Master of Business Administration

Informacje ogólne

Opis programu

Master of Business Administration

Masz po swojej udanej kolegium stopnia co najmniej dwa lata doświadczenia zawodowego w organizacji biznesowej lub uczelni? Teraz planuje swój następny ruch kariery?

Wildau Institute of Technology jest skierowany do absolwentów posiadających inżynierskiej lub naukowego tle, a także ekonomistów i socjologów. Opierając się na wiedzy naukowej i zawodowej (Bachelor lub Master) masz podstawy na przyszłość być nauczane na stanowisku kierowniczym poprzez ten MBA. Przywiązujemy szczególną wagę do praktycznego znaczenia i międzynarodowości.

Przy projektowaniu kursy oferowane są różnorodne praktyczne doświadczenia menedżerów, którzy uczestniczą w naszej Rady Naukowej i / lub prowadzenia kursów siebie, płynęła. Profesorowie mają własne doświadczenia w zarządzaniu z poprzedniego zatrudnienia (np Berliner Bank, DLR, Lufthansa, MTU, Schering) oraz bieżącej pracy nad projektem w gospodarce. można znaleźć przegląd naszych wykładowców w „zespół”.

Nabyte w tym zakresie mocy MBA Program pozwala na prowadzenie w połączeniu z poprzednia wiedza techniczna ramach większego podmiotu autonomicznie lub przejąć zarząd nad przedsiębiorstwem lub mały aktywnie uczestniczyć w kierownictwa dużej firmy.

Typowe perspektywy zawodowe po swoim udanym MBA WIT może lub wybitny aktywność linia w firmowej biura lub opatrunek, na przykład, zarządzanie jednostką zagraniczną, większego zakładu produkcyjnego lub zarządzania przedsiębiorstwem spółki zależnej.


specjalizacja MBA

zarządzanie ruchem lotniczym

Łańcuch wartości w sektorze lotniczym jest bardzo skomplikowane, dlatego badanie koncentruje się na zrozumieniu relacji tylko na interfejsach - nauczyć perspektywy producentów samolotów również wiedzieć, jak utrzymanie i konserwacja organizacji, lotnisk, zarządzania ruchem lotniczym i linii lotniczych. Jako udane absolwenci mogą przyjąć w zasadzie wszystkie istotne zadania związane z zarządzaniem w linii lotniczej na lotnisku lub w przemyśle lotniczym na całym świecie. Również zastosowanie w transporcie lotniczym i branż pokrewnych, takich jak innych międzynarodowych spedytorów, touroperatorów i agencji lub organizacji ma sens.


Infrastruktura energetyczna i zarządzanie

Energii i infrastruktury rynki są w głębokiej zmianie. Liberalizacja rynków energii oraz zmiana ram prawnych na poziomie europejskim i krajowym, są firmy, pracowników przed poważnymi wyzwaniami. Poszukujemy wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem, które nadążają za skomplikowanych sytuacji na rynku i kroku towarzyszą procesy zmian w oświadczeniu firmy. Zyskasz wgląd w łańcuchu wartości produkcji energii, transport energii, obrotu energią elektryczną do zasilania w energię.


logistyka

Obszar specjalizacji „Logistyka” zawiera najważniejsze podstawy w klasycznej etapy logistyki, zaopatrzenia, produkcji, dystrybucji i transportu. Ponadto, elementy zarządzania łańcuchem dostaw zorientowanej na proces i informacje techniczne punktu widzenia są analizowane. tworzony jest to kompleksowe podejście do zrozumienia złożonego współdziałania różnych podmiotów. Na tej podstawie, zdolność pośredniczy w celu oceny procesów logistycznych w celu określenia potencjału dla optymalizacji i aby je odpowiednio do zastosowania zorientowanych. Program został uzupełniony o nauce Zamiast tego, w sposób planowy i korporacyjnych gra daje studentom hands-możliwość sprawdzenia wiedzy zdobytej w sposób całościowy i wykorzystania. Oto zwłaszcza Modelowanie zarządzania procesami biznesowymi oraz różnych metod oceny analizy wydajności w centrum uwagi programu.


Zarządzanie międzynarodowym projekcie

Ze specjalizacją „International Project Management” nabyć zdolność do prowadzenia skomplikowanych dużych projektów odpowiedzialnie i integracji z ogólną strategią firmy. W tym celu należy najpierw nauczyć się wykorzystywać swój osobisty potencjał, nowoczesnymi technikami pracy i zarządzania oraz prowadzić części organizacji. Po tym, przedsiębiorczych czynniki sukcesu firmy są pokazane w całości w bloku „Zarządzanie strategiczne”. Moduł specjalizacja koncentruje się na praktycznym zastosowaniu tej wiedzy w konkretnych wyzwań międzynarodowych prac projektowych, na przykład w sektorach branży IT, przemysłu lotniczego, służby zdrowia i energii. Z priorytetem są prawdziwe studia przypadków z przemysłu i sektora publicznego na pierwszym planie. Program prowadzony jest we współpracy z partnerami branżowymi SHC Stolle i Heinz konsultantów.


struktura

Realizacja w niepełnym wymiarze czasu MBA w dziewięciu intensywnych kursów po jednym tygodniu (od poniedziałku do soboty), a także niektóre warsztaty weekend (od piątku do soboty); Konsolidacja i pogłębienie modułów nauczania do samodzielnej nauki przez
jest e-learning moduły.

