Keystone logo
Niderlandy

Nauka MBA w Niderlandy 2024

Ucz się w Niderlandy

Wyższa Szkoła Edukacja w Holandii Studenci mogą studiować biznes w Middelbaar beroepsonderwijs (MBO), które są szkoły zawodowe, które oferują jeden asystent (szkolenia), dwa (zasadnicze zawodowe), trzy (niezależne programy) i programów cztery (średniego szczebla zarządzania) lat. Holandia również zastosował uczelni naukowych i uniwersytetów badawczych oferujących licencjat 's, Master ' s i doktoranckie stopni. Instrukcja jest znormalizowana w celu dostosowania się do procesu bolońskiego i systemie punktowym ECTS. Według holenderskich polityk edukacyjnych, 60 punktów wynosi jeden rok studiów (stacjonarne) i jeden kredyt wynosi 28 godzin zajęć. Uniwersytety badawcze są jedynymi instytucjami szkolnictwa wyższego, gdzie studenci mogą zarobić doktorat, najwyższy stopień można zarobić w Holandii. Dlaczego zarabianie Biznesu Stopnia w Holandii?Konsekwentnie w rankingu z jednego z 10 najlepszych systemów edukacyjnych na świecie, Holandia posiada złożony system szkolny opracowywanego przez Ministerstwo Edukacji, holenderski Kultury i Nauki. Studenci otrzymają doskonałe wykształcenie i dobrze zachowane stopni po zakończeniu stopnia biznesu, ale będzie potrzebował pomocy nawigacyjnych różnych poziomów programów zawodowych i które programy do podjęcia w celu uzyskania dopuszczenia do uniwersytetu. Ile to kosztuje, aby wziąć udział Szkoły Zawodowej i Uniwersytetu? Wysokość opłat może się różnić z jednej szkoły do drugiej, również w zależności od celów, kursów i zakresie stopni. Jaki rodzaj stopni Biznes są dostępne w Holandii? Wielu studentów decyduje się realizować Master 's of International Business w Holandia, ze względu na szybki wzrost międzynarodowej branży biznesowej.Administracja biznesu, zarządzania i finansów przedsiębiorstw są inne popularne stopni dostępne w Holandii.

Zmień walutę

Podstawowy miesięczny koszt utrzymania

 • Wynajem we wspólnym mieszkaniu

  611
 • Udział mediów

  70
 • Abonament internetowy

  40
 • Transport lokalny

  79

Przykładowy koszt stylu życia

 • Zestaw fastfood

  10
 • Bilet do kina

  12
 • Kufel lokalnego piwa

  5

O Niderlandy

Oficjalnie znany jako Królestwo Niderlandów, Nederland (Holandia), znajduje się w zachodniej Europie i obejmuje trzy karaibskie wyspy w jego okręgu wyborczym. Graniczy z Niemiec, Belgii i Morza Północnego, Holandia akcja również granice morskie z Niemiec, Belgii i Wielkiej Brytanii Amsterdam jest stolicą Holandii, w Rotterdamie i Hadze reprezentująca inne miasta pierwotnych. Szanowany za bycie członkiem założycielem NATO, Unia Europejska, G-10 i Światowa Organizacja Handlu, Holandia jest także domem dla pięciu międzynarodowych sądów, które są obecnie siedzibę w Hadze. Chociaż holenderski jest językiem urzędowym w Holandii, prawie 90 procent obywateli mówi po angielsku, po niemiecku 70 procent i 30 procent po francusku.

Wymagania dotyczące wizy

MVV (Provisional Residence Permit) - wiza wjazdowa.

VVR (Residence permit) - jeśli planujesz zostać w Holandii na dłużej niż trzy miesiące, oprócz wizy wjazdowej będziesz musiał ubiegać się o Residence Permit (VVR) - dowód osobisty, który pełni rolę wizy studyjnej.

Jakiej wizy potrzebujesz?

Nazwa wizy

MVV (tymczasowe zezwolenie na pobyt); VVR (zezwolenie na pobyt)

Cena i waluta

EUR 311

Obecnie rozpatrzenie wniosku o wydanie MVV i pozwolenia na pobyt w celu podjęcia studiów w Holandii kosztuje bezzwrotną opłatę w wysokości 311 EUR. Opłaty są weryfikowane dwa razy w roku i mogą ulec zmianie w połowie roku.

Kto może ubiegać się o wizę?

Jeśli jesteś obywatelem państwa członkowskiego UE lub EOG albo Szwajcarii, nie potrzebujesz wizy studenckiej ani pozwolenia na pobyt w Holandii.

Obywatele spoza UE, EOG lub Szwajcarii potrzebują pozwolenia na pobyt w Holandii na dłużej niż 90 dni - na krótszy okres potrzebna jest tylko wiza turystyczna. Potrzebne są dwa dokumenty. W większości przypadków będziesz potrzebował tymczasowego zezwolenia na pobyt (machtiging tot voorlopig verblijf, MVV), aby podróżować do Holandii. Ponadto będziesz potrzebował pozwolenia na pobyt (VVR), aby pozostać w kraju.

Obywatele kilku krajów lub osoby w określonych okolicznościach są zwolnione z obowiązku ubiegania się o VVR. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj: https://www.expatica.com/nl/visas-and-permits/Getting-a-Dutch-visa-or-temporary-residence-permit_108412.html

Gdzie można złożyć wniosek?

instytucja edukacyjna

Instytucja edukacyjna musi złożyć wniosek w Twoim imieniu, więc musisz się z nią skontaktować w celu uzyskania szczegółów dotyczących procedury. Jeśli nie, poproś o pomoc, kontaktując się z biurem międzynarodowym (lub, jeśli jesteś pracownikiem naukowym, z działem HR) Twojej instytucji przyjmującej.

Witryna:

Jak złożyć wniosek?

Procedura ubiegania się o wizę jest inicjowana przez uczelnię, gdy tylko student zostanie oficjalnie przyjęty na studia.

Dokumenty wymagane do aplikacji wizowej są wymienione w liście wysyłanym przez uczelnię do przyszłych studentów. Zazwyczaj potrzebne są następujące dokumenty:

 • kopia pierwszej strony (strona identyfikacyjna) ważnego paszportu;
 • dowód, że jesteś w stanie utrzymać się finansowo;
 • dodatkowe zdjęcia w rozmiarze paszportowym (rozmiar: 35mm x 45mm, patrz wymagania IND w.pdf);
 • dowód opłat za czesne i płatności za aplikację wizową;
 • dowód zakwaterowania zaaranżowanego na co najmniej 1 rok akademicki (10 miesięcy);
 • dla studentów z Chin, certyfikat NESO może być konieczny.

Ważny dowód samowystarczalności finansowej kandydata można wykazać w następujący sposób:

 • List z holenderskiej instytucji przyjmującej, w którym wymieniona jest opłata za staż lub stypendium stażowe.
 • List wstępny z holenderskiej uczelni, w którym podane są szczegóły dotyczące stypendium studenckiego, zwolnienia z czesnego lub stypendium.
 • Wyciąg z konta bankowego w międzynarodowym banku, wskazujący na wystarczające środki na pokrycie proponowanych wydatków w Holandii.

Kiedy należy złożyć wniosek?

Czas przetwarzania wniosku o wizę studencką do Holandii wynosi zwykle jeden miesiąc, choć czasami może trwać do 3 miesięcy.

Dokument pobytowy jest wydawany na czas trwania programu studiów studenta plus 3 miesiące, maksymalnie na 5 lat. Jeśli student chce ukończyć kurs przygotowawczy, jego czas trwania zostanie dodany do czasu trwania wizy. Jeżeli nauka będzie trwała dłużej niż 5 lat, dokument pobytowy może zostać przedłużony o jeden dodatkowy rok.

Z ważnością VVR związany jest jeszcze jeden warunek. Pozostaje on ważny pod warunkiem, że student zdobędzie 50% punktów przez cały czas trwania kursu.

Absolwenci szkół wyższych lub studiów uniwersyteckich (licencjackich, magisterskich lub doktoranckich) mogą ubiegać się o zezwolenie na orientację w ciągu trzech lat od ukończenia studiów. Daje to rok na poszukiwanie zatrudnienia, w którym to czasie można pracować bez żadnych ograniczeń i konieczności posiadania przez pracodawcę pozwolenia na pracę.

Czas przetwarzania

1 Month

Możliwości pracy

Wszyscy studenci międzynarodowi mogą pracować równolegle do studiów.

Dla studentów spoza UE i spoza EOG wymagane jest pozwolenie na pracę. Pozwolenie to musi uzyskać potencjalny pracodawca w Państwa imieniu. Nawet z tym pozwoleniem na pracę studenci mogą pracować tylko przez ograniczoną liczbę godzin, tj. 10 godzin tygodniowo. W miesiącach czerwiec, lipiec i sierpień mogą oni pracować w pełnym wymiarze godzin.

Studenci z UE, EOG (z wyjątkiem Chorwacji) i Szwajcarii nie potrzebują pozwolenia na pracę.

Godzin na tydzień

10

Dlaczego potrzebujesz tego typu wizy?

Wniosek o wizę może zostać odrzucony, jeśli nie będziesz w stanie wykazać dowodów na posiadanie wymaganych środków finansowych lub jeśli przedstawisz nieprawidłowe lub niekompletne dokumenty.