Master of Business Administration, elastyczne kształcenie

Informacje ogólne

Liczba dostępnych lokalizacji: 5

Opis programu

Dlaczego ten kurs?

Wiemy, że nie każdy może, a nawet chce studiować w pełnym wymiarze godzin lub przez wieczorowym.

Dlatego nasza elastyczna droga nauki pozwala zmieniać tempo i kolejność badania, aby dopasować je do własnych okoliczności. Trasa ta łączy w sobie najlepsze w pełnym wymiarze godzin, w niepełnym wymiarze czasu i nauki otwartej nauki.

Będziesz wykonywać większość studiów poza kampusem, z obowiązkowego uczęszczania tylko jeden lub dwa weekendy szkół rocznie.

Zaczniesz na zasadzie otwartej nauki z możliwością uzupełnienia studiów poprzez opcjonalne twarzą w twarz klas w Glasgow.

Ta metoda badania jest idealny, jeśli cenisz sobie twarzą w twarz kontakt z wykładowcami, specjalistów odwiedzających i innych uczniów, ale nie może uczestniczyć w stałych zajęć tygodniowo.

Jak elastyczne uczenie działa?

W dniu przystąpienia do programu, będziesz mieć zalecany harmonogram studiów, który pozwala, aby zakończyć Strathclyde MBA w ciągu 3 lat. Jego celem jest zapewnienie Państwu idealnej równowagi praca w domu, frekwencji w szkołach weekendowe i intensywne seminaria w Glasgow.

Wraz z harmonogramem, wyślemy Ci swój pierwszy rok z podstawowych materiałów edukacyjnych oraz kluczowych podręcznikach, a podanie pełnych danych z naszych online i programu wsparcia opiekuna.

Jeśli chciał przyspieszonych i zakończyć Strathclyde MBA w mniej niż 3 lata, nasz zespół wsparcia może zaproponować alternatywny harmonogram badania. Ewentualnie, jeśli chcesz trochę dłużej, aby ukończyć MBA, możemy pomieścić studiów, maksymalnie 6 lat.

Obowiązkowe szkoły weekendowe

Istnieją pewne tematy, takie jak "Menedżer Learning", który czujemy, nie można uczyć się na odległość. To dlatego mamy włączone dwóch obowiązkowych szkół weekendowych w czasie trwania całego programu. Te szkoły weekendowe są zawarte w standardowym czesne.

Można uzyskać dużą wartość poprzez współpracę z innymi ambitnych menedżerów, często z szerokiego przekroju przemysłu i handlu.

Opcjonalne intensywne seminaria

Aby w pełni wykorzystać swoje doświadczenie MBA zalecamy skorzystać z opcjonalnych intensywne twarzą w twarz seminaria w Glasgow. Koszty te są wliczone w czesne.

Sesje te stanowią cenną okazję do pogłębionej analizy z wybranej tematyki, spotkać innych studentów i korzystania ze wspólnych doświadczeń. Ponadto, intensywne seminaria są kluczem do przyspieszenia postępów w ramach programu.

Zaproponowane przez nas harmonogram daje solidne pomysł zobowiązań z dużym wyprzedzeniem. Pozwala to zaplanować nadchodzący rok w pracy i domu.

Kiedy mogę przystąpić do programu?

W teorii można rozpocząć elastyczne badania uczenia się w dowolnym momencie. Jednak mamy roczny plan zajęć indukcyjnych, szkoły weekendowe i intensywne seminaria. Zaleca się rozpocząć blisko okresie indukcji. Są zwykle odbywa się około kwietnia do października każdego roku.

Dokładamy wszelkich starań, aby zaplanować zajęcia indukcji, szkoły weekendowe i intensywne seminaria razem przez cały rok. Gwarantuje to, że masz każdą okazję, aby zmaksymalizować swój pobyt w Glasgow.

Szkoły dni wolne uruchomić dla wszystkich tras studiów na Strathclyde MBA. Jeśli nie możesz zrobić w określonym terminie, to masz okazję uczestniczyć w kolejnej szkoły weekendu w późniejszym terminie.

Intensywne seminaria zaplanowane są tylko dla naszych elastycznego kształcenia członków kursu. Jeśli nie możesz uczestniczyć, zaleca się zakończyć tematykę użyciu podstawowych materiałów szkoleniowych, a nie opóźnić postęp.

