uczelni w Peterborough. Nasz MA Children's Book Illustration to znany na całym świecie kurs, który czerpie z długiej tradycji Cambridge School of Art. Przyjęliśmy także XXI-wieczne odmiany naszych bardziej tradycyjnych kursów artystycznych – w tym sztukę gier komputerowych i technologię muzyczną.

Rankingi

Teaching Excellence Framework Srebrna nagroda

Cieszymy się, że możemy otrzymać srebrną nagrodę TEF, która odzwierciedla wysoką jakość nauczania dostarczanego przez naszych utalentowanych pracowników.

Nasza nagroda TEF Silver oznacza, że zapewniamy naszym studentom wysokiej jakości nauczanie, uczenie się i wyniki oraz konsekwentnie przekraczamy rygorystyczne krajowe wymagania jakościowe dotyczące szkolnictwa wyższego w Wielkiej Brytanii. Szczególnie cieszy nas fakt, że nasza ocena wykazała bardzo wysoki poziom zadowolenia uczniów i że większość naszych uczniów osiąga doskonałe wyniki.

Kwalifikacje i uznanie kadry nauczycielskiej

Nasi nauczyciele akademiccy należą do najbardziej wykwalifikowanych i uznanych w kraju.

 • Według danych podanych przez Akademię Szkolnictwa Wyższego (HEA), w latach 2017-2018 odsetek naszej kadry dydaktycznej, która została doceniona przez HEA, wyniósł ponad 78%, przy średniej dla sektora wynoszącej 42%.
 • Najnowsze dane (2015-16) z Agencji Statystycznej Szkolnictwa Wyższego (HESA) umieszczają nas w pierwszej 16 instytucji w Anglii pod względem odsetka pracowników posiadających kwalifikacje nauczycielskie: 76% w porównaniu ze średnią w sektorze wynoszącą 51%.
 • W kwietniu 2019 r. Sian Shaw i Louise Jenkins z FHEMS zdobyli nagrodę Best Transformational Project w konkursie eAssessment Awards za pracę z MyKnowledgeMap nad cyfrową transformacją oceny praktyki.
 • We wrześniu 2018 r. Senior Learning Technologist Paul Driver zdobył prestiżową nagrodę Association for Learning Technology Learning Technologist of the Year za swoją innowacyjną pracę z wirtualną rzeczywistością w ARU.
 • W czerwcu 2017 r. dr Zoë Bennett otrzymała nagrodę Lanfranc Award for Education and Scholarship za „wybitny wkład w edukację teologiczną we Wschodniej Anglii i poza nią”.
 • Wielu naszych nauczycieli akademickich / zwolenników uczenia się odniosło sukces w zdobywaniu stypendiów uniwersyteckich za doskonałość ich nauczania.
 • W grudniu 2017 r. dr Mat Timmis został akredytowany przez Brytyjskie Stowarzyszenie Nauk o Sportach i Ćwiczeniach (BASES) w zakresie stosowanej pedagogiki nauki o sporcie/ćwiczeniu i jest jedną z niewielu osób w kraju, które zdobyły tę nagrodę.

Nagrody i uznanie

Jesteśmy zwycięzcami

W 2020 roku zostaliśmy uznani za jeden z 350 najlepszych uniwersytetów na świecie piąty rok z rzędu – i jeden z najlepszych 40 w Wielkiej Brytanii.

W tym samym czasie zostaliśmy uznani za wiodący brytyjski uniwersytet w zakresie kursów edukacyjnych i nauk o sporcie w tabeli Guardian League z 2021 r. Szczególnie cieszy nas, że jesteśmy jednym z 20 najlepszych uniwersytetów Guardiana w Wielkiej Brytanii pod względem „wartości dodanej”, która mierzy, jak dobrze wspieramy naszych studentów, niezależnie od ich pochodzenia, w osiąganiu ich potencjału: jest to odzwierciedlenie naszego zaangażowania w zapewnianie integracyjnego środowiska uczenia się.

