Master of Business Administration

Informacje ogólne

Liczba dostępnych lokalizacji: 5
Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej szkoły

Opis programu

Chciałbyś poszerzyć lub pogłębić swoją wiedzę po uzyskaniu tytułu licencjata? Wybierz Master of Business Administration (MBA).

Tio daje studentom niezliczone możliwości zapisania się na program magisterski. Może być związany z Twoim programem Tio lub dotyczyć zupełnie innej dziedziny. Możesz zapisać się na program magisterski z tytułem licencjata z Tio lub równoważnym.

Czy to MBA jest dla Ciebie odpowiednie?

Master of Business Administration Tio uczy Cię, jak stać się wszechstronnym profesjonalistą z wykształceniem akademickim w dużych firmach lub międzynarodowych korporacjach. Czy rozpoznajesz siebie w poniższym opisie? Jesteś:

Ambitny?

Jesteś ambitny i gotowy na kolejny krok w swojej karierze. Z tytułem licencjata znalezienie pracy po ukończeniu studiów często przebiega dość szybko. Jednak mając tytuł magistra, masz (jeszcze) więcej możliwości na rynku pracy. Pomyśl o większych szansach na stanowisku kierowniczym, lepszych możliwościach kariery i ogólnie wyższej pensji.

Napędzany?

Jesteś zmotywowany i chętny do pogłębienia wiedzy biznesowej. Nie jesteś (jeszcze) przygotowany, aby całkowicie porzucić życie studenckie. Dla Ciebie MBA to idealne wyzwanie w idealnym momencie Twojej kariery.

Zorientowany na biznes?

Chcesz rozwinąć swoje umiejętności zarządzania biznesem? Wybierz Master of Business Administration Tio! Jako administrator biznesowy określasz strategię organizacji. Najlepsze umiejętności rozwijasz, analizując organizacje i ich otoczenie rynkowe. Jesteś w stanie wykorzystać spostrzeżenia z innych dyscyplin, takich jak ekonomia biznesu, ekonomia, psychologia i socjologia.

Przedsiębiorczy?

Czy szukasz okazji, gdziekolwiek jesteś? Duża szansa, że masz przedsiębiorcze podejście. Kiedy coś musi się wydarzyć, nie jesteś tym, który siedzi i czeka. Jesteś proaktywny i zawsze gotowy do działania. Masz skłonność do przygód i zdecydowania i nie boisz się brać odpowiedzialności. Przedsiębiorczy ludzie tacy jak Ty widzą, co wymaga poprawy, lub zauważają, czego potrzebują inni.

Prawdziwy strateg?

Chciałbyś pracować na strategicznym stanowisku? Ten MBA pomoże Ci przekształcić się w jednego. Kursy takie jak zarządzanie strategiczne oraz międzynarodowa przedsiębiorczość i innowacje sprawią, że będziesz odpowiednim ekspertem do określenia strategii firmy z uwzględnieniem przyszłości.

Analityczny?

Podczas tego Master of Business Administration rozwiniesz swoje umiejętności analityczne jeszcze bardziej. Wiesz dokładnie, jak systematycznie rozwiązywać najbardziej złożone problemy biznesowe. Nauczysz się podchodzić do problemu z wielu perspektyw i wyciągać wnioski oparte na faktach.

Przełomowy?

Masz ochotę poszerzyć swoje horyzonty? W takim razie program Tio Master jest dla Ciebie idealny! Podczas MBA będziesz uczestniczyć w podstawowym programie studiów, a następnie będziesz specjalizować się w zarządzaniu międzynarodowym, hotelarstwie lub zarządzaniu handlowym. Wybór nalezy do ciebie!

Masz ochotę na tytuł za swoim imieniem?

Czy podoba Ci się dźwięk tytułu mistrzowskiego? W takim razie jesteś we właściwym miejscu, MBA to doskonały tytuł i wyróżnia Cię na tle innych profesjonalistów. To czyni Cię prawdziwym ekspertem biznesowym i udowadnia, że jesteś ambitny, zmotywowany i posiadasz dogłębną wiedzę.