Ile czasu muszę zobowiązać się do studiowania?

Jeśli uczestniczyć we wszystkich możliwych szkół weekend i intensywne seminaria na temat oferty w ciągu jednego roku, należy liczyć się z dala od biura o łącznej wartości około 15 dni.

Można również spodziewać się wydać około minimum 15 godzin w tygodniu, oprócz szkoły w weekend i opcjonalnie frekwencji seminarium.

Akredytacja

Mniej niż 1% szkół biznesu na świecie posiadają akredytację "" triple i Strathclyde jest jednym z nich. W 3 międzynarodowe organy akredytujące są:

 • Stowarzyszenie Advance Collegiate Schools of Business
 • Europejski System poprawy jakości
 • Association of MBA

W celu uzyskania akredytacji przez jeden z tych organów jest osiągnięciem samym w sobie. Aby uzyskać akredytację wszystkich trzech ciał jest naprawdę nadzwyczajne osiągnięcie i jeden jesteśmy dumni.

Stowarzyszenie Masters of Business Administration (AMBA)

Jesteś uprawniony do udziału AMBA po rejestracji na kurs MBA.

Zawartość kursu

Strathclyde MBA opiera się na wspólnej nauki. Dzielić doświadczenia zawodowego, wiedzy, zrozumienia i umiejętności.

Naszym celem jest pomóc Ci rozwijać w różnych obszarach zarządzania.

MBA będą kształtować i Cię jako refleksyjnej, otwartego myślenia, adaptacyjne uczniów.

Moduły

Lekarz refleksyjnej

Moduł ten ma na celu pomóc w odpowiedzi na rosnące znaczenie w świecie biznesu na temat społecznej odpowiedzialności biznesu, oczekiwań interesariuszy i zawodowej praktyki zarządzania. Moduł posiada trzy klasy, dyrektor Learning, zarządzania i przedsiębiorczości zarządzania i przywództwa. Moduł ten zapewnia Państwu podstaw, aby stać się adaptacyjne Kierownik otwarte na kształcenie ustawiczne.

 • Learning Manager,
 • Ład korporacyjny
 • Dokonywanie Praca Biznes

Moduł ten pozwala zrozumieć podstawy zarządzania i procesy niezbędne dla sukcesu w biznesie i które są obsługiwane przez specjalistycznych zespołów funkcjonalnych w organizacji.

Poprzez uświadomienie sobie tych dyscyplin jesteś bardziej w stanie docenić każdą funkcję, jak również relacji i napięć między nimi.

Moduł posiada sześć klas:

 • Finanse i Zarządzanie finansami
 • Marketing Management
 • Analityczne wsparcie dla podejmowania decyzji
 • Operations Management
 • Zarządzanie Ludzie w organizacji
 • Rachunkowość i Zarządzanie

Moduł ten został zaprojektowany, aby pomóc Ci zintegrować zajęcia w "Jak zrealizować Biznesu" modułu.

Zajęcia mają na celu pomóc zbadać, zrozumieć i pewnie zarządzać wewnętrzną i zewnętrzną dwuznaczności, złożoność i niepewność. Strathclyde MBA jest znany ze swojej reputacji w tych aspektów zarządzania.

Są cztery klasy w tym module

 • Exploring międzynarodowym środowisku
 • Analiza i ocena strategii
 • Strategia Making
 • Doradztwo strategiczne w praktyce - To daje Ci możliwość pracy z żywym kwestii organizacyjnej w połączeniu z organizacji klienta. Klient posiadają znacząco w ocenie klasy. Projektowanie klasy w taki sposób zapewnia Ci wiele wgląd w niepewności zarządzania siebie, zadanie układać strategię i spełnienia oczekiwań klienta.

Rozwój osobisty

W miarę postępów w Strathclyde MBA pracować z wami, aby pomóc spersonalizować uczenia się i rozwoju. Robimy to za pomocą dwóch trasach - wybieralnych klas i ostatecznego projektu MBA.

 • Zajęcia fakultatywne
 • MBA Projekt
 • Interakcje z prawdziwych firm

Nauka i nauczanie

Podstawowe materiały do ​​nauki

Te podstawowe materiały do ​​nauki są rozległe badania przewodników dla każdego przedmiotu. Zapewniają one zarówno bezpośrednie nauczanie i komentarze na temat zalecanych podręczników.

