Przeczytaj oficjalny opis

Magisterskie Studia Menedżerskie MBA

Program MBA "Zarządzanie logistyczne" jest przeznaczony dla kandydatów z dużym zainteresowaniem w zrozumieniu logistyki oraz operacji - w przemyśle albo produkcyjnych lub usługowych. Program posiada ostrość kierowniczą i dlatego też cenne dla studentów zainteresowanych w ogólnym zarządzaniu. Jest to szczególnie cenne dla tych, którzy widzą swoją karierę w operacjach w nadchodzącym dziesięcioleciu, którzy widzą siebie w operacjach konsultacji dla firm klienckich. Studenci nabyć wiedzę i zrozumienie zaawansowanej logistyki, operacji, produkcji, dystrybucji i zarządzania łańcuchem dostaw zagadnień, pojęć, narzędzi i aplikacji dogłębne. Rozwijają umiejętność identyfikowania problemów strategicznych operacji, pozycja firmę przewagi konkurencyjnej za pomocą operacji i logistyki, dostosowania strategii korporacyjnej i operacji, zaprojektowanie odpowiedniego łańcucha dostaw dla danego produktu, umożliwiających masową dostosowanie utwórz praktycznie zintegrowane przedsiębiorstwo i współdziałają z łańcuch dostaw. Zagadnienia obejmują odroczenie, spekulacji, partner-Spedycja, rozwój nowych produktów, Efficient Consumer Response, sprzedawca Managed Inventory, wpływ technologii internetowych w łańcuchach dostaw i e-commerce.

Od stycznia 2008 roku program ten jest pierwszym i jedynym w Niemczech, która posiada akredytację Europejskiego Towarzystwa Logistycznego (ELA) W ocenie Rady / poziom Operacyjnego wprowadzonego przez ELA.

Od grudnia 2009 roku program jest akredytowany przez Zentrale Evaluations- und Akkreditierungsagentur.

Program

MBA Zarządzanie logistyczne to program mistrzem w pełnym wymiarze czasu, który trwa przez 18 miesięcy.

Badanie zostało skonstruowane modułowo. Zwykle te moduły będą oferowane i zakończone w kolejnych sekwencji. Lekcje mogą być również oferowane w układzie blokowym.

Koncepcja obejmuje 40% podstawy ekonomiczne, a 60% logistykę określonej treści. Nauczanie jest wspierany przez: nowoczesnych metod dydaktycznych, spotkań ekspertów i wyjazdów terenowych. Program składa się z sześciu modułów obowiązkowych, które dotyczą aspektów biznesowych ogólnego zarządu, jak również ze szczegółowym uwzględnieniem zarządzania łańcuchem logistycznym i logistyki ukierunkowane zarządzanie. Po ukończeniu tych modułów student ukończy ich pracy magisterskiej.

Dla zapewnienia jakości po każdej grupie zajęć wykładowcy będą oceniane przez uczestników i zwrotne rozmów odbędzie się. Wewnętrzna gwarancja jakości jest wykonywane przez dyrektora akademickiego programu i odpowiedzialnych desek na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Biznesu TU Dresden (badanie Komisji, deska do badania).

Warunki przyjęć:

  • magistra / Licencjat (4 lata stopni), korzystnie w ekonomii lub Business Administration (równe 240 ECTS) lub
  • magistra / Studia licencjackie najlepiej w ekonomii lub Business Administration (równe 180 punktów ECTS) oraz dodatkowe badania, egzaminy w jednym polu o nazwie studiów równą 60 punktów ECTS, a
  • zazwyczaj 2 lata doświadczenia zawodowego w dziedzinie logistyki, produkcji, sprzedaży, controlling czy IT
Program prowadzony przez:
Język angielski
Ten kurs jest Campus based
Data początkowa
Listop. 2019
Duration
18 miesięcy
W pełnym wymiarze godzin
Cena
12,500 EUR
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Listop. 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń

Listop. 2019

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa