Keystone logo
Tajlandia

Nauka MBA w Tajlandia 2024

Ucz się w Tajlandia

Studenci, którzy studiują biznes w Tajlandii będą mogli znaleźć wiele uczelni, które oferują programy w języku angielskim. Może to być zaletą studiowania w kraju, ponieważ daje studentom szansę prowadzenia stopień w azjatyckim kraju, bez konieczności uczenia się i opanowania innego języka obcego. Masters of Business Administration może albo jeden lub dwa lata w Tajlandii, w zależności od wybranego programu, szkoły i czy badań studenckich w pełnym lub niepełnym wymiarze czasu pracy. Tajlandia oferuje liczne korzyści dla studentów realizujących międzynarodowy program MBA. Po pierwsze, niskie koszty utrzymania pomaga zrównoważyć koszty stopnia. Studenci uważają, że jest bardzo przystępne, aby żyć w Tajlandii podczas realizacji ich studiów. Oni również możliwość studiowania w kraju, z pięknymi plażami i tropikalny klimat w środku Azji.Podczas gdy koszt studiując w Tajlandii będą się różnić w zależności od tego, co zdecydujesz się na studia, niskie koszty czesnego są jedną z zalet studiowania tutaj. Dodaj niskie koszty zakwaterowania i masz niedrogie okazję do badania. Tajski rok akademicki podzielony jest na dwa semestry, które poruszają się od czerwca do października, a od listopada do marca. Opcjonalnie sesji dostępny jest także letni od marca do czerwca. Po ukończeniu studiów, studenci, którzy otrzymują dyplom MBA w Tajlandii nie może stwierdzić, że są one bardziej pożądane, aby nagle potencjalnych pracodawców. Będą one jednak okaże się, że są one w stanie poruszać się w ich aktualnych pozycjach łatwiej. Mogą one również, że są one bardziej atrakcyjne jako potencjalne wynajem dla firm w Bangkoku i innych częściach Azji.

Zmień walutę

Podstawowy miesięczny koszt utrzymania

 • Wynajem we wspólnym mieszkaniu

  330
 • Udział mediów

  21
 • Abonament internetowy

  15
 • Transport lokalny

  28

Przykładowy koszt stylu życia

 • Zestaw fastfood

  5
 • Bilet do kina

  6
 • Kufel lokalnego piwa

  2

O Tajlandia

Królestwo Tajlandii jest ziemia, która była kiedyś znana jako Siam. Ten półwysep w południowo-wschodniej Azji graniczy z Laosu, Birmy, Malezji i Zatoki Tajlandzkiej. Znane ze swojej stolicy, Bangkok, która jest jej centrum gospodarczego, jak również dla swojej różnorodnej populacji, Tajlandia odnotowano silny wzrost gospodarczy w ostatnich dziesięcioleciach. Znany jest również z doskonałej jakości życia, o niskich kosztach utrzymania i piękne klimatu, które czynią życie w kraju prawdziwa radość. Obecnie studenci mogą korzystać z niskich kosztów utrzymania i kosztów kształcenia w Tajlandii, jak prowadzić edukację w kraju.

Wymagania dotyczące wizy

Wiza nieimigracyjna ED (edukacyjna) - ten typ wizy wydawany jest wnioskodawcom, którzy chcą studiować, uczestniczyć w seminarium, szkoleniu lub stażu w Tajlandii.

Jakiej wizy potrzebujesz?

Nazwa wizy

Wiza nieimigracyjna ED (edukacyjna)

Cena i waluta

USD 80

Cena wizy studenckiej jest zależna od kraju i może wynosić około 80 USD. Opłata ta może ulec zmianie.

Za wizę można zapłacić tylko gotówką w ambasadzie lub wysyłając wymaganą kwotę pocztą. Cena wizy zależy od tego, czy jest to wiza jedno- czy wielokrotnego wjazdu. Opłaty różnią się również w zależności od kraju w zależności od waluty.