Master of Business Administration w 2 minuty

Dlaczego warto wybrać program magisterski?

Program magisterski oferuje akademickie uzasadnienie twojej wiedzy i umiejętności. Podchodzisz do spraw z różnych perspektyw. To uczy rozwiązywania złożonych problemów i innowacyjnego myślenia. Rozwijasz wszechstronne i dogłębne spostrzeżenia oraz doskonalisz swoje umiejętności krytycznego myślenia. Prowadzi to do większej liczby miejsc pracy i wyższego poziomu początkowego i wynagrodzenia początkowego. Dla ambitnych studentów studia magisterskie to inwestycja w karierę.

Tytuł magistra w ciągu zaledwie 1 roku

Program Master of Business Administration (MBA) (kod ISAT 70024) to dwunastomiesięczny program magisterski, do którego można się zapisać po uzyskaniu tytułu licencjata. Podczas studiów magisterskich specjalizujesz się w zarządzaniu międzynarodowym, hotelarstwie lub zarządzaniu handlowym. Dzięki temu MBA Tio daje Ci możliwość zapisania się na program magisterski w środowisku o małej skali. Możesz cieszyć się wieloma korzyściami osobistej i najwyższej jakości edukacji Tio.

Uniwersytety partnerskie

Czy wolałbyś wybrać inny program magisterski? Posiadając tytuł licencjata z Tio, możesz studiować na różnych holenderskich uniwersytetach lub jednym z uniwersytetów partnerskich Tio w Europie, Ameryce, Ameryce Południowej, Azji i Oceanii. Zauważ, że niektóre programy magisterskie wymagają pre-master.

Ten Master of Business Administration (kod ISAT 70024) został akredytowany przez NVAO i kształci studentów w ciągu jednego roku do uznawanego na całym świecie tytułu Master of Business Administration (MBA) 4). Ten Master of Business Administration (MBA) jest udostępniany we współpracy z naszym partnerem biznesowym NTI.

Dlaczego warto wybrać Master of Business Administration?

Dlaczego powinieneś wybrać Tio University i Master of Business Administration? Ponieważ świat biznesu rozpaczliwie poszukuje dobrze wykształconych menedżerów, takich jak Ty, posiadających odpowiednie umiejętności. Dzięki temu tytułowi magisterskiemu możesz również zajmować stanowiska, których nie można uzyskać tylko z tytułem licencjata. Masz szerokie możliwości zatrudnienia, a świat biznesu lubi pracować z profesjonalistami, którzy mają praktyczne doświadczenie, ale mają również dobrze rozwinięte umiejętności analityczne.

Poniżej możesz przeczytać więcej o tym, dlaczego studenci wybierają ten tytuł magisterski na Uniwersytecie Tio.

Ambicja

Czy jesteś ambitnym studentem, który dąży do kariery na szczycie? Program MBA Tio oferuje akademickie uzasadnienie Twojej wiedzy i umiejętności oraz pozwala opracować kompleksowe ramy biznesowe i administracyjne. Program przygotowuje Cię do pracy w wyższej kadrze kierowniczej.

Pogłębianie i poszerzanie wiedzy

Czy wybierasz program magisterski, który pozwala pogłębić swoją wiedzę, czy wolisz poszerzyć swoją wiedzę o program z innej dziedziny? W przypadku tego MBA to zależy od Ciebie.

Współpraca z sektorem

Tio ściśle współpracuje ze stowarzyszeniami branżowymi i organizacjami sieciowymi, aby upewnić się, że program nauczania jest zgodny z najnowszymi trendami i osiągnięciami w sektorze.

Stopień wysokiej jakości

Tio starannie dba o jakość i końcowe kwalifikacje swojej edukacji. To gwarantuje wartość twojego stopnia. Po uzyskaniu stopnia naukowego możesz skorzystać z uznanego na całym świecie tytułu MBA (Master of Business Administration).

Wysokie wynagrodzenie początkowe

Z badań wynika, że początkowe zarobki osób z tytułem magistra są wyższe niż osób z tytułem licencjata. Miesięczne wynagrodzenie początkowe brutto osób, które niedawno ukończyły studia magisterskie z ekonomii lub zarządzania biznesem, np. Programu MBA, wynosi około 3108 euro (Master Guide 2019).

