Zarządzanie zrównoważonym rozwojem MBA

Informacje ogólne

Opis programu

W skrócie

 • Stopień: Master of Business Administration (MBA)
 • Zakres: 60 lub 90 punktów kredytowych
 • Czas trwania: 2 semestry w pełnym wymiarze godzin lub 4 semestry poza zajęciami
 • Język wykładowy: niemiecki, częściowo angielski
 • Miejsca do nauki: 50
 • Rozpoczęcie studiów: każdy w lutym
 • Termin składania wniosków: do 30 września
 • Koszty: w zależności od wariantu studiów, 15 770 euro (60 CP za pierwszy dyplom lub tytuł magistra) lub 19 680 euro (90 CP za tytuł licencjata z 210 CP) (z zastrzeżeniem formalnej decyzji o zmianie) plus ok. 200 euro składek semestralnych w semestrze ; Kurs wstępny do administracji biznesowej: 980 euro
 • Kierownik: prof. Dr med. Stefan Schaltegger

Zarządzanie zrównoważonym rozwojem - CSR - Zarządzanie przedsiębiorstwem

Dziś dla Jutra zarządzania - MBA Zarządzanie Sustainability kwalifikuje kompleksowo realizować zrównoważony przedsiębiorczości. Pierwszy na świecie „Green MBA” zapewnia uczniom wiedzę i narzędzia na jutro od 2003 r .: wiedza na temat CSR i zarządzania zrównoważonym rozwojem, zarządzania innowacjami, przedsiębiorczości oraz umiejętności miękkich i silnej sieci.

MBA Zarządzanie Sustainability kwalifikuje cię przez różnych technicznych i interdyscyplinarnych treści kursu, zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) przedsiębiorcza realizacji. MBA otwiera drogę do stanowisk kierowniczych i nowych opcji kariery dzięki umiejętnościom specjalistycznym, osobistym i menedżerskim, a także szerokiej sieci. Ponad 650 studentów i absolwentów oraz wielu partnerów praktycznych tworzy największą sieć zarządzania zrównoważonym rozwojem.

Zostań agentem zmian dla zrównoważonego rozwoju

Poszukujemy osobowości pierwszego stopnia, które chcą promować zrównoważony rozwój w biznesie i społeczeństwie oraz dążyć do skoku kariery. Możesz uelastycznić swoje studia i ukończyć je w pełnym lub poza zajęciowym.

 • Program przeznaczony jest do edukacji menedżerskiej i kończy się akredytowanym i uznanym na całym świecie tytułem „Master of Business Administration” (MBA).
 • Kurs dalszego kształcenia łączy CSR i zarządzanie zrównoważonym rozwojem z zarządzaniem innowacjami, umiejętnościami miękkimi i przedsiębiorczością.
 • Program kwalifikuje Cię do odpowiedzialnego projektowania firm lub organizacji, a tym samym przyczynia się do zrównoważonego rozwoju z zyskiem.
 • Centrum zarządzania zrównoważonym rozwojem (CSM) Uniwersytetu Leuphana w Lüneburgu jest wiodącym centrum kompetencji w zakresie zarządzania zrównoważonym rozwojem oraz międzynarodowym ośrodkiem badawczym na rzecz zrównoważonej przedsiębiorczości i oferuje program MBA w ramach zaawansowanego modelu szkoleniowego Professional School.

Dla kogo nadaje się MBA?

MBA Zarządzanie Zrównoważony rozwój ma na celu dalsze myśli osoby, które chcą zarządzać przyszłość tu i teraz i uczynić - w przedsiębiorstwach wszystkich branż i rozmiarach od rozruchu do globalnych korporacji, w stowarzyszeniach, samorządów, organizacji pozarządowych i organizacji międzynarodowych.

Projektuj zmiany w swojej dziedzinie działalności - jako menedżer i specjalista w centralach telefonicznych przy zakupach, logistyce, sprzedaży i marketingu lub jako ekspert w działach ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Pracownicy administracji publicznej mogą podnieść swój profil poprzez MBA i zapewnić organizacjom pozarządowym wiedzę niezbędną do krytycznego i konstruktywnego zarządzania zmianami korporacyjnymi.

Różne dyscypliny przedmiotowe, stanowiska, tła, światy - dokładnie ta różnorodność uczniów sprawia, że studia MBA są ekscytujące.

Elastyczne do MBA w zarządzaniu zrównoważonym rozwojem

MBA Sustainability Management jest oferowany jako kurs blended learning: łączymy korzyści z cyfrowego e-learningu i osobistych wydarzeń. Możesz więc uczyć się MBA w elastyczny i pozazawodowy sposób - jak, kiedy i gdzie chcesz. Oprócz interaktywnych formatów i ćwiczeń, a także seminariów internetowych lub pracy grupowej na platformie edukacyjnej, odbywa się do dziesięciu bezpośrednich spotkań, podczas których będziesz uczyć się intensywnie ze swoimi kolegami na miejscu.

Niezależny zespół opiekuńczy opiekuje się studentami MBA Sustainability Management. Zespół MBA w Center for Sustainability Management zajmuje się tobą indywidualnie od początku do końca studiów. Elastycznie reagujemy na Twoje potrzeby i wspólnie szukamy rozwiązań.

Modułowa struktura badania pozwala na indywidualny tok studiów. Możliwa jest zmiana z pełnego czasu na niepełny etat lub odwrotnie. W zależności od wariantu studiów, MBA prowadzi do uznanego na całym świecie stopnia Master of Business Administration (MBA) w 2 do 6 semestrów.

Oferty dla przyszłych studentów

Skorzystaj z internetowego seminarium informacyjnego: Dowiedz się więcej o trendach w zarządzaniu zrównoważonym rozwojem i zapoznaj się z treściami i warunkami studiowania w bezpłatnym internetowym wydarzeniu informacyjnym.

Poproś o badanie testowe: Badanie testowe daje wgląd w funkcje platformy edukacyjnej MBA i oferuje samodzielną naukę w administracji biznesu. Aby uzyskać niewiążący dostęp, wyślij nam e-mail z nazwiskiem na info@sustainament.de (temat „Teststudium”).

Osobiste porady: Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące zarządzania zrównoważonym rozwojem MBA i doradzimy w zakresie planowania studiów ustawicznych. Na życzenie możemy zorganizować wymianę studentów MBA lub absolwentów z Twojego regionu lub branży. Skontaktuj się z nami.

Studiowanie jako gospodarz: Jako audytor gościnny możesz skorzystać z modułu „Zrównoważona przedsiębiorczość

Ostatnia aktualizacja Październik 2019

Informacje o uczelni

Leuphana University established Germany’s first public college. Its Graduate School merges the academic demands of masters and doctorates, and its own Professional School offers highly regarded furthe ... Czytaj więcej

Leuphana University established Germany’s first public college. Its Graduate School merges the academic demands of masters and doctorates, and its own Professional School offers highly regarded further education programmes. Pokaż mniej
Lüneburg , Glasgow , Berlin , Maastricht , Walencja , Bridgetown , Feniks + 6 Więcej Mniej