Pełny etat MBA

Informacje ogólne

Liczba dostępnych lokalizacji: 3
Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej szkoły

Opis programu

Nasz program studiów magisterskich w pełnym wymiarze godzin oferuje kształcenie, które jest zarówno akademickie, jak i skoncentrowane na człowieku, rozwijając potencjał menedżerski i zachęcając do rozwoju zawodowego.

W ciągu 22 miesięcy doświadczysz transformacji opartej na fazach uczenia się. Program rozpoczyna się okresem rozwoju intelektualnego, podczas którego rozwiniesz umiejętności i wiedzę o technikach i sztuce zarządzania firmą. W następnej fazie zastosujesz tę wiedzę w praktyce. Wreszcie będziesz mieć możliwość uczestniczenia w międzynarodowym doświadczeniu edukacyjnym.

W IPADE będziesz częścią globalnej społeczności uczącej się, złożonej z wysoce utalentowanych młodych profesjonalistów, którzy będą rzucać wyzwanie myśleniu poza swoimi ograniczeniami. Ta społeczność przygotuje Cię do złożonych obowiązków związanych z przywództwem w świecie biznesu.

Mamy nadzieję, że powitamy Cię w naszym programie MBA w pełnym wymiarze godzin.
Ernesto Bolio Barajas
Pełnoetatowy Dyrektor Korporacyjny MBA

Dlaczego IPADE?

Pełny program MBA ma na celu rozwój umiejętności niezbędnych do sprostania najwyższym obowiązkom zarządzania. Uczestnicy przejdą głęboką transformację, a szkolenie to wymaga dwuletniego zaangażowania w rozwój zawodowy i osobisty.

Uczestnicy programu otrzymują profesjonalny impuls, który przekłada się na większą wydajność i większe umiejętności przywódcze. Absolwenci IPADE wyróżniają się wśród swoich rówieśników ze względu na wysoko rozwiniętą globalną wizję biznesową i głębokie poczucie celu społecznego, które zawsze musi towarzyszyć zarządzaniu firmą.

Program MEDE IPADE wykorzystuje metodę Case i dodatkowe narzędzia dydaktyczne, aby zapewnić intensywne doświadczenie formacyjne skupione na budowaniu umiejętności i przekształcaniu liderów.

Struktura akademicka

Pierwszy rok

Pierwszy rok programu jest zorientowany przede wszystkim na dogłębne badanie różnych obszarów zarządzania. W tym okresie uczestnicy zdobywają narzędzia techniczne niezbędne do doskonałego zarządzania. Wraz z tymi twardymi umiejętnościami uczestnicy dowiedzą się o przywództwie i pracy zespołowej.

Letni staż

Między pierwszym a drugim rokiem uczestnicy studiów MBA w pełnym wymiarze godzin muszą odbyć projekt stażu letniego w firmie. Projekt jest pomyślany jako praktyczny proces uczenia się, w którym uczniowie mają możliwość zastosowania większości tego, czego nauczyli się podczas pierwszego roku programu, w rzeczywistych sytuacjach biznesowych.

Drugi rok

Drugi rok kładzie nacisk na rozwój globalnej wizji, strategicznych procesów decyzyjnych i innych tzw. Umiejętności miękkich. W czwartym trymestrze studenci wybierają spośród 40 międzynarodowych szkół biznesu, aby odbyć wymianę międzynarodową. W szóstym trymestrze studenci mogą wybrać cztery przedmioty do wyboru, koncentrujące się na najnowszych światowych trendach biznesowych.

Metodologia

Korzystając z metody Case, uczestnicy doskonalą swoje umiejętności menedżerskie, wykonując wykrywanie, analizę i diagnozę prawdziwych problemów biznesowych.

Program MBA w pełnym wymiarze godzin pomaga uczestnikom rozwijać umiejętności podejmowania trafnych decyzji, ćwiczyć elastyczność i otwartość umysłu oraz budować siłę charakteru wymaganą do każdego działania menedżerskiego.

Metoda przypadku wykorzystuje materiały akademickie (przypadki biznesowe) oparte na rzeczywistych wyzwaniach organizacyjnych, które są analizowane z różnych perspektyw. Proces ten dzieli się na trzy etapy: studium osobiste, pracę zespołową oraz sesję plenarną prowadzoną przez eksperta profesora.

Opierając się na przypadkach i towarzyszących im uwagach technicznych, uczestnicy zdobywają niezbędną wiedzę o podstawach zarządzania biznesem. Zaproszeni prelegenci i profesorowie wizytujący zapewniają dodatkowe praktyczne wskazówki, wiedzę i doświadczenie życiowe.

1. Osobiste studium

Uczestnicy wykorzystują swoje osobiste doświadczenia w sytuacji opisanej w celu oceny problemów i sporządzenia planu działania.

2. Praca zespołowa

Zespół uczestników łączy swoją osobistą i plenarną analizę, aby podejmować decyzje tak, jakby byli zarządem firmy.

3. Sesja plenarna

Sprawa jest analizowana przy użyciu danych z całej klasy pod kierunkiem eksperta.

Wymagania wstępne

 • Licencjat.
 • 3 lata doświadczenia zawodowego.
 • Biegłość w języku angielskim:
  • TOEIC (co najmniej 850 punktów);
  • TOEFL IBT (co najmniej 100 punktów);
  • TOEFL PBT (co najmniej 600 punktów);
  • IELTS (co najmniej 6,5 pkt);
 • Test umiejętności menedżerskich IPADE, GMAT (co najmniej 600 punktów) lub GRE (co najmniej 150 punktów na sekcję).

Proces przyjmowania

 1. Spotkanie: Twój pierwszy kontakt z IPADE: wydarzenie, spotkanie, śniadanie lub rozmowa przez Skype (dla kandydatów z zagranicy).
 2. Egzamin: do egzaminu możesz przygotować się za pomocą naszego kursu online. Zapytaj zespół rekrutacyjny o szczegóły (nie zapomnij wypełnić „Elektronicznego wniosku”).
 3. Wywiady: Wywiady z dyrektorami Programu (nie zapomnijcie zabrać ze sobą dokumentacji).
 4. Komisja: Komisja Rekrutacyjna zadecyduje, czy zostaniesz przyjęty, czy nie, i otrzymasz list z informacją o wynikach.
 5. Zapisy: Po przyjęciu do szkoły należy uiścić wpisowe, aby mieć zapewnione miejsce i ubiegać się o stypendia i pomoc finansową.
 6. Stypendium i finansowanie: Możesz zacząć ubiegać się o stypendia i finansowanie. Poproś o informacje od zespołu ds. Rekrutacji.
Ostatnia aktualizacja Lis 2020

Informacje o uczelni

IPADE Business School was founded in 1967 by a group of prominent businessmen with the aim of developing future leaders with the ability to drive social and economic growth, rooted in personal integri ... Czytaj więcej

IPADE Business School was founded in 1967 by a group of prominent businessmen with the aim of developing future leaders with the ability to drive social and economic growth, rooted in personal integrity, social responsibility and global vision. Pokaż mniej
Meksyk , Monterrey , Guadalajara + 2 Więcej Mniej

Akredytacje