Nie jest potrzebne doświadczenie zawodowe

Nie musisz mieć żadnego doświadczenia zawodowego, aby zostać przyjętym na ten program MBA.

Szerokie możliwości zatrudnienia

Master of Business Administration to kompleksowy komercyjny program studiów, który przygotowuje studentów do różnych zawodów, dziedzin wiedzy i sektorów. Niezależnie od wybranej specjalizacji będziesz mieć szerokie możliwości zatrudnienia.

Nauka przez praktykę

Podczas studiów MBA uczysz się poprzez działanie. Stale wypełniasz lukę między teorią a praktyką, wykonując zadania i praktyczne przypadki. Prowadzą Cię najlepsi wykładowcy z dużym doświadczeniem praktycznym. Wiedzą dokładnie, co dzieje się w branży i dlatego mogą zapewnić doskonałe wskazówki.

Więcej możliwości zatrudnienia

Firmy uwielbiają współpracować z profesjonalistami, którzy posiadają zarówno praktyczne umiejętności z tytułu studiów licencjackich, jak i analityczne spostrzeżenia zdobyte podczas studiów magisterskich. Ponadto tytuł magistra może pomóc w znalezieniu pracy, której nie dostałbyś, mając tylko tytuł licencjata. Oznacza to, że masz więcej możliwości zatrudnienia i jest większe prawdopodobieństwo, że znajdziesz pracę swoich marzeń.

Wiele wskazówek

Średnio będziesz mieć około 12 do 16 godzin kontaktu tygodniowo. Ze względu na małą liczebność grupy można poświęcić dużo uwagi. Podczas pracy nad projektem końcowym pracy magisterskiej otrzymasz doskonałe wskazówki od swojego promotora.

Małe klasy

Będziesz uczęszczać na wykłady w grupach nie większych niż ± 16 studentów.

Przyspieszone uczenie się

Po ukończeniu studiów licencjackich możesz uzyskać tytuł MBA w ciągu zaledwie jednego roku.

Sieć

Bliskie powiązania z firmami, wykładowcy z praktycznym doświadczeniem i projekt końcowej pracy magisterskiej dają Ci niezliczone możliwości rozwijania dużej sieci.

Wolność wyboru

Możesz samodzielnie wypełnić ponad 50% programu nauczania. Na przykład możesz wybrać jedną z trzech różnych specjalizacji: zarządzanie międzynarodowe, hotelarstwo lub zarządzanie komercyjne. Możesz także wybrać temat swojej końcowej pracy magisterskiej.

Gwarantowane wykłady

Wszystkie anulowane zajęcia zostaną przełożone na późniejszy termin i godzinę.

Program nauczania

Program studiów MBA składa się z programu podstawowego, programu specjalizacyjnego, programu rozwojowego i projektu pracy dyplomowej. W programie specjalizacyjnym możesz wybrać jedną z poniższych specjalizacji.

Program

Program podstawowy (24 EC *)

 • Zarządzanie finansami (6 WE)
 • Zarządzanie zasobami ludzkimi (6 WE)
 • Zarządzanie operacyjne (6 WE)
 • Zarządzanie strategiczne (6 KE)

Program specjalizacyjny (18 WE *)

W programie specjalizacyjnym możesz wybrać jedną z trzech następujących specjalizacji:

 1. Zarządzanie międzynarodowe
  • Business Intelligence (6 EC)
  • Międzynarodowa przedsiębiorczość i innowacje (6 WE)
  • Osobiste przywództwo (6 EC)
 2. Gościnność
  • Zrównoważona przedsiębiorczość i innowacje (6 KE)
  • Osobiste przywództwo (6 EC)
  • Strategiczne zarządzanie obiektami (6 KE)
 3. Zarządzanie komercyjne
  • Zarządzanie informacjami (6 WE)
  • Osobiste przywództwo (6 EC)
  • Strategiczne zarządzanie marketingowe (6 WE)

Program rozwoju (18 EC *)

 • Końcowa praca dyplomowa (13 KE)
 • Program rozwoju modułu (5 EC)
 • Międzynarodowy wyjazd studyjny (0 EC)

* EC oznacza European Credit. Jedno EC odpowiada nakładowi pracy wynoszącemu 28 godzin. Zastrzega się możliwość zmian.