Zainwestowaliśmy znaczne środki w rozwój tych materiałów do nauki. Oni ciągłej rewizji, aby utrzymać je na bieżąco.

Podręczniki

W przeciwieństwie do większości innych dostawców MBA, podstawowe podręczniki są zawarte w ramach czesnego.

Są zalecane książki można wymagać, aby zakończyć Strathclyde MBA. Większość z nich są pisane przez naukowców Strathclyde.

W przypadku niektórych obiektów, można także otrzymać Przedruk artykułów i CD, które zapewniają dodatkowe instrukcje.

wsparcie

Margaret angielski i Karen McMillan będzie twoje główne punkty kontaktowe i może być łatwo skontaktował e-mailem, telefonicznie lub faksem.

Margaret i Karen będzie radzić sobie z dnia na dzień problemów, ale również porady na temat rozkładów studiów, i jak najlepiej rozwiązać elastycznego uczenia się.

Jesteś przydzielono opiekuna dla każdego przedmiotu badanego. Mogą one prowadzić i wspierać pracę przez telefon, faks i e-mail i będzie chętnie udzieli szczegółowych informacji zwrotnych na wyznaczonych zadaniach.

Wsparcie online

Świadczymy usługi on-line intranet, że jest łatwo uzyskać dostęp za pośrednictwem Internetu.

Intranet pozwala na zdalny dostęp z Zespołem Obsługi informacji biznesowych. Znajdziesz tam szeroki wachlarz elektronicznych baz danych, dzięki czemu można z łatwością przeprowadzić wszystkie badania i biurko-praca.

Intranet pozwala aktualizować Państwu aktualności oraz istotne informacje o SBS i dostarczyć dodatkowych informacji o swoich badanych. To pozwala na kontakt z grupy badanej i grupy kolegów, poprzez tablice ogłoszeń.

Oszacowanie

Elastyczne uczenie się ma takie same kryteria oceny jak innych naszych metod badawczych. Ocena całym programie stanowi kombinację:

 • Praca Oczywiście
 • warsztaty
 • Egzaminy
 • Praca grupowa
 • prezentacje

Egzaminy

Istnieją trzy harmonogramy corocznego badania:

 • Grudzień
 • Marzec
 • Sierpień

Możliwe jest również, aby nasi członkowie elastyczne kurs nauki do egzaminów z Glasgow.

Możesz być w stanie do egzaminów w jednym z naszych międzynarodowych ośrodków lub lokalnym biurze British Council, lub konsulatu brytyjskiego Uniwersytetu.

Miejsce zazwyczaj pobierają wynajęty pokój oraz inwigilacji opłaty (to będzie się zmieniać) i będziesz też musiał zapłacić £ 40 za egzamin płatne na Uniwersytecie Strathclyde.

Wymagania wstępne

Nasz proces selekcji jest przeznaczony do identyfikacji utalentowanych specjalistów z wielu środowisk akademickich, biznesowych i środowisk kulturowych.

Chociaż istnieją formalne wymagania dotyczące wejścia wymienionych poniżej, bierzemy pod uwagę:

 • swój potencjał
 • Twoje cechy interpersonalne i zespół pracujący
 • zakres i charakter swojej doświadczenie menedżerskie

W celu oceny tych umiejętności prosimy wypełnić szereg esejów określającymi swoje doświadczenia i aspiracje obok referencji potwierdzających doświadczenie zawodowe i osiągnięcia naukowe.

Możemy poprosić podjąć formalną rozmowę w celu omówienia osiągnięć i aspiracji. Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia szkoły lub centrum starasz się i zadać tyle pytań, ile potrzeba, aby wyjaśnić swoją decyzję.

Kwalifikacje i doświadczenie

Do wejścia do programu MBA należy:

 • posiadać dyplom uczelni w Wielkiej Brytanii, lub równoważnej kwalifikacji akademickich z porównywalnej instytucji spoza Wielkiej Brytanii. Jeśli studiował za licencjat w instytucji spoza Wielkiej Brytanii będziemy potrzebować kopii stopni odpisu. Uwzględnione zostaną również kwalifikacje zawodowe.
 • mieć co najmniej 24 lat.
 • mieć co najmniej trzy lata w pełnym wymiarze czasu podyplomowego doświadczenia w której zarządzanie ludźmi i zasobami odegrała znaczącą rolę.

