Keystone logo
Australia

Nauka MBA w Australia 2024

Ucz się w Australia

Australia to kraj położony daleko na południe na półkuli południowej. To zróżnicowane kulturowo naród znany jest ze swojej złożoności, jak również jego chropowaty chory. Posiada również system edukacji na światowym poziomie i jako kraj anglojęzyczny, stał się bardzo popularny wśród studentów poszukujących zaawansowanego szkolenia biznesowe. Większość ludności Australii osiedlił się na południowych i wschodnich obszarach przybrzeżnych. Kwitnąca gospodarka Australii 's dał mu piąte miejsce pod względem dochodu na mieszkańca w świecie. Dziś, jego główne gałęzie przemysłu znajdują się przede wszystkim w jego zasobów naturalnych. Turystyka jest również większa część "Ziemia Down Under " i jej rozkwit gospodarki.

Zmień walutę

Podstawowy miesięczny koszt utrzymania

 • Wynajem we wspólnym mieszkaniu

  769
 • Udział mediów

  67
 • Abonament internetowy

  53
 • Transport lokalny

  103

Przykładowy koszt stylu życia

 • Zestaw fastfood

  9
 • Bilet do kina

  13
 • Kufel lokalnego piwa

  6

O Australia

Programy biznesowe w Australii znajdują się w kraju 's liczne uniwersytety i szkoły, z uniwersytetami jest najlepszym miejscem na Masters of Business stopnia. Szkoły te znajdują się zwykle wzdłuż wybrzeża w kraju 's bardziej zurbanizowane. Ci, którzy chcą uczyć się biznesu w Australii, znajdzie je przyjaznym krajem dla zagranicznych studentów. Większość szkół wyższych są przyzwyczajeni do studentów oraz mają programy, aby pomóc im zaaklimatyzować się do szkoły i kultury kraju. Australijska rok szkolny trwa od marca do października i jest podzielony na dwa semestry. Uczniowie muszą być w stanie udowodnić, biegłość w języku angielskim, aby zostać przyjęty do jednego z programów studiów, jak wszystkie klasy w tych programach są w języku angielskim. Koszt MBA będą się różnić w zależności od uczelni lub uniwersytetu wybranego.Studenci powinni zamiar uczestniczyć co najmniej dwa semestry w pełnym wymiarze czasu, aby osiągnąć dyplom MBA, ale badania mogą być konieczne dla niektórych specjalizacji lub lub zajęć. MBA jest idealny dla tych, którzy szukają wyższych stanowisk kierowniczych. To ustawia dobrze studenckiej na rozwoju kariery i wyższe dochody w dziedzinie biznesu. Ponieważ system edukacyjny Australia 's jest znany na całym świecie ze swojej jakości, studenci, którzy kończą z dyplomem biznesu z australijskim uniwersytecie będą przyjmowane do międzynarodowych stanowisk roboczych. Po ukończeniu studiów, studenci, którzy otrzymają tytuł magistra Business Administration w Australii mogą kwalifikować się do członkostwa w wielu podmiotów profesjonalnych w Australii i Nowej Zelandii. Stopniowanie nie jest gwarantowana akceptację, ale jest to część wymagań dotyczących zatwierdzenia.

Wymagania dotyczące wizy

W przypadku wszystkich programów studiów należy ubiegać się o wizę studencką podklasy 500.

Wiza kategorii specjalnej (podklasa 444) jest przeznaczona dla obywateli Nowej Zelandii, którzy chcą studiować w Australii.

Jakiej wizy potrzebujesz?

Nazwa wizy

Wiza studencka

Cena i waluta

AUD 560

Aktualne opłaty w celu ubiegania się o wizę studencką ustalone są na 560$ AUD (~400€). Cena ta jest zawsze taka sama, bez względu na długość studiów. Należy pamiętać, że cena ta może się różnić w zależności od miejsca, w którym ubiegasz się o wizę studencką (Australia lub onshore).

Kto może ubiegać się o wizę?

Każda osoba zapisująca się jako student międzynarodowy na kurs trwający cztery miesiące lub dłużej w Australii będzie potrzebowała wizy studenckiej. Aby ubiegać się o australijską wizę studencką, musisz mieć bezwarunkową ofertę miejsca na uniwersytecie, zaakceptować to miejsce na piśmie i zapłacić wymagany depozyt czesnego. Program, który wybierzesz musi trwać od 12 do 52 tygodni, aby kwalifikować się do wizy studenckiej.

Gdzie można złożyć wniosek?

System online

O tę wizę podklasy 500 należy ubiegać się za pomocą systemu online.

Witryna:https://www.homeaffairs.gov.au/

Jak złożyć wniosek?

Przed złożeniem wniosku o wizę należy uzyskać Confirmation of Enrolment (COE) lub Letter of Offer potwierdzające przyjęcie na kurs zarejestrowany w Commonwealth Register of Institutions of Courses (CRICOS).

Podczas wypełniania formularza wniosku wizowego online, będziesz musiał przedstawić dowody, że spełniasz:

 1. Wymagania finansowe - kwota, którą musisz udowodnić, że masz na koszty utrzymania (oddzielnie od czesnego i podróży) jest ustalona na poziomie AU$19,830 (~US$15,170) na rok. Alternatywnie możesz pokazać dowód, że twój małżonek lub rodzice są gotowi cię wspierać i że zarabiają co najmniej AU$ 60 000 (~ 45 850 USD) rocznie.
 2. Wymóg znajomości języka angielskiego - Jeśli nie pochodzisz z kraju anglojęzycznego (i nie ukończyłeś co najmniej pięciu lat studiów w kraju anglojęzycznym), będziesz musiał udowodnić, że możesz mówić po angielsku na wymaganym poziomie z IELTS, TOEFL iBT, Pearson Test of English (PTE) Academic lub Cambridge Advanced English (CAE).
 3. Wymóg zdrowotny - Niektórzy studenci mogą zostać poproszeni o wykonanie badań lekarskich i/lub radiologicznych, aby wykazać, że są w dobrym stanie zdrowia (dotyczy to na przykład tych, którzy zamierzają szkolić się jako lekarz, dentysta lub pielęgniarka). Z wyjątkiem tych z Belgii lub Norwegii, wszyscy studenci są zobowiązani do zakupu Overseas Student Health Cover (OSHC).
 4. Wymagania dotyczące charakteru - australijskie wymagania dotyczące wiz studenckich określają, że musisz mieć dobry charakter, aby wjechać do Australii. Obejmuje to sprawdzenie rejestru karnego.

Zazwyczaj studenci muszą złożyć następujące dokumenty:

 • Wypełniony formularz aplikacji o australijską wizę studencką (157A)
 • Uiszczona opłata za aplikację wizową - obecnie AU$550 (~US$420 w większości przypadków
 • Kopia strony biodata paszportu (niektórzy studenci mogą zostać poproszeni o fizyczne dostarczenie paszportu)
 • Zaświadczenie o przyjęciu na studia lub list z ofertą
 • Dowód posiadania wystarczających środków finansowych
 • Dowód posiadania ubezpieczenia zdrowotnego
 • Wyniki testu biegłości w języku angielskim
 • Wyniki sprawdzenia karalności
 • Cztery ostatnie fotografie w rozmiarze paszportu

Po zebraniu i zeskanowaniu dokumentów uzupełniających, należy założyć konto i złożyć wniosek za pomocą internetowego systemu aplikacji "ImmiAccount": https://www.border.gov.au/immiaccount.

Kiedy należy złożyć wniosek?

Możesz złożyć wniosek o australijską wizę studencką dopiero po otrzymaniu Confirmation of Enrolment (CoE) od wybranej uczelni.

Rozpatrywanie większości wniosków wizowych trwa cztery tygodnie. Czas trwania wizy studenckiej zależy od programu, który wybierzesz. Jeśli studiujesz w Australii na kursie, który jest dłuższy niż 10 miesięcy i kończy się pod koniec australijskiego roku akademickiego (zazwyczaj w połowie grudnia), Twoja wiza będzie zazwyczaj ważna do 15 marca następnego roku. Jeśli kurs trwa dłużej niż 10 miesięcy i kończy się w okresie od stycznia do października, Twoja wiza będzie zazwyczaj ważna przez dwa miesiące po zakończeniu kursu.

Wizę studencką można odnawiać dowolną ilość razy, o ile jest się zapisanym na kurs zatwierdzony przez CRICOS.

Możesz wjechać do Australii na wizie studenckiej do 90 dni przed rozpoczęciem kursu. W ciągu siedmiu dni od przyjazdu, musisz poinformować dostawcę edukacji o swoim adresie zamieszkania, a także poinformować ich w ciągu siedmiu dni, jeśli zmienisz adres.

Czas przetwarzania

4 Weeks

Możliwości pracy

Będąc na wizie studenckiej, możesz pracować do 40 godzin na dwa tygodnie w czasie semestru i w pełnym wymiarze godzin w czasie wakacji. Praca, która jest formalną, zarejestrowaną częścią Twojego kursu nie jest wliczana do limitu. Jeśli studiujesz na studiach magisterskich lub doktoranckich, nie masz żadnych ograniczeń dotyczących pracy.

Godzin na tydzień

20

Dlaczego potrzebujesz tego typu wizy?

Wniosek o wizę studencką może zostać odrzucony m.in. w przypadku dostarczenia nieprawidłowych lub niekompletnych dokumentów lub niespełnienia niezbędnych wymogów finansowych, charakterologicznych lub zdrowotnych.