mba - koncentracja w finansach i inwestycjach

SIMT - Stuttgart Institute of Management and Technology

Opis programu

Przeczytaj oficjalny opis

mba - koncentracja w finansach i inwestycjach

SIMT - Stuttgart Institute of Management and Technology

Informacje o programie

Celem koncentracji finansowej i inwestycyjnej jest zapewnienie studentom dokładnego zrozumienia znaczenia i funkcji rynków finansowych w odniesieniu do opracowywania i monitorowania polityk finansowych przedsiębiorstw oraz ustalania cen i korzystania z instrumentów finansowych. Absolwenci programu Finance and Investment będą wysoko wykwalifikowani do stanowisk kierowniczych, takich jak analitycy finansowi, skarbnicy, menedżerowie aktywów, doradcy finansowi i podobne stanowiska w różnych firmach.

Koncentracja Finansów i Inwestycji ma na celu połączenie najlepszych z amerykańskiego i europejskiego biznesu edukacyjnego. Wiodące podręczniki, materiały do ​​spraw i wysoce wykwalifikowana kadra są częścią najważniejszych elementów w SIMT. Wprowadzono jednoczesny nacisk na unikalne podejście podejmowane przez największe sukcesy globalnych niemieckich korporacji koncentrujące się na wartości dodanej w procesach biznesowych opartych na wiedzy.

Studenci uczą się, jak stosować teoretyczne ramy do rzeczywistych problemów życia poprzez włączenie informacji rynkowych do procesu podejmowania decyzji. Uczestnicy uczą się zwracać uwagę na założenia i ograniczenia zastosowanych modeli i teorii, aby zrozumieć funkcjonowanie rynków finansowych, dlaczego istnieją różne instrumenty i instytucje, a także być w stanie wycenić instrumenty finansowe i konsekwencje decyzji finansowych.

Struktura programu

Ogólna struktura stopnia wymaga pomyślnego ukończenia 20 kursów w czterech terminach. Koncentracja w Finanse i Inwestycja składa się z dwunastu kursów zaawansowanego zarządzania z ogólnego programu MBA, sześciu modułów finansowych i inwestycyjnych oraz dwóch kursów do wyboru. Moduły wybieralne można wybierać spośród dostępnych opcji.

Pierwszy semestr stanowi wprowadzenie do podstawowych kwestii zarządzania, które są rozpatrywane w ogólnych kursach MBA. Te podstawowe moduły obejmują rachunkowość korporacyjną i rachunkowość zarządczą jako podstawę dla programu FI. Drugi i trzeci semestr koncentrują się na specjalnych umiejętnościach FI. Czwarty semestr oferuje kursy kapitalne i koncentruje się na pracy w firmie.

Po pomyślnym zakończeniu czwartego semestru opcjonalne staże zapewnią studentom praktyczne doświadczenie w pracy dla firmy lub instytucji finansowej przez okres do czterech miesięcy.

Dostępne kursy koncentracji finansowej i inwestycyjnej

  • Międzynarodowe Zarządzanie finansami
  • Inwestycje
  • Międzynarodowej Sprawozdawczości Finansowej
  • POCHODNE
  • Analiza i zarządzanie ryzykiem
  • Planowanie finansowe i kontrola
Ta szkoła oferuje programy z:
  • Język angielski
Czas trwania i cena
Ten kurs jest Na kampusie
Start Date
Data rozpoczęcia
Wrześ. 2019
Duration
Czas trwania
4 semestry
W pełnym wymiarze godzin
Locations
Niemcy - Stuttgart, Baden-Württemberg
Data rozpoczęcia : Wrześ. 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Dates
Wrześ. 2019
Niemcy - Stuttgart, Baden-Württemberg
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą