Keystone logo
Rosja

Nauka MBA w Rosja 2024

Ucz się w Rosja

Rosja to kraj położony w północnej Europie i północnej Azji. Jest to największy kraj na świecie i ma ponad jedną ósmą zamieszkanej powierzchni gruntów na Ziemi w jej granicach. Jest to również najbardziej zaludnione dziewiąty narodem na świecie. Rosja rośnie w potęgę gospodarczą we współczesnym świecie. Dziś jest szóstym co do wielkości gospodarką parytetem siły nabywczej, co oznacza, studia biznesowe w Rosji są obiecujące. Jest to także silny siłą militarną. Z ponad 160 grup etnicznych w obrębie jej granic, Rosja jest również zróżnicowane kulturowo naród, w którym wiele kultur połączyć w jedną grupę ujednolicony.

Zmień walutę

Podstawowy miesięczny koszt utrzymania

 • Wynajem we wspólnym mieszkaniu

  198
 • Udział mediów

  28
 • Abonament internetowy

  6
 • Transport lokalny

  23

Przykładowy koszt stylu życia

 • Zestaw fastfood

  4
 • Bilet do kina

  4
 • Kufel lokalnego piwa

  2

O Rosja

Studia biznesowe w Rosji odbędzie się w jednym z krajów 's wielu uniwersytetach. Z bogatego dziedzictwa kraju 's, rozwinął kilka instytutów szkolnictwa wyższego, które są znane na całym świecie ze swojej doskonałości w edukacji. Większość z nich znajduje się w dużych miastach Rosji 's. W Rosji rośnie w potęgę gospodarczą we współczesnym świecie, studenci, którzy studiują w jednej z tych szkół będzie pozycjonować się na sukces w karierze dotyczących działalności związanej z Rosji. Studiowanie biznesu w Rosji daje studentom możliwość poznania kultury kraju oraz możliwości biznesowych, które zapewnia. Programy MBA w Rosji dać studentom umiejętności niezbędnych do stanowisk kierowniczych w Rosji i krajów sąsiednich. Celem tych programów jest zapewnienie studentom umiejętności, których potrzebują, aby poprawić swoją karierę. Wiele programów mają na celu umożliwienie studentom pracy nadal pracować podczas studiów na ich MBA.Studenci są gotowe na sukces w biznesie na całym świecie, ze szczególnym naciskiem na tych firm związanych lub bezpośrednio interakcji z Rosji. Dalsze studia doktoranckie jest możliwość, po ukończeniu studiów, jak również. Rok akademicki w Rosji trwa od września lub pod koniec sierpnia aż do końca czerwca. Pierwszy semestr kończy się w styczniu, a drugi semestr rozpoczyna się w lutym po ferii zimowych. Koszty czesnego będzie zmieniać się w zależności od wybranego uniwersytetu. Ponieważ programy akademickie w Rosji prowadzone są w języku rosyjskim, uczniowie będą musieli zdać egzamin z języka rosyjskiego przed przyjęte do programu. Jeśli nie są one na tyle biegle, one Zajęcia językowe nadrobić różnicę.

Wymagania dotyczące wizy

 1. Rosyjska wiza studencka - Ważna na naukę w dowolnej rosyjskiej szkole wyższej lub uniwersytecie, lub na dowolne kursy krótkoterminowe.
 2. Rosyjska wiza humanitarna - Dla osób podróżujących do Rosji w celu zaangażowania się w badania post-doktoranckie lub uczestnictwa w seminariach akademickich. Ważna do roku w celach związanych między innymi z nauką lub kulturą. (UWAGA: Wszystkie dalsze informacje dotyczą rosyjskiej wizy studenckiej).

Jakiej wizy potrzebujesz?

Nazwa wizy

Rosyjska wiza studencka; rosyjska wiza humanitarna

Cena i waluta

Opłaty wymagane za rosyjską wizę studencką różnią się w zależności od kraju, który wydał paszport studentowi, a także od tego, czy zdecydujesz się na usługę standardową czy ekspresową. Na przykład, koszty rosyjskiej wizy studenckiej dla obywatela Wielkiej Brytanii zaczynają się od 165 GBP. Należy jednak pamiętać, że opłata za aplikację nie zostanie zwrócona, jeśli wniosek o wizę studencką zostanie odrzucony lub odrzucony z jakiegokolwiek powodu.

Kto może ubiegać się o wizę?