Wejście na poziomie dyplomu mogą być oferowane do kandydatów, którzy nie posiadają wystarczających honorowane kwalifikacje odpowiadające stopni, ale którzy robią:

 • trzymać non-stopniowe / kwalifikacje zawodowe oraz co najmniej pięcioletnie doświadczenie w zarządzaniu zróżnicowany.
 • nie mają żadnych formalnych kwalifikacji, ale bogate i zróżnicowane doświadczenie w zarządzaniu (10 lub więcej lat).
 • wyjątkowe kandydaci w wieku powyżej 24 z minimum dwa lata doświadczenia na stanowisku kierowniczym. Ta opcja jest dostępna tylko dla osób, które ubiegają się drogami innymi niż w pełnym wymiarze godzin.

Testy przyjęć

Chociaż Graduate Management Admissions Test (GMAT), nie jest to standardowy wymóg naszego procesu rekrutacji, silny rozumowanie werbalne i umiejętności numeryczne są krytyczne dla MBA i możemy poprosić można podjąć taką próbę.

Kompetencje w języku angielskim

Program MBA jest wysoce interaktywne i wymaga wysokiego poziomu kompetencji w języku angielskim mówienie, pisanie, czytanie i rozumienie. Minimalny wynik 6.5 w IELTS jest wymagany dla tych kandydatów, których pierwszym językiem nie jest angielski. Możemy rozważyć kandydatów, którzy nieco się poniżej tych norm, jeśli są chętni do podjęcia przed sesjami badania.

Kompetencje Komputery

W celu realizacji Dyplom / MBA musisz być kompetentny w edytory tekstu, korzystania z arkuszy kalkulacyjnych oraz w pisaniu raportu.

Proces aplikacji

Wypełnione wnioski są rozpatrywane przez Komitet Przyjęć jak są one odbierane. Jesteś zachęcani do składania formularza zgłoszeniowego i całą dokumentację pomocniczą, jak tylko to możliwe. Gdy wszystkie dane są z nami powinien otrzymać decyzję w ciągu trzech lub czterech tygodniach stosowania.

Zwolnienia

Niektóre zwolnienia mogą być dostępne od podmiotów w "Making module Business Work" i będą rozpatrywane indywidualnie dla każdego przypadku. Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się z działem rekrutacji.

Opłaty i fundusze

Ile będzie kosztował kurs?

Wszystkie opłaty podane są w ciągu roku akademickiego, chyba że zaznaczono inaczej.

Elastyczne uczenie - spożycie września

MBA

 • MBA (studenci po raz pierwszy zarejestrowane w 2015/16) - £ pięć tysiąc trzysta trzydzieści czterech ¹
 • MBA (studenci po raz pierwszy zarejestrowane w 2014/15) - £ pięciu tysięcy trzysta trzydzieści trzy
 • MBA (studenci po raz pierwszy zarejestrowane w 2013/14) - £ 4,500
 • PgDip działalności (opłata lat 4 do 7 ponownej rejestracji) - £ 100
 • PgDip działalności (studenci po raz pierwszy zarejestrowane w 2015/16) - 5,250 £ ²
 • PgDip działalności (studenci po raz pierwszy zarejestrowany w 2014/15) - £ 5,250
 • PgDip działalności (studenci po raz pierwszy zarejestrowany w 2013/14) - £ 2,500
 • PgDip firm do konwersji MBA (lat 4) - £ 2,000
 • Biznes (lat 4 do 7 ponownej rejestracji opłata) - £ 100
 • Magister Biznes i Zarządzanie konwersji MBA (wrzesień) - £ 9000
 • Magister Biznes i Zarządzanie konwersji MBA (kwiecień) - £ 9000

MBA z kierownictwa

 • MBA Leadership (studenci po raz pierwszy zarejestrowany w 2015/16) - £ 11.250
 • MBA Leadership (studenci po raz pierwszy zarejestrowany w 2014/15) - £ 10,000