Nakład pracy wynosi około 12 do 16 godzin kontaktowych i 24 godziny samodzielnej nauki tygodniowo.

Wstęp

Poniżej znajdziesz przegląd warunków przyjęcia na program Master of Business Administration, za pomocą którego możesz określić, czy możesz rozpocząć program tego magistra.

Warunki przyjęć

 • Licencjat.
 • CEFR: ≥ B2. TOEFL: iBT ≥ 75-80 punktów (instytucjonalny kod TOEFL Tio: 4764). IELTS Academic: ≥ 6,0. Egzamin Cambridge: ≥ 160 punktów / Cambridge First Certificate.
 • Nie potrzebujesz żadnego doświadczenia zawodowego.

Proces przyjmowania

Po otrzymaniu Twojej rejestracji Tio prześle Ci pisemne potwierdzenie przyjęcia (pod warunkiem, że spełniasz wymagania przedszkolne i nie ma listy oczekujących). Jeśli Twoja edukacja przedszkolna jest niewystarczająca dla programu, który chcesz podjąć, zaplanujemy ocenę. Ocena kosztuje 80 euro. Komisja rekrutacyjna zadecyduje, czy możesz zostać przyjęty do programu.

Zarejestruj się na czas

Programy Tio są popularne, a liczba dostępnych pozycji jest ograniczona. Co roku prowadzi to do list oczekujących. Jeśli jesteś pewien swojego wyboru, zarejestruj się jak najszybciej. Pozycje są przydzielane w kolejności rejestracji studentów.

Wybór i losowanie

Proces selekcji Tio opiera się na tym, czy uczniowie spełniają swoje wcześniejsze wymagania edukacyjne i terminowej rejestracji. Tio nie wybiera uczniów losowo.

Wywiad wprowadzający

Przed rozpoczęciem nauki w Tio zostaniesz zaproszony na rozmowę wprowadzającą ze swoim trenerem.

Wstęp dla studentów z UE / EOG

Wstęp

Po złożeniu wniosku o przyjęcie do Tio (przesyłając podpisaną kopię formularza rejestracyjnego), Tio skontaktuje się z Tobą w sprawie procedury przyjęcia.

Termin składania wniosków

Możesz aplikować na programy Tio do początku semestru. Jednak liczba dostępnych stanowisk jest ograniczona. Dlatego zaleca się rejestrację na czas. Pozycje są przydzielane w kolejności rejestracji studentów.

Wstęp dla studentów spoza UE / EOG

Wstęp

Po złożeniu wniosku o przyjęcie do Tio poprzez przesłanie podpisanej kopii formularza zgłoszeniowego, Tio skontaktuje się z Tobą w sprawie procedury przyjęcia.

Wymagane dokumenty

 • Kopia paszportu (czytelny tekst i widoczna twarz).
 • Kopia zezwolenia na pobyt (jeśli dotyczy).
 • Kopia aktu urodzenia z apostylem lub podwójną legalizacją.
 • Kopia oryginalnej dokumentacji Twoich kwalifikacji uzyskanych w ramach studiów wyższych.
 • Zalegalizowana kopia wszystkich poprzednich kwalifikacji edukacyjnych przetłumaczona na język angielski.
 • Zalegalizowana kopia ostatnich list ocen / ocen przetłumaczona na język angielski.
 • Kolorowe zdjęcie paszportowe - cyfrowo (zgodnie z przepisami holenderskimi, zrobione z przedniej strony twarzy).
 • Dowód znajomości języka angielskiego: CEFR: ≥ B2. TOEFL: iBT ≥ 75-80 punktów (instytucjonalny kod TOEFL Tio: 4764). IELTS akademicki: ≥ 6,0. Egzamin Cambridge: ≥ 160 punktów / Cambridge First Certificate.