Wynika to z przyznawania nagród za jakość naszych obiektów edukacyjnych oraz wpływu, jaki wywieramy na zdolność do zatrudnienia, zarządzanie i umiejętności przywódcze naszych uczniów.

Nasi studenci ostatniego roku ocenili również swoje doświadczenie edukacyjne – w tym nauczanie, wsparcie akademickie, ocenę i informacje zwrotne – wysoko w National Student Survey.

Funkcje kampusu

Cztery główne kampusy

Oprócz Cambridge mamy kampusy w Chelmsford, Londynie i Peterborough. Nasz kampus w Chelmsford znajdował się pierwotnie w centrum miasta, ale w 1992 roku został przeniesiony do nowej, specjalnie wybudowanej siedziby. Dziś, w Dzielnicy Uniwersyteckiej i Innowacji, nad rzeką znajdują się nasze imponujące, nowoczesne budynki. Tymczasem nasz kampus w Guild House w Peterborough został otwarty w 2011 roku. Jest to strona poświęcona zdrowiu, opiece społecznej i edukacji, w której szkolimy wiele pielęgniarek i pracowników socjalnych z naszego regionu.

W 2015 roku mieliśmy przyjemność przedstawić nowy kampus w sercu Londynu, gdzie studenci studiują przedmioty, takie jak biznes, prawo i finanse na poziomie licencjackim i podyplomowym.

W ostatnich latach zainwestowaliśmy w nasze kampusy ponad 115 milionów funtów. Cambridge skorzystało z gruntownej przebudowy w 2011 r., aw 2014 r. zakończyliśmy prace nad naszym dedykowanym ośrodkiem opieki zdrowotnej na Young Street. Mieści najnowocześniejsze laboratoria umiejętności klinicznych, w tym symulowane oddziały szpitalne. Young Street to także siedziba naszego specjalistycznego Centrum Muzykoterapii. W 2018 roku otworzyliśmy zupełnie nowe Centrum Nauki i Klinikę Prawa.

Tymczasem w Chelmsford rozpoczęliśmy ambitny program rozwoju. W 1995 roku Jej Wysokość Królowa otworzyła budynek o słusznej nazwie Królowej, w którym mieści się Biblioteka Uniwersytecka. Od tego czasu dołączył do niego (między innymi) nasz przyciągający wzrok budynek Lorda Ashcrofta; Sawyers Building z jego SuperLabs; Michael Salmon Building, w którym znajdują się najnowocześniejsze pakiety symulacji medycznych; oraz Arise Chelmsford, która oferuje laboratoria, warsztaty i powierzchnie biurowe małym firmom z sektora medycznego i zaawansowanej inżynierii. Najnowsza ważna inwestycja w naszej Szkole Medycznej, która została otwarta we wrześniu 2018 r., i szkoli przyszłych lekarzy regionu w specjalnie zaprojektowanej przestrzeni wyposażonej w najnowocześniejsze zaplecze umiejętności.

Patrząc w przyszłość, jesteśmy dumni z udziału w tworzeniu ARU Peterborough – zupełnie nowej uczelni dla miasta, która otworzy swoje podwoje we wrześniu 2022 roku.

  Stypendia i Finansowanie

  Wiemy, że podjęcie studiów to duże zobowiązanie na wiele sposobów – w tym finansowo. Opracowaliśmy szereg stypendiów i stypendiów, aby ułatwić to niektórym z naszych najbardziej utalentowanych studentów.

  Stypendium za zasługi

  Co to jest? Nasze stypendium Merit Scholarship jest otwarte dla studentów studiów licencjackich z Wielkiej Brytanii (i kwalifikujących się studentów z UE / EOG), którzy podchodzą do egzaminów latem 2021 i oczekują uzyskania BBB.

