Keystone logo
Włochy

Nauka MBA w Włochy 2024

Ucz się w Włochy

Zarabianie Biznesu Stopień we Włoszech, jako członek Unii Europejskiej, Włochy posiada system szkolnictwa wyższego po standardy wszystkich szkół UE i obejmuje ramy procesu bolońskiego. Przede wszystkim składa się z państwowych i uczelniach publicznych, System szkolnictwa wyższego Włochy 's oferuje również szkoły policealne dla studentów pragnących zawodowe, a nie edukacji akademickiej. Po uzyskaniu stopnia Master 's we Włoszech, studenci mogą zapisać się na Grande école, lub "Superior Graduate School ", że nagrody uznane tytuły międzynarodowych i krajowych, takich jak Dyplom di Perfezionamento (doktorat) lub lekarz Philosophiae (Ph. D). Możliwości zatrudnienia dla posiadaczy postdoctorate stopni biznesowych obejmują zazwyczaj pracuje na uczelni jako badacza lub instruktora.Studia licencjackie koncentrujące się na biznesie i finansach typowo zakończą się studenci ukończenia kursu zwieńczeniem, które polega się badaniem koncepcji biznesowych i zasady nabyte w poprzednich kursów i zintegrowanie ich w studium przypadku projektu badawczego. Długość Programy i opłaty Czesne Czesne różnią się między uczelniami. W zależności od sytuacji finansowej studenta 's, opłaty za studia mogą być uchylone lub Stypendium może być przyznane. Licencjat w biznesie może około trzech lub czterech lat. Bardziej pożądane Master of Business Administration (MBA) wymaga dodatkowy rok lub dwa z zajęć przed stopień jest przyznawany. Dlaczego warto studiować na Biznesu Stopnia we Włoszech? Jako członek UE, Włochy przedstawia wiele realnych możliwości zatrudnienia dla kierunków biznesowych zarabiających stopni w International Business, Business Administration i ekonomii europejskich.Ponadto, kwitnący przemysł turystyczny oferuje lukratywnych możliwości biznesowych przedsiębiorczości dla głównych firm pragnących założyć własną firmę.

Zmień walutę

Podstawowy miesięczny koszt utrzymania

 • Wynajem we wspólnym mieszkaniu

  408
 • Udział mediów

  66
 • Abonament internetowy

  28
 • Transport lokalny

  35

Przykładowy koszt stylu życia

 • Zestaw fastfood

  9
 • Bilet do kina

  9
 • Kufel lokalnego piwa

  5

O Włochy

Oficjalnie znany jako Republika Włoska, Włochy leży w południowej przeważającej części Europy i graniczy Austria, Szwajcaria, Słowenia i Francja. Sardynia i Sycylia są dwie wyspy śródziemnomorskie za część Republiki Włoskiej. Włochy są domem dla dwóch suwerennych państw - Watykanu i San Marino, które są politycznie znanych jako "enklaw " w kraju Włochy. Jednym z najbardziej rozwiniętych gospodarczo krajów świata 's, Włochy jest główną atrakcją turystyczną wśród innych krajów europejskich i cieszy dobrobyt możliwe dzięki tego rodzaju przemysłu. Oprócz fascynującego miasta Rzym, Włochy przyciąga miliony turystów każdego roku, poprzez zapewnienie dostępu do tych historycznie znaczących miejsc jak ruin Pompei, Koloseum w Rzymie, Krzywa Wieża w Pizie i katakumby San Callisto.

Wymagania dotyczące wizy

 1. Typ wizy C: Wiza krótkoterminowa lub wiza podróżna ważna na jeden lub więcej wjazdów i na okres nieprzekraczający 90 dni.
 2. Typ wizy D: Wiza długoterminowa ważna na ponad 90 dni.

Jakiej wizy potrzebujesz?

Nazwa wizy

Wiza typu C; Wiza typu D

Cena i waluta

USD 70

Opłata za wizę studencką do Włoch wynosi zazwyczaj około 50-70 USD. Opłata ta może ulec zmianie.

Kto może ubiegać się o wizę?

Studenci UE/EOG mogą wjechać do Włoch z ważnym paszportem lub dowodem osobistym i są uprawnieni do ukończenia studiów we Włoszech bez wizy tak długo, jak chcą. Studenci ci muszą jednak zarejestrować się w Questura (posterunek policji) w ciągu 8 dni od przyjazdu, w celu uzyskania pozwolenia na pobyt.

Studenci spoza UE są zobowiązani do uzyskania wizy studenckiej przed wjazdem do Włoch. W przypadku studiów dłuższych niż 90 dni, należy złożyć wniosek o kartę pobytu (permesso di soggiorno) na lokalnej poczcie w ciągu pierwszych 8 dni od przybycia do Włoch. Karta ta wraz z wizą pozwoli Ci na pozostanie we Włoszech na czas trwania studiów. Uzyskanie karty pobytu jest płatne.

Obywatele niektórych krajów spoza UE nie potrzebują wizy, aby przebywać i studiować we Włoszech przez okres do 90 dni.

Przegląd tych krajów można znaleźć tutaj: https://www.immigrationworld.com/italy/how-to-apply-for-italy-student-visa/

Gdzie można złożyć wniosek?

Ambasada lub konsulat Włoch

O wizę studencką należy ubiegać się w ambasadzie lub konsulacie Włoch w swoim kraju. Konieczne jest również odbycie rozmowy kwalifikacyjnej w ambasadzie lub konsulacie.

Witryna:

Jak złożyć wniosek?

Po otrzymaniu listu akceptacyjnego lub listu o przyjęciu na planowany kierunek studiów, można sprawdzić, czy kwalifikujemy się do otrzymania włoskiej wizy studenckiej, a następnie przejść do procedury ubiegania się o wizę. Należy przedstawić następujące dokumenty:

 • Formularz wniosku o wizę wjazdową; można go znaleźć na stronie
  http://vistoperitalia.esteri.it/Moduli/it/Formulario Visto Nazionale.pdf
 • Aktualne zdjęcie w rozmiarze paszportowym;
 • Dokument podróży ważny przez co najmniej trzy miesiące po uzyskaniu wizy;
 • Zapisanie się lub wstępne zapisanie się na kurs uniwersytecki;
 • Dowód, że masz zakwaterowanie we Włoszech;
 • Dowód, że masz wsparcie finansowe (co najmniej 448,07 € miesięcznie na rok akademicki, łącznie 5824,91 € na rok);
 • Odpowiednie ubezpieczenie na leczenie i hospitalizację;
 • Dowód dostępności środków finansowych potrzebnych do repatriacji;
 • Dowód odpowiedniej znajomości języka włoskiego lub angielskiego zgodnie z językiem programu;
 • Jeśli student jest niepełnoletni, musi mieć. zgodę na ekspatriację podpisaną przez każdego z rodziców, a w razie ich braku przez opiekuna prawnego.

Kiedy należy złożyć wniosek?

O włoską wizę studencką należy ubiegać się co najmniej trzy miesiące przed planowanym przyjazdem do Włoch. Rozpatrywanie wniosku wizowego może trwać od 1-3 tygodni. Rozmowę wizową należy zaplanować z około 4-6 tygodniowym wyprzedzeniem.

Długość wizy studenckiej zależy od długości Twojego kursu.

Czas przetwarzania

3 Weeks

Możliwości pracy

Jeśli jesteś z UE, możesz pracować we Włoszech bez konieczności uzyskania pozwolenia na pracę. Czas pracy nie powinien przekraczać 20 godzin tygodniowo w trakcie semestru. W pełnym wymiarze czasu pracy można pracować tylko podczas wakacji między semestrami.

Międzynarodowi studenci spoza UE będą musieli ubiegać się o pozwolenie na pracę w lokalnym biurze imigracyjnym we Włoszech. Najpierw trzeba mieć podpisaną umowę o pracę i pokazać jej kopię w urzędzie imigracyjnym.

Godzin na tydzień

20

Dlaczego potrzebujesz tego typu wizy?

Wniosek o wizę może zostać odrzucony, jeśli nie będziesz w stanie wykazać dowodów na posiadanie wymaganych środków finansowych lub jeśli przedstawisz nieprawidłowe lub niekompletne dokumenty.