mba - koncentracja w zarządzaniu technologicznym i innowacyjnością

SIMT - Stuttgart Institute of Management and Technology

Opis programu

Przeczytaj oficjalny opis

mba - koncentracja w zarządzaniu technologicznym i innowacyjnością

SIMT - Stuttgart Institute of Management and Technology

Informacje o programie

W obu sektorach usług i produkcji menedżerowie stoją przed wyzwaniem, aby ocenić wpływ innowacji i nowych technologii na ich rynki. Stanowisko zarządzania technologią i innowacją (TIM) przygotowuje studentów MBA na to wyzwanie. Obejmuje sposób, w jaki rynki zmieniają się ze względu na wpływ technologii, jak innowacyjne pomysły są opracowywane i wprowadzane na rynek oraz jak menedżerowie mogą zwiększyć innowacyjność swoich organizacji.

TIM łączy pomysły z ekonomiki, kreatywności i projektowania produktów, zarządzania R & D, zarządzania operacyjnego, globalnych zakupów i marketingu strategicznego. Powstały program koncentruje się na tym, jak analizować sytuację biznesową i jak wdrożyć odpowiednie plany działania.

Istotnym elementem koncentracji MBA-TIM jest projekt branżowy. W ramach współpracy z firmą sponsorującą SIMT grupa około sześciu uczniów współpracuje w oparciu o rzeczywisty problem biznesowy. Pod kierunkiem członka wydziału muszą stosować wiedzę zdobytą podczas swoich zajęć i wskazać potencjalne rozwiązania problemów firmy. W ścisłej dyskusji z firmą zidentyfikowano najbardziej skuteczne rozwiązanie i opracowano szczegółowy plan działań. Poprzednie projekty zostały przeprowadzone zarówno w sektorze usług, jak i produkcji i rozważały takie kwestie jak rozwijanie lepszych portfeli produktów i projektowanie bardziej efektywnych kanałów dystrybucji.

Absolwenci MBA-TIM koncentrują się na stanowiskach kierowniczych w wielu obszarach funkcjonalnych, od marketingu, po badania i rozwój, po produkcję (lub operacje w sektorze usług), po zarządzanie łańcuchem dostaw. Ze względu na szerokie podejście podjęte w koncentracji, rozwijana wiedza i umiejętności mają zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Dostępne są kursy koncentracji technologii i innowacji

  • Technologia, nowa gospodarka i zatrudnienie
  • Zaawansowana produkcja i technika
  • Globalny Zakup
  • Zarządzanie R & D
  • Projekt produktu
  • Marketingu strategicznego
Ta szkoła oferuje programy z:
  • Język angielski
Czas trwania i cena
Ten kurs jest Na kampusie
Start Date
Data rozpoczęcia
Wrześ. 2019
Duration
Czas trwania
4 semestry
W pełnym wymiarze godzin
Locations
Niemcy - Stuttgart, Baden-Württemberg
Data rozpoczęcia : Wrześ. 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Dates
Wrześ. 2019
Niemcy - Stuttgart, Baden-Württemberg
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą