Keystone logo

Nauka MBA w Maroko 2023

Zmień walutę

Podstawowy miesięczny koszt utrzymania

 • Wynajem we wspólnym mieszkaniu

  165
 • Udział mediów

  13
 • Abonament internetowy

  32
 • Transport lokalny

  14

Przykładowy koszt stylu życia

 • Zestaw fastfood

  5
 • Bilet do kina

  6
 • Kufel lokalnego piwa

  2

O Maroko

Maroko jest krajem arabskim, położony w regionie Maghrebu w Afryce Północnej. Korzystających z wolności, która nie jest powszechne wśród swoich sąsiadów, od dawna ważnym graczem w historii regionu. Dziś, monarchia konstytucyjna staje się popularne wśród turystów, atrakcja ponad 10 milionów turystów rocznie. Jej starożytne miasta i piękne górskie tereny wyciągnąć ludzi do Maroka, aby doświadczyć kraju 's kultury i piękno dla siebie. Casablanca, jej największe miasto, jest jednym z największych zwraca dla turystów, rozsławione w klasycznych filmach z Hollywood. W Maroko rośnie jako potęgi gospodarczej i politycznej, wiele osób zwraca uwagę na jego systemu uniwersyteckiego jako okazję do międzynarodowego badania.

Ucz się w Maroko

Maroko ma czternaście głównych uniwersytetów publicznych, a także szkół specjalnych i międzynarodowych uniwersytetów. Stopni Biznes są zazwyczaj podejmowane w uczelni publicznej lub międzynarodowej uczelni. Uczelnie prywatne są również w Maroku. Jednym z powodów, studenci wybierają Maroko jest ze względu na ogromny rozwój sektora edukacji zarządzania przedsiębiorstwem. Przystępność programu i możliwość studiowania w obszarze o bogatej historii i dziedzictwa kulturowego przyczyniają się do tego wzrostu. Studia I stopnia biznesu wymaga czterech lat nauki w pełnym wymiarze godzin, a mistrzem 's stopnia wymaga dwóch lat studiów w pełnym wymiarze godzin. Rok akademicki w Maroku ma dwa semestry. Semestr zimowy trwa od sierpnia do grudnia, a semestr letni trwa od stycznia do maja. Wiele szkół oferuje także krótszy okres letni.Studia w Maroku oferuje korzyści z nauki w kraju arabskim, który ma na swoim koncie osiągnięcia w produkcji doskonałych profesjonalistów. Studenci, którzy kończą z dyplomem biznesu z Maroka będzie gotowy, aby stać się liderami biznesu w świecie arabskim. Głębsze zrozumienie kultury arabskiej i ludzie w tym regionie pomoże z działalności w przyszłości. Ci, którzy realizować Masters of Business w Maroku będzie w lepszej pozycji do ról przywódczych i promocji ze względu na ich długi edukacji. Koszt nauki w Maroku jest jedną z zalet tego obszaru. Większość studentów znajdą czesnego być dość przystępne. Koszt czesnego w prywatnych uczelniach będzie się różnić w zależności od uczelni i wybranego programu.

Visa Requirements

Jakiej wizy potrzebujesz?

Nazwa wizy

Student Visa

Cena i waluta

The student visa fees for Morocco vary based on the nationality of the applicant.

For US citizens, the fees are the following:

 • 3 to 90 days stay period (one entry): $23.85
 • 3 to 90 days stay period (two entries): $35.80

Kto może ubiegać się o wizę?

Many nationalities can enter Morocco for up to 90 days without a visa.

If your study course is longer than 90 days, you will need to get a student visa.

Gdzie można złożyć wniosek?

Moroccan embassy / Online

Apply for your student visa at the nearest Moroccan embassy in your resident country. You may also be able to send in the application online.

Witryna:

Jak złożyć wniosek?

Apply for the visa after you have received a letter of admission to a recognized institution in Morocco.

You will typically need to submit the following documentation:

 • A visa application form duly filled out and signed
 • Original passport (valid for over 6 months at the entry date)
 • Copy of the original passport (Pages 1-3)
 • Two passport size color photos with white background
 • Copy of the admission letter or class registration issued by the school in Morocco
 • Copy of the plane tickets or of the confirmed reservation
 • Certification that you have the required amount of money for maintenance based on the length of your course.

Kiedy należy złożyć wniosek?

The application processing times are between 2 and 15 working days.

The student visa to Morocco is typically valid for a period of 3 years.

Czas przetwarzania

15 Days

Możliwości pracy

Foreign residents cannot work in jobs that could be filled by a Moroccan citizen. Student visa holders are usually not allowed to work while they study in Morocco. Check with your embassy.

Godzin na tydzień

0

Dlaczego potrzebujesz tego typu wizy?

Your visa application may be rejected if you are not able to show proof of the required funds, or if you provide incorrect or incomplete documents.

Please note that before a visa can be issued, all student visa applicants must demonstrate strong social and economic ties to their country of residence such that compel their return after a temporary study stay in Morocco.