Keystone logo
Turcja

Nauka MBA w Turcja 2024

Ucz się w Turcja

Zdobywając wykształcenie biznesowe w Turcja Turcja 's szkolnictwa wyższego oferuje dwa lata (Associate ' s), cztery lata (Bachelor 's) lub sześć lat (Master ' s) stopni z możliwością prowadzenia na podstawie badania- Stopień doktora. Uczniowie, których językiem ojczystym nie jest angielski, może zostać poproszony przez niektórych uniwersytetach wypełnić dodatkowy rok angielskim badaniu przygotowawczym przed zapisaniem się na studia i zdać egzamin zwolnienie "" pokazując swoje umiejętności w języku angielskim. Ponad 800 szkół wyższych i uniwersytetów pracują w Turcji, przy czym większość z nich znajduje się w Stambule, Ankarze i Izmirze, trzech największych miastach Turcji 's. Rada Szkolnictwa Wyższego reguluje wykształcenie wyższe w Turcji i zapewnia finansowanie dla instytucji publicznych. Standardy edukacyjne są różne w różnych tureckich uniwersytetach, niektóre porównywalne do najlepszych uniwersytetów świata w Stanach Zjednoczonych i Europie.Business studenci realizujących stopień magistra 's Turcja będzie spotkać programy uznane za "bez pracy dyplomowej " lub "z ". Dyplomowych To oznacza, że albo teza lub termin projektu jest wymagane, aby zarobić na studia wraz z zakończeniem wszystkich kursów programowych. Czesne Czesne jest bardzo przystępne w Turcji, zwłaszcza na uczelniach publicznych, które są finansowane przez rząd. Koszty czesnego uczelni publicznych ustanowiony przez rząd turecki przed rozpoczęciem roku akademickiego, więc każdego roku może przedstawić czesnego inna forma poprzedniego roku opłaty 's. Dlaczego Zarabiaj Biznesu Stopnia w Turcji? W kraju wysoko rozwiniętym z wschodzące gospodarki rynkowej, Turcja znacząco przyczynia się do standardów produkcji światowej poprzez eksport dużych ilości przedmiotów, pojazdów rolniczych, tkanin i akcesoriów.Dodatkowo, zgodnie wznoszenie Turcja 's do głównej roli lidera w globalnej bankowości, przemysłu i komunikacji rynkach sprawia, że ​​zarabianie na turecką stopień biznesu sprzyjającego znalezienie zatrudnienia w globalnej branży.

Zmień walutę

Podstawowy miesięczny koszt utrzymania

 • Wynajem we wspólnym mieszkaniu

  264
 • Udział mediów

  18
 • Abonament internetowy

  9
 • Transport lokalny

  25

Przykładowy koszt stylu życia

 • Zestaw fastfood

  5
 • Bilet do kina

  4
 • Kufel lokalnego piwa

  2

O Turcja

Z jej terytorium podzielone między zachodniej Azji i południowo-wschodniej Europie, Republika Turcji to fascynujący kraj o bogatej i chaotycznym przeszłości i równie skomplikowanej teraźniejszości. Osiem krajów tworzą swoją granicę - Bułgaria, Iran, Grecja, Gruzja, Armenia, Azerbejdżan i Syrię, Irak, Turcja pozostaje istotne dla wspólnoty międzynarodowej ze względu na położenie geograficzne, sekularyzmu i stabilnego rządu demokratycznego w regionie znanym z chaosu i wojny. Członkiem-założycielem Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), Organizacją Narodów Zjednoczonych i G-20, Turcja jest domem dla większości etnicznych Turków i około 25 procent etnicznych Kurdów, którzy praktykują islam i mówią tureckiej, kraj ' s języka urzędowego. Szybki rozwój inicjatyw dyplomatycznych i gospodarczych Turcji 's przyczyniły się do innych światowych przywódców uznającą Turcję jako wschodzącego mocarstwa regionalnego.

Wymagania dotyczące wizy

Jakiej wizy potrzebujesz?

Nazwa wizy

Wiza studencka

Cena i waluta

Opłata za rozpatrzenie wizy różni się w zależności od obywatelstwa.

Kto może ubiegać się o wizę?

Wszyscy międzynarodowi studenci muszą uzyskać wizę studencką, aby móc studiować w Turcji. Wyjątkiem są osoby, które są prawnie zależne od kogoś przebywającego w Turcji na wizie dyplomatycznej.

Gdzie można złożyć wniosek?

Ambasada lub konsulat Turcji

Wszyscy studenci międzynarodowi muszą ubiegać się o wizę studencką w najbliższej ambasadzie lub konsulacie Turcji.

Witryna:

Jak złożyć wniosek?

Aby uzyskać wizę studencką do Turcji, należy najpierw zapisać się na turecki uniwersytet, do szkoły lub na kurs językowy certyfikowany przez Ministerstwo Edukacji.

Należy wypełnić formularz wniosku wizowego i złożyć go w ambasadzie tureckiej wraz z wymaganymi dokumentami, które zazwyczaj obejmują następujące elementy:

 • Paszport: Ważny na okres dłuższy niż 90 dni
 • 2 zdjęcia paszportowe-.
 • List akceptacyjny z tureckiej instytucji szkolnictwa wyższego
 • Dowód ubezpieczenia zdrowotnego
 • Dowód biletu powrotnego
 • Dowód posiadania wystarczających środków finansowych na utrzymanie się na studiach i w Turcji
 • Zaświadczenie o niekaralności policji
 • Zaświadczenie lekarskie

Studenci muszą ponadto złożyć wniosek o pozwolenie na pobyt u władz lokalnych (jeśli student przebywa w Turcji) w ciągu 1 miesiąca od przybycia do Turcji. W Wydziale Współpracy z Zagranicą w Lokalnej Komendzie Policji należy złożyć następujące dokumenty:

 • Formularz zgłoszeniowy i opłaty
 • Dokument podróży: 2 kopie wraz z wizą studencką
 • 4 zdjęcia w rozmiarze paszportowym
 • List lub dokument z instytucji: Musi być wystawiony przez uczelnię przyjmującą, deklarujący datę rozpoczęcia i zakończenia studiów w Turcji

Aby odnowić pozwolenie na pobyt, należy odwiedzić lokalne władze na 60 dni przed wygaśnięciem pozwolenia na pobyt.

Kiedy należy złożyć wniosek?

Od dnia złożenia wniosku do otrzymania wizy upływa zazwyczaj około ośmiu tygodni.

Wiza studencka jest generalnie ważna przez jeden rok przy jednorazowym wjeździe. Chociaż na wizie będzie podany termin, wiza studencka pozostaje ważna tak długo, jak długo jesteś zapisany do szkoły.

Czas przetwarzania

8 Weeks

Możliwości pracy

Zazwyczaj studenci międzynarodowi nie mają prawnego prawa do pracy podczas studiów w Turcji. Studenci mogą wykonywać prace badawcze na tureckich uniwersytetach jako międzynarodowi badacze.

Godzin na tydzień

0

Dlaczego potrzebujesz tego typu wizy?

Wniosek o wizę może zostać odrzucony, jeśli nie będziesz w stanie wykazać dowodów na posiadanie wymaganych środków finansowych lub jeśli przedstawisz nieprawidłowe lub niekompletne dokumenty.