Keystone logo
© ©ARU
Anglia Ruskin University

Anglia Ruskin University

Anglia Ruskin University

Wstęp

ARU to innowacyjna globalna uczelnia, w której studiują studenci ze 185 krajów. Po raz kolejny zostaliśmy uznani za jedną z 350 najlepszych instytucji na świecie w rankingu The Times Higher Education World University Rankings 2021 – i jednym z 40 najlepszych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii.

Nasza społeczność jest dla nas niezwykle ważna i jesteśmy dumni z roli, jaką odgrywamy w naszych miastach i całym regionie – w tym z pozytywnego wpływu na miejsca pracy i lokalną gospodarkę.*

Studenci, firmy i partnerzy korzystają z wyjątkowych obiektów, które obejmują naszą nową Szkołę Medyczną w Chelmsford i Centrum Nauki w Cambridge. Wiele naszych obiektów, działań i wydarzeń jest otwartych dla szerszej społeczności.

Dlaczego warto wybrać ARU?

Jest wiele powodów.

Ambicja

Jesteśmy ambitni nie tylko dla siebie, ale także dla naszych studentów.

Zostaliśmy uznani za jedną z 350 najlepszych instytucji na świecie w rankingu Times Higher Education World University Rankings 2021, po raz piąty z rzędu – i jednym z 40 najlepszych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii. Jesteśmy również wymienieni w Top 10 pod względem włączenia społecznego w The Times Good University Guide 2021.

Studenci są sercem naszej Uczelni i cieszymy się, że nasi studenci ostatniego roku również wysoko oceniają ich doświadczenie edukacyjne

Doskonałość

Zostaliśmy uznani za wiodący brytyjski uniwersytet w zakresie edukacji i kursów nauk o sporcie w tabeli Guardian League z 2021 r. Szczególnie cieszy nas, że jesteśmy jednym z 20 najlepszych brytyjskich uniwersytetów Guardiana pod względem „wartości dodanej”, która mierzy, jak dobrze wspieramy naszych studentów, niezależnie od ich pochodzenia, w osiąganiu ich potencjału.

Oprócz tego nasza srebrna nagroda Teaching Excellence Framework (TEF) jest wyrazem uznania dla jakości naszych kursów i wysokiego poziomu zadowolenia uczniów.

Współpraca

Jesteśmy miejscem, w którym współpraca, badania i działalność naukowa kształtują wszystko, co robimy. Wiele z naszych kursów cieszy się uznaniem branży, a duża część posiada akredytację zawodową, dzięki czemu nasi studenci są gotowi na karierę zawodową.

Każdego roku pomagamy także w rozwoju 2000 firm dzięki stażom, szkoleniom, badaniom i programom współpracy.

Wpływ

Jesteśmy celowi, ambitni i ciekawi naszego świata. Nasza doskonałość akademicka została doceniona przez brytyjskie organy finansujące szkolnictwo wyższe, a 12 obszarów sklasyfikowano jako generujące wiodące na świecie badania. Prowadzimy wpływowe badania, które poruszają palące problemy i robią różnicę, od ratowania życia po oszczędzanie wody.**

Przedsiębiorstwo

Choć głowę mamy pełną ambicji, stopy stąpamy po otaczającym nas świecie. Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy tak samo przedsiębiorczy, jak innowacyjni i rozwijamy te cechy u naszych studentów, korzystając z mentoringu, wsparcia i finansowania start-upów oferowanych przez Anglia Ruskin Enterprise Academy.