Termin składania wniosków

Termin składania wniosków na rok akademicki rozpoczynający się w styczniu dla studentów potrzebujących wizy to 1 listopada, a na zapisy we wrześniu 1 lipca.

Rekrutacja

Możesz zapisać się we wrześniu (poniedziałek, 30 sierpnia 2021) na ten MBA.

Różne programy Tio są popularne, a liczba dostępnych pozycji jest ograniczona. Co roku prowadzi to do list oczekujących. Jeśli jesteś pewien swojego wyboru, złóż wniosek jak najszybciej. Pozycje są przydzielane w kolejności zgłaszania się studentów.

Potrzebujesz wizy?

Termin składania wniosków na rok akademicki rozpoczynający się we wrześniu dla studentów potrzebujących wizy upływa 1 lipca.

Rozpoczynający rok akademicki

Przed rokiem akademickim odbywa się dzień rozpoczęcia i dni powitalne. Tio rozpoczyna rok inspirującym dniem rozpoczęcia 31 sierpnia 2021 r. Studenci ze wszystkich kampusów Tio uczestniczą w gościnnych wykładach wiodących osobistości z branży.

Dni powitalne poświęcone są spotkaniom z innymi studentami, miastem studenckim i stowarzyszeniem studenckim Cognatio. Spoglądasz za kulisy na firmy z branży, a przede wszystkim świetnie się bawisz. Dni powitalne trwają od 30 sierpnia do 2 września 2021 roku.

142844_pexels-photo-70292.jpeg

Czesne

Master of Business Administration to prywatny tytuł magisterski uzyskany na Tio University of Applied Sciences . Ponieważ jest to prywatny program magisterski, czesne jest wyższe niż w przypadku edukacji finansowanej przez rząd. Mając większy budżet, Tio może inwestować więcej w lepszych wykładowców, mniejsze klasy, atrakcyjne projekty i więcej wykładów. Nacisk kładziony przez Tio na jakość edukacji prowadzi do zadowolonych uczniów.

Poniższy przegląd dotyczy holenderskich studentów i studentów z UE / EOG. Dla studentów spoza UE / EOG, którzy potrzebują wizy, Tio przygotowało opłatę za pakiet.

Roczne opłaty dla studentów z UE

Rok akademicki 2021-2022 *

 • Czesne UE rocznie ^ **: 20.400 EUR
 • Opłata wpisowa (jednorazowa): 95 EUR
 • Razem pierwszy rok akademicki: 20 495 EUR

* Rejestracja jest ważna od 1 sierpnia 2021 do 31 sierpnia 2022.

** Czesne obejmuje koszty materiałów do nauki i podróży studyjnej.

^ Przedłużona rejestracja kosztuje 3200 euro za semestr. Rozszerzona rejestracja tylko na praktyki i pracę dyplomową kosztuje 440 euro miesięcznie. Kwoty te będą corocznie indeksowane do 5%.

Opłata za pakiet dla studenta spoza UE / EOG (student potrzebujący wizy)

Tio przygotowało opłatę za pakiet dla studentów wymagających wizy. Tę opłatę za pakiet w wysokości 11 005 euro należy uiścić z góry, aby Tio mogło przystąpić do składania wniosków wizowych i ustalenia zakwaterowania.

W poniższej tabeli znajdziesz całkowite koszty w pierwszym roku w Tio oraz podsumowanie tego, co obejmuje opłata za pakiet.

Koszty całkowite (pierwszy rok)

 • Opłata wpisowa: 95 €
 • Roczne czesne: 20.400 €
 • Książka i czytelnicy: wliczone w czesne
 • Opłata za pakiet: 11005 €
 • Razem: 31500 €

Opłata za pakiet składa się z

 • Wiza (MVV) i / lub zezwolenie na pobyt *: 174 €
 • Zakwaterowanie ** (680 EUR miesięcznie x 12), w tym odbiór z lotniska: 8160 EUR
 • Ubezpieczenie *** (50 € miesięcznie x12): 600 €
 • Depozyt ****: 2071 €

* Koszty wizy i / lub pozwolenia na pobyt są ustalane przez holenderski urząd ds. Imigracji i naturalizacji. Ceny te wskazują oczekiwane koszty i mogą się różnić.