Formularz badania jest tak skonstruowany, że wyważona równowaga między życiem zawodowym może osiągnąć na urlopie, redukcji nadgodzin i dni wolnych z dodatkowych dni przy wsparciu pracodawcy mimo niezaprzeczalnych obciążeń w fazie badań. Konstrukcja bloków badawczych stało się tak, że jesteś w najgorszym przypadku - mają realną szansę powodzenia - czyli bez jakiegokolwiek wsparcia ze strony pracodawcy.


Wymagania

Twój udział w programie MBA jest zakończona pomyślnie swój pierwszy stopień (dyplom / licencjackie), korzystnie naprzód w inżynierii lub nauk przyrodniczych, co najmniej dwa lata doświadczenia zawodowego kwalifikowaną, a także dobrych niemieckich i angielskich umiejętności językowych.


Ważnym warunkiem jest zdolność do twórczego pomóc kształt procesów uczenia się w zespole.czesne

Całkowita opłata za MBA jest 11.800, - €.

Kwota ta obejmuje opłaty za rejestrację, materiały szkoleniowe oraz testy są włączone.

Płatność jest dokonywana przy szybkości rozpoczęcia działalności 2.140, - € na początku badania iw rezultacie w ciągu dwóch lat realizacji programu w 23 miesięcznych składek każdego 420, - €.


Koszt opieki, nauczania lub ewentualnie. wydarzenia lokalne są objęte czesnego. Osobiste koszty podróży i utrzymania odpowiednich uczestników programu, jednak, są ponoszone przez siebie.aplikacja

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30-cia Czerwca 2014.

Proszę złożyć u formularzu zgłoszeniowym. A: z następujących dowodów na nas:

  • pierwszy stopień (Studia lub Dyplom)
  • co najmniej dwa lata doświadczenia zawodowego
  • dobra znajomość języka angielskiego
  • kwalifikacje list motywacyjny


Patrz poniżej: MBA aplikacji Dokumenty

Prosimy o przesłanie CV na poniższy adres.

Znajdź nas na Facebooku

https://www.facebook.com/witoffice

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Informacje o uczelni

Kim jesteśmy? Wildau Instytut Technologii (WIT) jest nowo wybudowany Institute 2004 w Technische Hochschule Wildau [FH], jednego z największych kolegiów Brandenburgii z około 4000 studentów. Zakres ... Czytaj więcej

Kim jesteśmy? Wildau Instytut Technologii (WIT) jest nowo wybudowany Institute 2004 w Technische Hochschule Wildau [FH], jednego z największych kolegiów Brandenburgii z około 4000 studentów. Zakres kursów waha się od klasycznych studiów inżynierskich w zakresie zarządzania biznesowego i biznesu komputerowego do nauki prawa administracyjnego. TH Wildau [FH] znany jest z innowacyjnego i praktycznej pracy z sektora prywatnego i dla gospodarki. Bierze w badaniach aplikacji zorientowanych w Niemczech pierwsze miejsce wśród wszystkich uczelni. Co jest naszym celem? Wildau Instytut Technologii (WIT) jest szkolenie akademickie inżynierów, ekonomistów i socjologów na stanowiskach kierowniczych. Grupa docelowa z naszych ofert są menedżerowie i młodszy personel, stanowiska kierownicze w międzynarodowych korporacjach lub poszukują średnich przedsiębiorstw zorientowanych na rozwój i realizować własne projekty tworzenia biznesu Jak jesteśmy zorganizowani? WIT działa prawnie niezależne jako zarejestrowane stowarzyszenie, ale w ścisłej współpracy z Politechniką Wildau [FH] Członkami są instytucje i profesorowie TH Wildau [FH]. Zarząd jest wspomagany w swoich pracach naukowych wspieranych przez rady doradczej, przywódcy z biznesu, nauki i polityki należą (Przewodniczący: Prof. L. Ungvari, prezes TH Wildau [FH]. Ponadto tworzone są deski doradcze dla poszczególnych kierunków studiów. Jak chcemy pracować? "WIT zabierze Cię dalej" - to nasza dewiza. Dla profesjonalnego sukces naszych studentów, kładziemy duży nacisk na obecnym programie nauczania, najwyższej jakości naszego wydziału i ścisłą współpracę z wiodących firm w tej dziedzinie. Zastosowanie nowoczesnych technik uczenia się jest rzeczą oczywistą: praca studium przypadku, symulacje i moduły e-learningowe, jak również wycieczki i zaokrąglić kursy klasyczne. Pokaż mniej