Entuzjazm

Nasza postawa „mogę zrobić” odróżnia nas od innych. Odkryliśmy, że entuzjazm jest zaraźliwy, pozwalając wynikom mówić same za siebie i będąc jedynym brytyjskim uniwersytetem, który został nazwany globalną „wschodzącą gwiazdą”.***

* Badania przeprowadzone przez Hatch Regeneris dla University and College Union, 2020

** Ramy doskonałości badawczej (REF) 2014

*** Konsultanci szkolnictwa wyższego Firetail, tabela opublikowana w Times Higher Education, sierpień 2016

Nasza historia

Nasza historia zaczyna się w 1858 roku, kiedy krytyk sztuki, mecenas i filantrop John Ruskin otworzył Cambridge School of Art. Szkoła artystyczna przekształciła się w Anglia Ruskin University , w skrócie ARU, i nadal znajduje się w sercu naszego współczesnego kampusu w Cambridge.

Staje się ARU

Z biegiem lat wiele uczelni i instytutów stało się częścią ARU. Obejmują one Cambridgeshire College of Arts and Technology (CCAT) oraz Essex Institute of Higher Education (wcześniej Chelmer Institute – sam utworzony z Mid-Essex Technical College i Brentwood College of Education). Początkowo te uczelnie połączyły się, tworząc Anglia Polytechnic, a następnie Anglia Polytechnic University w 1992 roku.

Obecność krajowa i międzynarodowa

Oprócz naszych czterech głównych kampusów, mamy wiele instytucji partnerskich w Wielkiej Brytanii i za granicą, co daje możliwość studiowania w celu uzyskania kwalifikacji ARU w pobliżu domu. Pierwsze partnerstwa powstały na początku lat 90-tych.

Nasze Biuro Międzynarodowe, utworzone w 1992 r., Wspiera dalsze linki i zapewnia, że nasi zagraniczni studenci otrzymują wsparcie i informacje, których potrzebują.

Kursy

Poszerzyła się nasza wczesna wiedza w dziedzinie sztuki i edukacji, a dziś oferujemy kursy z zakresu informatyki i technologii, inżynierii, prawa, biznesu, ekonomii, nauk przyrodniczych i nie tylko.

Jesteśmy liderem w dziedzinie opieki zdrowotnej i społecznej od 1992 roku, kiedy kształcenie pielęgniarek zostało przeniesione z lokalnych władz odpowiedzialnych za opiekę zdrowotną do ARU. Oprócz naszych trzech cieszących się dużym uznaniem kursów pielęgniarskich, szkolimy położne, ratowników medycznych, specjalistów na oddziałach operacyjnych i pracowników socjalnych.

Oczywiście sztuka i edukacja są dla nas nadal ważne. Szkolimy początkujących specjalistów w naszym kampusie w Chelmsford i w naszej partnerskiej uczelni w Peterborough. Nasz MA Children's Book Illustration to znany na całym świecie kurs, który czerpie z długiej tradycji Cambridge School of Art. Przyjęliśmy także XXI-wieczne odmiany naszych bardziej tradycyjnych kursów artystycznych – w tym sztukę gier komputerowych i technologię muzyczną.

Rankingi

Teaching Excellence Framework Srebrna nagroda

Cieszymy się, że możemy otrzymać srebrną nagrodę TEF, która odzwierciedla wysoką jakość nauczania dostarczanego przez naszych utalentowanych pracowników.

Nasza nagroda TEF Silver oznacza, że zapewniamy naszym studentom wysokiej jakości nauczanie, uczenie się i wyniki oraz konsekwentnie przekraczamy rygorystyczne krajowe wymagania jakościowe dotyczące szkolnictwa wyższego w Wielkiej Brytanii. Szczególnie cieszy nas fakt, że nasza ocena wykazała bardzo wysoki poziom zadowolenia uczniów i że większość naszych uczniów osiąga doskonałe wyniki.

Kwalifikacje i uznanie kadry nauczycielskiej

Nasi nauczyciele akademiccy należą do najbardziej wykwalifikowanych i uznanych w kraju.