Obywatele większości krajów obcych będą potrzebowali wizy, aby studiować w Rosji. Obywatele krajów Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP) nie potrzebują wizy: Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Kazachstan, Kirgistan, Mołdawia, Tadżykistan, Ukraina, Uzbekistan plus autonomiczne regiony Abchazji i Osetii Południowej. Jeśli jesteś obywatelem Armenii, Białorusi, Kazachstanu, Kirgistanu lub Ukrainy nie potrzebujesz wizy, ale musisz mieć ważny paszport. Jeśli jesteś obywatelem Abchazji, Azerbejdżanu, Mołdawii, Osetii Południowej, Tadżykistanu lub Uzbekistanu możesz przyjechać do Rosji na studia bez paszportu i wizy.

Gdzie można złożyć wniosek?

Ambasada lub konsulat Rosji / autoryzowane centra wizowe

Dla obywateli krajów, które wymagają wizy na wjazd, rosyjska wiza studencka będzie musiała być uzyskana przed podróżą do Rosji. Należy ubiegać się o nią za pośrednictwem ambasady lub konsulatu rosyjskiego w swoim kraju. W niektórych krajach istnieją również autoryzowane centra wizowe.

Witryna:

Jak złożyć wniosek?

Przed złożeniem wniosku musisz zostać przyjęty na kurs na uniwersytecie, abyś mógł otrzymać oficjalne zaproszenie do przyjazdu do Rosji na studia. Po otrzymaniu zaproszenia jest ono ważne przez trzy miesiące. Następnie, aby ubiegać się o rosyjską wizę studencką, należy odwiedzić rosyjską ambasadę lub konsulat w swoim kraju i złożyć wszystkie niezbędne dokumenty. Uwaga: wizę należy zarejestrować w ciągu siedmiu dni od wjazdu do Rosji. W przypadku wiz studenckich, zazwyczaj to strona zapraszająca (Uniwersytet, Kolegium, Szkoła Językowa lub Instytut) organizuje rejestrację wizową studentów. Po dokonaniu rejestracji otrzymają Państwo dowód rejestracji wizy, który należy starannie przechowywać do czasu opuszczenia kraju.

Aby ubiegać się o wizę studencką do Rosji, należy złożyć wypełniony formularz wniosku wizowego, oryginalny paszport krajowy (i kopię pierwszej strony), jedno standardowe zdjęcie, Money Order, oryginalny list zapraszający od rosyjskiej organizacji przyjmującej, oryginalne negatywne świadectwo badania krwi na HIV (AIDS) (nie starsze niż 3 miesiące). Paszport krajowy musi być ważny przez okres nie krótszy niż półtora roku.

Kiedy należy złożyć wniosek?

Proces ubiegania się o wizę można rozpocząć 45 dni przed planowaną datą przyjazdu do Rosji. Czas rozpatrywania wniosku może być długi, trwa od dwóch do pięciu tygodni. Wiza studencka jest początkowo wydawana na 90 dni, ale może zostać przedłużona do roku, a następnie odnowiona na czas trwania studiów.

Czas przetwarzania

5 Weeks

Możliwości pracy

Jeśli posiadasz rosyjską wizę studencką, będziesz potrzebował pozwolenia na pracę od Federalnej Służby Migracyjnej (FMS), chyba że praca ta zostanie podjęta podczas wakacji lub w instytucji lub organizacji, w której studiujesz. Pozwolenie na pracę otrzymają Państwo tylko wtedy, gdy są Państwo studentami studiów dziennych na państwowej uczelni i mają ukończone 18 lat. Pozwolenie pozwala na pracę tylko w dziedzinie lub zawodzie określonym w pozwoleniu oraz w mieście lub regionie, w którym znajduje się Twoja uczelnia. Koszt pozwolenia na pracę dla osób posiadających rosyjską wizę studencką wynosi 3 500 RUB (60 USD). Jeżeli opuszczą Państwo studia, pozwolenie na pracę zostanie anulowane i nie będą Państwo mogli dłużej pracować w Rosji.

Godzin na tydzień

0

Dlaczego potrzebujesz tego typu wizy?

Jeśli przedstawisz fałszywe dokumenty do wizy studenckiej lub ukryjesz lub przeinaczymy fakty w swoim wniosku. Jeśli jesteś nosicielem wirusa HIV, możesz spotkać się z odmową wjazdu do Rosji na podstawie wizy studenckiej.