Kto może ubiegać się o wizę?

Aby studiować w Tajlandii, wszyscy obcokrajowcy muszą ubiegać się o wizę studencką.

Uwaga: Posiadanie wizy studenckiej wymaga odbycia co najmniej trzech kursów w Tajlandii. Zaleca się jednak odbycie czterech kursów, aby mieć solidny dowód ukończenia studiów w Tajlandii.

Gdzie można złożyć wniosek?

Ambasada lub Konsulat Generalny Tajlandii

O wizę należy ubiegać się wyłącznie w Ambasadzie Tajlandii lub Konsulacie Generalnym w kraju zamieszkania lub w wyznaczonej Ambasadzie Tajlandii.

Jeśli przebywasz w Tajlandii z 60-dniową wizą turystyczną, możesz zmienić wizę bez opuszczania kraju w ciągu pierwszych 30 dni ważności wizy - pozostałe 30 dni może być potrzebne do przetworzenia nieimigracyjnej wizy ED. W każdym przypadku wiza turystyczna musi być ważna jeszcze przez co najmniej 21 dni. Jeśli nie jest, będziesz musiał opuścić Tajlandię i ubiegać się o wizę z zagranicy. Laos, Kambodża, Malezja i Singapur to najbliższe możliwości, aby to zrobić.

Witryna:

Jak złożyć wniosek?

Przy ubieganiu się o wizę studencką zazwyczaj wymagane jest złożenie następujących dokumentów:

 • Paszport lub dokument podróży z ważnością nie krótszą niż 6 miesięcy
 • Kompletnie wypełniony formularz wniosku wizowego
 • Aktualne (4 x 6 cm.) zdjęcie wnioskodawcy
 • List polecający zaadresowany do Konsulatu
 • List akceptacyjny od zainteresowanego instytutu akademickiego/organizacji
 • Dla osób pragnących studiować w instytucji prywatnej, oficjalny list od Ministerstwa Edukacji Tajlandii lub innych zainteresowanych podrzędnych organów, zatwierdzające zapisanie studentów zagranicznych oraz kopia certyfikatu rejestracyjnego danego instytutu akademickiego są wymagane
 • Academic record and the Student ID (if currently studying)
 • Dla tych, którzy chcą uczestniczyć w seminariach, lub sesjach szkoleniowych, lub stażach, wymagany jest również list polecający od danej organizacji zaadresowany do Konsulatu.

20</ nietłumaczone>

Wizę należy zatwierdzić w ciągu pierwszych 90 dni pobytu w kraju, niezależnie od rodzaju wizy.

Kiedy należy złożyć wniosek?

Rozpatrzenie wniosku po przyniesieniu go do ambasady zajmuje co najmniej cztery dni robocze. Może się to różnić w zależności od kraju, więc aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z ambasadą lub konsulatem Tajlandii w swoim kraju.

Wiza studencka jest ważna przez 3 miesiące. Posiadacze tej wizy mogą ubiegać się o przedłużenie pobytu w Biurze Imigracyjnym i mogą otrzymać takie przedłużenie na okres jednego roku od daty pierwszego wjazdu do Tajlandii.

Niezależnie od długości pobytu w Tajlandii, co 90 dni należy zgłosić się do Biura Imigracyjnego i podać swój aktualny adres. Jest to prosty formularz, który należy wypełnić i nie ma żadnej opłaty.

Czas przetwarzania

4 Days

Możliwości pracy

Nie wolno pracować podczas pobytu w Tajlandii na wizie studenckiej. Jeśli dostaniesz oficjalną pracę na podstawie wizy i pozwolenia na pracę, możesz również studiować na tej wizie, ale nie na odwrót.

Godzin na tydzień

0

Dlaczego potrzebujesz tego typu wizy?

Wniosek o wizę może zostać odrzucony między innymi w przypadku braku wymaganej liczby kursów lub dostarczenia nieprawidłowych lub niekompletnych dokumentów.