  Dla kogo to jest? Brytyjscy lub kwalifikujący się studenci z UE studiujący w pełnym wymiarze godzin na studiach licencjackich w naszych kampusach Cambridge, Chelmsford lub Peterborough Guild House.

  Ile to jest warte? 1000 funtów.

  w jaki sposób mogę się zgłosić? Automatycznie otrzymasz nasze stypendium Merit, jeśli spełnisz kryteria kwalifikacyjne i zarejestrujesz się jako student ARU.

  Stypendium absolwentów

  Co to jest? Nasze stypendium dla absolwentów jest przeznaczone dla studentów, którzy ukończyli studia ARU i chcą podjąć dalsze studia.

  Dla kogo to jest? Brytyjscy lub kwalifikujący się studenci z UE rozpoczynający studia podyplomowe lub studia podyplomowe.

  Ile to jest warte? Albo 20% zniżki na studia podyplomowe, albo 400 funtów zniżki na studia podyplomowe.

  w jaki sposób mogę się zgłosić? Zostaniesz automatycznie oceniony na nasze stypendium dla absolwentów, gdy będziesz ubiegać się o kurs.

  Stypendium sportowe

  Co to jest? Nasze stypendium sportowe ma na celu wspieranie utalentowanych sportowców podczas ich pobytu w ARU.

  Dla kogo to jest? Studenci studiów licencjackich i podyplomowych, którzy konkurują na poziomie regionalnym, krajowym lub międzynarodowym.

  Ile to jest warte? Istnieją dwa poziomy stypendium, od 1400 GBP do 12,500 GBP rocznie.

  w jaki sposób mogę się zgłosić? Wypełnij formularz wniosku, w tym oświadczenie potwierdzające, dlaczego nadajesz się do tego stypendium.

  Najważniejsze daty: Aplikacje są otwarte przez cały rok.

  Stypendium MBA

  Co to jest? Zwiększ swoje perspektywy zawodowe dzięki naszemu prestiżowemu Master of Business Administration (MBA). Studiuj w Cambridge i skorzystaj z naszego stypendium, które ma formę obniżki opłaty.

  Dla kogo to jest? Studenci z Wielkiej Brytanii lub z zagranicy na naszym kursie MBA.

  Ile to jest warte? 4000 GBP za roczny kurs lub 2000 GBP za dwuletni kurs z praktyką.

  w jaki sposób mogę się zgłosić? Automatycznie rozważymy Ci to stypendium, gdy będziesz ubiegać się o MBA.

  Międzynarodowe Stypendium Doskonałości

  Co to jest? Nasze stypendium International Excellence Scholarship przyznawane jest studentom, którzy mogą wykazać się wyjątkowymi osiągnięciami akademickimi i pozalekcyjnymi.

  Dla kogo to jest? Studenci zagraniczni studiujący na studiach licencjackich lub podyplomowych.

  Ile to jest warte? 4000 funtów.

  w jaki sposób mogę się zgłosić? Wypełnij formularz zgłoszeniowy i prześlij oświadczenie potwierdzające na 500 słów, wyjaśniające, dlaczego nadajesz się do tego stypendium.

  Międzynarodowe Stypendium Zasługi

  Co to jest? Każdego roku przyznajemy szereg stypendiów Merit Scholarships studentom zagranicznym, którzy rozpoczynają kurs w ARU.

  Dla kogo to jest? Studenci zagraniczni ubiegający się o studia licencjackie, podyplomowe lub badawcze.

  Ile to jest warte? Od 1000 GBP do 2000 GBP.

  w jaki sposób mogę się zgłosić? Automatycznie otrzymasz nasze stypendium International Merit Scholarship, jeśli spełnisz kryteria kwalifikacyjne.

  Międzynarodowe Stypendium Absolwentów

  Co to jest? Jeśli jesteś już studentem studiów licencjackich w ARU i chcesz przejść na studia podyplomowe, możesz kwalifikować się do naszego międzynarodowego stypendium absolwentów.

