Read the Official Description

International Executive MBA - zarządzanie opieką zdrowotną

Szkolenie z zarządem dla kadry kierowniczej w sektorze opieki zdrowotnej

Ten program studiów ma na celu naukę szkoleniową w dziedzinie opieki zdrowotnej na poziomie akademickim. Obejmuje to niezbędne zrozumienie rynku opieki zdrowotnej, umiejętności analitycznych, kompetencji społecznych, kontroli, marketingu, strategicznego i operacyjnego zarządzania opieką zdrowotną, porównań systemów w sektorze opieki zdrowotnej i dalszych tematów.

Ważnym celem programu studiów MBA jest poprawa kompetencji kierowniczych członków personelu kierowniczego publicznych i prywatnych instytucji opieki zdrowotnej oraz przemysłu farmaceutycznego i medycznego. Ma także na celu wsparcie najwyŜszych kadry kierowniczej w ich rolach decyzyjnych.

MBA Health Care Management jest międzynarodowym:

  • międzynarodowe kursy
  • międzynarodowymi sławnymi mówcami
  • międzynarodowa grupa uczestników kursu
  • zagadnieniami międzynarodowymi

Miejsca

Program studiów MBA odbywa się w trzech międzynarodowych miejscach: Salzburg, Marburg, Trewir i Toronto. Te unikalne lokalizacje oferują dużą infrastrukturę z nowoczesnymi salami szkolnymi. Są one częścią koncepcji międzynarodowej. Siedem modułów jest w języku niemieckim, moduł Toronto jest nauczany w języku angielskim.

Grupy docelowe

  • Lekarze szukający kompetencji w zarządzaniu
    Osoby pracujące w sektorze opieki zdrowotnej, w przemyśle farmaceutycznym lub w dziedzinie medycyny, lub
  • którzy chcą pracować w tych dziedzinach lub starają się zakwalifikować się do wiodącej pozycji poprzez transfer wiedzy przekazywany w programie MBA-HCM
  • Absolwenci odpowiednich dziedzin i gałęzi nauki (lub porównywalne kwalifikacje) dążących do uzyskania wysokiej jakości dalszego szkolenia w sektorze opieki zdrowotnej

kryteriom stosowania

Stopień naukowy, który kwalifikuje się do uzyskania stanowiska w placówce opieki zdrowotnej, z działalnością zawodową w tej dziedzinie, lub kwalifikacji porównywalnych do stopnia naukowego (np. Co najmniej 5 lat doświadczenia w odpowiedzialnej, wiodącej pozycji w sektorze opieki zdrowotnej).

Program taught in:
Język angielski

See 3 more programs offered by SMBS - University of Salzburg Business School »

Ten kurs jest Campus based
Data początkowa
Paźdz. 2019
Duration
2 lat
Zaoczne
Cena
15,650 EUR
By locations
By date
Data początkowa
Paźdz. 2019
Application deadline

Paźdz. 2019

Location
Application deadline
Data końcowa