** Tio organizuje zakwaterowanie dla studentów wiz za pośrednictwem różnych agencji mieszkaniowych. Dokładna kwota za mieszkanie zależy od pokoju i może się odpowiednio różnić.

*** Podane ceny są cenami szacunkowymi. Dokładne kwoty mogą się różnić. Student zostanie poinformowany o zmianie cen. Tio wystąpi o wymagane ubezpieczenie dla studentów spoza UE / EOG.

**** Depozyt za wizę jest zabezpieczeniem dla Tio. Jeśli student nie naruszy przepisów dotyczących warunków wizowych, kwota zostanie zwrócona studentowi (po potrąceniu kosztów transakcji) do końca pierwszego roku po ostatecznym wyliczeniu wszystkich kosztów.

Rzut oka na twoją przyszłość

Istnieje wiele dróg otwartych dla Ciebie, gdy zdobędziesz tytuł magistra administracji biznesowej. A co z pracą jako starszy wiceprezes w londyńskiej firmie doradztwa finansowego, dyrektor w Meltwater lub dyrektor ds. Zrównoważonego rozwoju w TUI. Chcesz dowiedzieć się więcej o swoich wielu opcjach? Zapoznaj się z możliwościami kariery i przeczytaj wywiady z absolwentami.

Początkowa pensja

Miesięczne wynagrodzenie początkowe brutto osób, które niedawno ukończyły studia magisterskie z ekonomii lub zarządzania biznesem, np. Programu MBA, wynosi około 3108 euro (Master Guide 2019).

Więcej możliwości zatrudnienia

Firmy uwielbiają współpracować z profesjonalistami, którzy posiadają zarówno praktyczne umiejętności z tytułu studiów licencjackich, jak i analityczne spostrzeżenia zdobyte podczas studiów magisterskich. Ponadto tytuł magistra może pomóc w znalezieniu pracy, której nie dostałbyś, mając tylko tytuł licencjata. Oznacza to, że masz więcej możliwości zatrudnienia i jest większe prawdopodobieństwo, że znajdziesz pracę swoich marzeń.

Co możesz zrobić i gdzie możesz pracować?

Co możesz zrobić po ukończeniu Master of Business Administration na Tio University of Applied Sciences ?

Masz szerokie możliwości zatrudnienia, a świat biznesu lubi pracować z profesjonalistami, którzy mają praktyczne doświadczenie, ale mają również dobrze rozwinięte umiejętności analityczne. Mnóstwo możliwości pracy!

Pomyśl o zawodach takich jak:

 • Dyrektor zarządzający
 • Menadżer marketingu
 • Konsultant
 • Dyrektor sprzedaży
 • Dyrektor obszaru
 • Przedsiębiorca
 • Badacz
 • Menadżer konta
 • Kierownik finansowy
 • Oficer polityki

Gdzie możesz pracować Przykłady obejmują:

 • Wielonarodowe
 • Banki
 • Firmy ubezpieczeniowe
 • Instytucje rządowe
 • Instytucje edukacyjne
 • Agencje reklamowe i komunikacyjne
 • Organizacje detaliczne
 • Firmy badawcze i doradcze
 • MŚP
 • Instytucje opieki zdrowotnej
 • Własny biznes
Ostatnia aktualizacja Lis 2020

Informacje o uczelni

Welcome to Tio University of Applied Sciences. Tio offers you a personal, accelerated and excellent education and has been a distinguished name for many years as a recognized educational institution. ... Czytaj więcej

Welcome to Tio University of Applied Sciences. Tio offers you a personal, accelerated and excellent education and has been a distinguished name for many years as a recognized educational institution. Tio's bachelor programs have been among the best in the Netherlands for years and are ranked #1 in various rankings. Which program suits you best? Pokaż mniej
Amsterdam , Utrecht , Rotterdam , Eindhoven , Hengelo + 4 Więcej Mniej