  Dla kogo to jest? Studenci zagraniczni, którzy ukończyli studia licencjackie na ARU i ubiegają się o studia podyplomowe lub badawcze.

  Ile to jest warte? 3000 funtów.

  w jaki sposób mogę się zgłosić? Automatycznie otrzymasz nasze międzynarodowe stypendium absolwentów, jeśli spełnisz kryteria kwalifikacyjne.

  WSPANIAŁE stypendium

  Co to jest? We współpracy z British Council i GREAT Britain Campaign oferujemy siedem stypendiów studentom z Chin (dwa miejsca) oraz Egiptu, Kenii, Indonezji, Malezji i Meksyku (jedno miejsce na kraj).

  Dla kogo to jest? Studenci zagraniczni rozpoczynający studia podyplomowe w ARU we wrześniu 2021 r.

  Ile to jest warte? 10 000 funtów.

  w jaki sposób mogę się zgłosić? Wypełnij formularz zgłoszeniowy dla swojego kraju.

  Najważniejsze daty: Termin przedłużony do 25 czerwca 2021 r. dla Chin, Indonezji, Malezji i Meksyku.

  Mały druk

  Możesz ubiegać się o więcej niż jedno stypendium. Jeśli jednak Twoja aplikacja zostanie rozpatrzona pozytywnie, otrzymasz tylko jedno: będzie to stypendium o najwyższej wartości spośród tych, o które się ubiegałeś.

  Wyjątkiem jest nasze Stypendium Absolwenta, które można połączyć z jednym innym stypendium lub stypendium.

  Wymagania wizowe

  Jak złożyć wniosek i pomoc w uzyskaniu wizy

  Aby zgłosić się na jeden z naszych kursów języka angielskiego, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Formularze zgłoszeniowe znajdziesz na poszczególnych stronach kursów.

  Proces rekrutacji

  Pod warunkiem, że spełniasz wymagania wstępne dla swojego kursu – i wymagania imigracyjne – nasz zespół ds. Przyjęć międzynarodowych zwykle wyśle Ci ofertę warunkową.

  Jeśli Twoja oferta jest warunkowa, oznacza to, że nadal potrzebujemy dokumentów lub płatności. Na przykład:

  • kopię paszportu
  • kopię twoich kwalifikacji z języka angielskiego
  • transkrypcje lub referencje stopni (jeśli przechodzisz na kurs akademicki)
  • depozyt za kurs
  • pełne opłaty za kurs
  • potwierdzenie, że chciałbyś przyjąć swoje miejsce.

  Jeśli jesteś zainteresowany naszym kursem wstępnym (lub kursem wstępnym w ARU College), musisz przystąpić do bezpiecznego testu języka angielskiego (SELT) w zatwierdzonym centrum egzaminacyjnym.

  Gdy otrzymamy Twoją płatność i dokumenty (spełniające wymagania dotyczące kursu), Twoja oferta stanie się bezwarunkowa. Następnie rozpatrzymy Twój list wizowy. Na tym etapie możemy się z Tobą skontaktować.

  Jeśli pochodzisz z kraju Unii Europejskiej lub Europejskiego Stowarzyszenia Gospodarczego (EOG), nie potrzebujesz wizy.

  English Language Requirements

  Potwierdź swoją znajomość języka angielskiego testem języka angielskiego Duolingo! DET to wygodny, szybki i niedrogi test online z języka angielskiego akceptowany przez ponad 4000 uniwersytetów (takich jak ten) na całym świecie.

  Lokalizacje

  • Cambridge

   Anglia Ruskin University, East Rd, Cambridge CB1 1PT, , Cambridge

  • Chelmsford

   Bishop Hall Ln, Chelmsford CM1 1SQ, , Chelmsford

   • Peterborough

    University House, Swain Ct, Peterborough PE2 9PW, , Peterborough

    • London

     19 Charterhouse St, London EC1N 6RA, , London

     pytania