Master of Business Administration (MBA)

Informacje ogólne

Opis programu

United Business Institutes (UBI) został założony 4 kwietnia 1992 r. Jako nienastawiony na zysk ośrodek szkolnictwa wyższego. UBI został współzałożycielem Lucien van Dievoet i Francois d'Anethan, którzy wspólnie postanowili rozpocząć angielską szkołę biznesu, która połączy prawdziwie międzynarodowy wymiar z wysokiej jakości programem biznesowym. Mechanizmy zapewniania jakości brytyjskich uniwersytetów zawsze były postrzegane jako standard szkolnictwa wyższego, dlatego podjęto decyzję o brytyjskiej walidacji, a brytyjskie uniwersytety zatwierdziły programy UBI od 1998 roku.

Od czasu, gdy w październiku 1992 r. Objął pierwszych studentów, UBI zyskało reputację wysokiej jakości programów nauczania. Usytuowany w Brukseli i Luksemburgu UBI oferuje możliwość nauki w języku angielskim w kraju nieanglojęzycznym i umożliwia studentom korzystanie z międzynarodowego, międzykulturowego i dynamicznego środowiska.

Ten udany przepis został rozszerzony na otwarcie nowych kampusów. UBI - Luksemburg został otwarty w 2013 r., Aby prowadzić kampus w Wiltz w Luksemburgu. UBI - Chiny zostały otwarte w 2018 r. W Szanghaju (Chiny).

Sale lekcyjne UBI zostały skrupulatnie wykonane, aby zapewnić uczniom jak najszersze międzynarodowe doświadczenie. Mając studentów i absolwentów z ponad 50 krajów na świecie, uważamy różnorodność w naszych klasach za naszą przewagę konkurencyjną. Podczas gdy program ma na celu rzucenie wyzwania intelektualnie i osobiście oraz wymaga samodyscypliny i poświęcenia, jest jednocześnie satysfakcjonujący i umożliwia zdobycie umiejętności, wiedzy i postaw, które pozwolą ci łatwo poruszać się w wielokulturowym środowisku.

MBA będzie dla ciebie doświadczeniem zmieniającym życie w pozytywnym sensie. My, zespół UBI, dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić Ci narzędzia, zasoby i wsparcie, których możesz potrzebować na drodze do sukcesu akademickiego i zawodowego. Naszym celem jest zapewnienie możliwie najlepszej edukacji w biznesie. Możemy to zrobić tylko dzięki waszemu wysiłkowi i ambicji. Międzynarodowe i profesjonalne programy UBI , prowadzone w języku angielskim, są zatwierdzane przez Middlesex University London i spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania brytyjskie określone przez QAA (Agencja Zapewnienia Jakości Szkolnictwa Wyższego - Wielka Brytania).

Jako student UBI, jesteś teraz częścią międzynarodowego programu UBI o wysokiej jakości, stworzonego i dostarczonego przez profesjonalistów i naukowców. Skorzystaj z tej wyjątkowej okazji, aby poszerzyć swoje horyzonty.

Konkretne cele MBA polegają na tym, że uczniowie poprawią swoją zdolność do:

 • Zwiększenie i rozwinięcie wcześniejszego odpowiedniego doświadczenia w biznesie i zarządzaniu.
 • Rozwiń umiejętność stosowania poprzedniej i nowo nabytej wiedzy i doświadczenia w złożonych kwestiach biznesowych w różnych kontekstach.
 • Przygotuj uczniów do przywództwa i transformacyjnych ról w biznesie.
 • Rozwijać myślenie strategiczne, innowacje i umiejętności przedsiębiorcze.
 • Rozwijaj wiedzę na poziomie zaawansowanym o organizacjach, ich zarządzaniu i środowisku, w którym działają, i zademonstruj szeroką perspektywę zarządzania organizacją i jej szerszego wpływu na społeczeństwo i środowisko.
 • Zarządzaj i zarządzaj w globalnym i wielokulturowym środowisku.
 • Rozwijanie umiejętności interpersonalnych i grupowych.
 • Zachęcaj do uczenia się przez całe życie i rozwoju osobistego.

Program MBA w niepełnym wymiarze godzin odbywa się wieczorami, od poniedziałku do piątku, od 18H do 21H. Program MBA Full-time odbywa się w ciągu dnia i wieczorów. Program może być traktowany jako kurs w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin.

Pełny program MBA - 12 miesięcy

Liczba modułów podstawowych: 10 (nauczanych w dwóch 13-tygodniowych terminach).

Dalsze wymagane moduły: projekt transformacji biznesowej lub praca dyplomowa.

Liczba zajęć w tygodniu: 5 (od poniedziałku do piątku) przez 13 tygodni x 2.

Zajęcia weekendowe: jeśli dotyczy.

Program MBA w niepełnym wymiarze godzin - 24 miesiące

Liczba podstawowych modułów: 10 (nauczanych w czterech 13-tygodniowych terminach).

Dalsze wymagane moduły: projekt transformacji biznesowej lub praca dyplomowa.

Liczba wieczorów w tygodniu: 2 lub 3 (od poniedziałku do piątku) przez 13 tygodni x 4.

Godzina: 18.00 do 21.00 (18H do 21H).

Zajęcia weekendowe: jeśli dotyczy.

Obowiązkowe i opcjonalne moduły

Masz listę 9 obowiązkowych modułów, które musisz wziąć, aby zakwalifikować się do MBA oraz listę 4 opcjonalnych modułów, które możesz wybrać. W zależności od liczby studentów, opcjonalne moduły będą oferowane, jeśli zarejestruje się na nie wystarczająca ilość studentów .

Aby uzyskać tytuł MBA, musisz uzyskać 90 punktów ECTS. Poniżej znajduje się lista twoich modułów:

Moduł: Kredyty

 • Globalne środowiska gospodarcze 12
 • Ołów: ludzie, zespoły i organizacje 12
 • Koncepcje marketingowe i praktyka 12
 • Przedsiębiorczość, technologie i innowacje 12
 • Rachunkowość zarządcza dla podejmowania decyzji 12
 • Finanse i rynki kapitałowe dla menedżerów globalnych 12
 • Perspektywy zarządzania międzynarodowego 12
 • Analiza danych i zarządzanie operacjami 12
 • Międzynarodowa strategia biznesowa i zarządzanie 12
 • Kurs opcjonalny 12
 • Projekt transformacji biznesowej / praca dyplomowa 60

Kursy opcjonalne

 • Wywieranie nacisku
 • Prawo międzynarodowe i europejskie 12
 • Globalne zarządzanie komunikacją 12
 • Metody badawcze 12

Projekt pracy dyplomowej / transformacji biznesowej

Projekt pracy dyplomowej / transformacji biznesowej to główna część twojego MBA. Zawiera 60 punktów ECTS i stanowi istotną część twojego programu. Możesz wybrać praktyczny projekt, tj. Projekt transformacji biznesowej, lub możesz podjąć bardziej akademicki temat w formie rozprawy. W ramach tego modułu będziesz korzystać z modułu metod badawczych, który jest oferowany każdego roku. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z opisem modułu.

Podróż międzynarodowa

Oprócz podstawowych i opcjonalnych modułów, będziesz musiał odbyć międzynarodową podróż zorganizowaną przez UBI po przejęciu większości obowiązkowych modułów. Wyjazd międzynarodowy jest kluczowym elementem programu MBA w United Business Institutes . Poznawanie dynamicznych światowych gospodarek dzięki doświadczonym wykładowcom i studentom zapewnia niezapomniane i wzbogacające doświadczenie. Międzynarodowa podróż studyjna koncentruje się na konkurencyjnych, komercyjnych i kulturowych elementach globalnego rynku. Szczegółowe informacje na temat podróży międzynarodowej zostaną przekazane w odpowiednim czasie.

Polityka przyjęć MBA

UBI stara się przyjmować tylko tych kandydatów, których zapisy wskazują, że posiadają cechy niezbędne do osiągnięcia sukcesu akademickiego i którzy chcą uczestniczyć w programie w duchu otwartości i tolerancji.

Wymagania wstępne

 • Wypełniony formularz wniosku . Formularz można pobrać z naszej strony internetowej (przetwarzane będą tylko kompletne pliki aplikacji).
 • Dyplom szkoły średniej / szkoły średniej z oficjalnym odpisem akademickim i poświadczeniami (pokazującymi nazwy modułów i stopnie).
 • Licencjat z uznanej instytucji lub co najmniej pięcioletnie doświadczenie w zarządzaniu.
 • Doświadczenie zawodowe trwające co najmniej dwa lata będzie uważane za atut.
 • Znajomość języka angielskiego jest niezbędna (patrz poniżej „Wymagania dotyczące języka angielskiego”).
 • Dwa listy polecające.
 • Dowód tożsamości w postaci kserokopii paszportu lub krajowego dowodu tożsamości.

Przeniesienie wstępu

MBA Studenci, którzy zdobyli punkty na uznanym uniwersyteckim programie studiów w innym miejscu, mogą ubiegać się o przelew. Wystarczające oficjalne akta akademickie i transkrypcje muszą obsługiwać wszystkie takie aplikacje. Udane aplikacje zależą od zgody dziekana i moderatora z Middlesex University.

Spożycie

UBI oferuje dwa nabory na studia MBA: jeden we wrześniu (jesień) i jeden w lutym (wiosna). Dla tych studentów MBA, którzy rozpoczną studia jesienią, wrzesień będzie oznaczał początek i sierpień następnego roku jako koniec roku akademickiego (po końcowej ocenie pracy). Dla studentów, którzy rozpoczną naukę wiosną, styczeń będzie oznaczał początek i luty następnego roku pod koniec roku akademickiego (po końcowej ocenie pracy).

Sponsoring i stypendium

Dostępne okresowo dla studentów z wysokim GPA. Stypendia przyznawane są po pierwszym semestrze studiów. Proszę pytać bezpośrednio.

Ostatnia aktualizacja Lis 2019

Informacje o uczelni

United Business Institutes (UBI) is a private, higher education institution in Brussels, Belgium, with affiliated campuses in Luxembourg and China. Since its founding in 1992 UBI is providing highest- ... Czytaj więcej

United Business Institutes (UBI) is a private, higher education institution in Brussels, Belgium, with affiliated campuses in Luxembourg and China. Since its founding in 1992 UBI is providing highest-quality British business education at the undergraduate, graduate and postgraduate levels. All UBI students study for and earn a globally recognized UK degree through UBI's partnership with Middlesex University, London (UK). Focusing on international management and the global economy, the school’s programmes combine real-world, professional issues with the latest in management thinking. Pokaż mniej
Bruksela , Wiltz + 1 Więcej Mniej