 • Według danych podanych przez Akademię Szkolnictwa Wyższego (HEA), w latach 2017-2018 odsetek naszej kadry dydaktycznej, która została doceniona przez HEA, wyniósł ponad 78%, przy średniej dla sektora wynoszącej 42%.
 • Najnowsze dane (2015-16) z Agencji Statystycznej Szkolnictwa Wyższego (HESA) umieszczają nas w pierwszej 16 instytucji w Anglii pod względem odsetka pracowników posiadających kwalifikacje nauczycielskie: 76% w porównaniu ze średnią w sektorze wynoszącą 51%.
 • W kwietniu 2019 r. Sian Shaw i Louise Jenkins z FHEMS zdobyli nagrodę Best Transformational Project w konkursie eAssessment Awards za pracę z MyKnowledgeMap nad cyfrową transformacją oceny praktyki.
 • We wrześniu 2018 r. Senior Learning Technologist Paul Driver zdobył prestiżową nagrodę Association for Learning Technology Learning Technologist of the Year za swoją innowacyjną pracę z wirtualną rzeczywistością w ARU.
 • W czerwcu 2017 r. dr Zoë Bennett otrzymała nagrodę Lanfranc Award for Education and Scholarship za „wybitny wkład w edukację teologiczną we Wschodniej Anglii i poza nią”.
 • Wielu naszych nauczycieli akademickich / zwolenników uczenia się odniosło sukces w zdobywaniu stypendiów uniwersyteckich za doskonałość ich nauczania.
 • W grudniu 2017 r. dr Mat Timmis został akredytowany przez Brytyjskie Stowarzyszenie Nauk o Sportach i Ćwiczeniach (BASES) w zakresie stosowanej pedagogiki nauki o sporcie/ćwiczeniu i jest jedną z niewielu osób w kraju, które zdobyły tę nagrodę.

Nagrody i uznanie

Jesteśmy zwycięzcami

W 2020 roku zostaliśmy uznani za jeden z 350 najlepszych uniwersytetów na świecie piąty rok z rzędu – i jeden z najlepszych 40 w Wielkiej Brytanii.

W tym samym czasie zostaliśmy uznani za wiodący brytyjski uniwersytet w zakresie kursów edukacyjnych i nauk o sporcie w tabeli Guardian League z 2021 r. Szczególnie cieszy nas, że jesteśmy jednym z 20 najlepszych uniwersytetów Guardiana w Wielkiej Brytanii pod względem „wartości dodanej”, która mierzy, jak dobrze wspieramy naszych studentów, niezależnie od ich pochodzenia, w osiąganiu ich potencjału: jest to odzwierciedlenie naszego zaangażowania w zapewnianie integracyjnego środowiska uczenia się.

Wynika to z przyznawania nagród za jakość naszych obiektów edukacyjnych oraz wpływu, jaki wywieramy na zdolność do zatrudnienia, zarządzanie i umiejętności przywódcze naszych uczniów.

Nasi studenci ostatniego roku ocenili również swoje doświadczenie edukacyjne – w tym nauczanie, wsparcie akademickie, ocenę i informacje zwrotne – wysoko w National Student Survey.

Funkcje kampusu

Cztery główne kampusy

Oprócz Cambridge mamy kampusy w Chelmsford, Londynie i ARU Peterborough. Nasz kampus w Chelmsford znajdował się pierwotnie w centrum miasta, ale w 1992 roku został przeniesiony do nowego, specjalnie wybudowanego miejsca. Obecnie nasze imponujące, nowoczesne budynki położone są nad rzeką, w dzielnicy uniwersyteckiej i innowacji. Tymczasem nasz kampus na ARU Peterborough został otwarty w 2011 roku. Jest to ośrodek poświęcony zdrowiu, opiece społecznej i edukacji, w którym szkolimy wiele pielęgniarek i pracowników socjalnych w naszym regionie.

W 2015 roku mieliśmy przyjemność zaprezentować nowy kampus w sercu Londynu, w którym studenci studiują kierunki obejmujące biznes, prawo i finanse na poziomie licencjackim i podyplomowym.

W ostatnich latach zainwestowaliśmy w nasze kampusy ponad 115 milionów funtów. Cambridge skorzystało z gruntownej przebudowy w 2011 r., aw 2014 r. zakończyliśmy prace nad naszym dedykowanym ośrodkiem opieki zdrowotnej na Young Street. Mieści najnowocześniejsze laboratoria umiejętności klinicznych, w tym symulowane oddziały szpitalne. Young Street to także siedziba naszego specjalistycznego Centrum Muzykoterapii. W 2018 roku otworzyliśmy zupełnie nowe Centrum Nauki i Klinikę Prawa.

Tymczasem w Chelmsford rozpoczęliśmy ambitny program rozwoju. W 1995 roku Jej Królewska Mość Królowa otworzyła trafnie nazwany Budynek Królowej, w którym mieści się Biblioteka Uniwersytecka. Od tego czasu dołączył do niego (między innymi) nasz przyciągający wzrok budynek Lorda Ashcrofta; Budynek Sawyers z SuperLabami; budynek Michaela Salmona, w którym mieszczą się najnowocześniejsze zestawy do symulacji medycznych; oraz Arise Chelmsford, która oferuje laboratoria, warsztaty i przestrzeń biurową małym firmom z sektorów medycznego i zaawansowanej inżynierii. Najnowszym znaczącym osiągnięciem w naszej Szkole Medycznej, otwartej we wrześniu 2018 r., jest szkolenie przyszłych lekarzy w regionie w specjalnie zaprojektowanej przestrzeni wyposażonej w najnowocześniejsze zaplecze podnoszące kwalifikacje.

Patrząc w przyszłość, jesteśmy dumni z udziału w tworzeniu ARU Peterborough – zupełnie nowej uczelni dla miasta, która otworzy swoje podwoje we wrześniu 2022 roku.

  Stypendia i Finansowanie

  Wymagania wizowe

  Jak złożyć wniosek i pomoc w uzyskaniu wizy

  Aby zgłosić się na jeden z naszych kursów języka angielskiego, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Formularze zgłoszeniowe znajdziesz na poszczególnych stronach kursów.

  Proces rekrutacji

  Pod warunkiem, że spełniasz wymagania wstępne dla swojego kursu – i wymagania imigracyjne – nasz zespół ds. Przyjęć międzynarodowych zwykle wyśle Ci ofertę warunkową.

  Jeśli Twoja oferta jest warunkowa, oznacza to, że nadal potrzebujemy dokumentów lub płatności. Na przykład:

  • kopię paszportu
  • kopię twoich kwalifikacji z języka angielskiego
  • transkrypcje lub referencje stopni (jeśli przechodzisz na kurs akademicki)
  • depozyt za kurs
  • pełne opłaty za kurs
  • potwierdzenie, że chciałbyś przyjąć swoje miejsce.

  Jeśli jesteś zainteresowany naszym kursem wstępnym (lub kursem wstępnym w ARU College), musisz przystąpić do bezpiecznego testu języka angielskiego (SELT) w zatwierdzonym centrum egzaminacyjnym.

  Gdy otrzymamy Twoją płatność i dokumenty (spełniające wymagania dotyczące kursu), Twoja oferta stanie się bezwarunkowa. Następnie rozpatrzymy Twój list wizowy. Na tym etapie możemy się z Tobą skontaktować.

  Jeśli pochodzisz z kraju Unii Europejskiej lub Europejskiego Stowarzyszenia Gospodarczego (EOG), nie potrzebujesz wizy.

  Lokalizacje

  • Cambridge

   Anglia Ruskin University, East Rd, Cambridge CB1 1PT, , Cambridge

  • Chelmsford

   Bishop Hall Ln, Chelmsford CM1 1SQ, , Chelmsford

   • Peterborough

    University House, Swain Ct, Peterborough PE2 9PW, , Peterborough

    • London

     19 Charterhouse St, London EC1N 6RA, , London

     pytania