Elastyczne uczenie - spożycie kwietnia

 • MBA (studenci po raz pierwszy zarejestrowane w 2015/16) - 4000 zł ³
 • MBA (studenci po raz pierwszy zarejestrowane w 2014/15) - £ 6400
 • MBA (studenci po raz pierwszy zarejestrowane w 2013/14) - £ cztery tysiące siedemset dwadzieścia pięć
 • MBA (od 4 do 7 ponownej rejestracji opłata) - £ 100
 • PgDip działalności (studenci po raz pierwszy zarejestrowane w 2015/16) - £ 4000 *
 • PgDip działalności (studenci po raz pierwszy zarejestrowany w 2014/15) - £ 6.400
 • PgDip działalności (studenci po raz pierwszy zarejestrowany w 2013/14) - £ dwie tysiące siedemset dwadzieścia pięć
 • PgDip firm do konwersji MBA (lat 4) - £ 2,000
 • PgDip działalności (opłata lat 4 do 7 ponownej rejestracji) - £ 100

Powinieneś również budżet na dodatkowe koszty, takie jak koszty podróży i zakwaterowania w Glasgow.

Uwaga

Opłaty za niepełnym wymiarze czasu pracy i elastycznych kursów MBA mogą się różnić w poszczególnych latach studiów. Dla studentów pierwszego zarejestrowanych w 2015-16, profile płatności są następujące:

 • Rok 1: £ pięć tysiące trzysta trzydzieści czterech / Rok 2: £ pięć tysiąc trzysta trzydzieści trzy / Rok 3: £ pięć tysiąc trzysta trzydzieści trzy (opłata całkowita: £ 16,000)
 • Rok 1: £ 5,250 / Rok 2: £ 5,250 / Rok 3: £ 3,500 (opłata całkowita: £ 14,000)
 • Rok 1: £ 4,000 / Rok 2: £ 6.400 / Rok 3: £ 5600 (opłata całkowita: £ 16,000)
 • Rok 1: £ 4,000 / Rok 2: £ +6400 / Rok 3: £ 3600 (opłata całkowita: £ 14,000

W jaki sposób można sfinansować kurs?

Decydując się na studia MBA jest znaczna inwestycja finansowa. Prosimy o badania, jak masz zamiar sfinansować to jak najszybciej.

Większość studentów na temat programu w pełnym wymiarze godzin są samofinansowania. Studenci brytyjscy mogą dotyczyć systemów pożyczek na sfinansowanie studiów i nie-UK zwykle podnieść swoje finanse z kredytów bankowych lub stypendiów.

Finanse Biuro zarządza Uniwersytetu ratalnych dla płatności czesnego przez własny finansowany studentów. Szczegóły można znaleźć na http://www.strath.ac.uk/finance/student/tuitionfees/

Kariera Rozwój Pożyczki

Program Pożyczka Rozwoju Kariery jest prowadzony we współpracy z Departamentem rządu brytyjskiego Edukacji i Zatrudnienia. Jest ona dostępna w następujących bankach:

 • Barclays
 • Spółdzielnia
 • Royal Bank of Scotland.

Więcej informacji na temat kwalifikowalności odwiedzenia stron internetowych w www.lifelonglearning.co.uk/cdl/index.htm~~pobj

Stypendia

Szczegóły stypendiów dostępne są na www.strath.ac.uk/search/scholarships/~~pobj

Praca

Zdajemy sobie sprawę, że rozwój kariery jest jednym z głównych powodów, dlaczego ludzie inwestują w MBA. Rynek pracy MBA oferuje mnóstwo możliwości globalnej, ale może być trudne i skomplikowane.

Dlatego oferujemy profesjonalne usługi kariery dla studentów MBA. Ten składa się z planowania kariery i rozwoju umiejętności, a także nieograniczony dostęp do osobistego doradztwa i coachingu. Nasz serwis kariery dostarczany jest w domu i przez zespół najlepszych konsultantów.

Współpracujemy z Państwem w celu uzupełnienia własnych aktywne poszukiwania pracy. Pomożemy Ci wykorzystać swój szczególny tło kariery i mocne, aby pomóc w kolejne wyzwanie zawodowe.

Zyskasz zrozumienie i narzędzi do rozwoju osobistego, strategiczny plan rozwoju zawodowego, jak również samo-marketingu i umiejętności komunikacyjne, aby skuteczne aplikacje i zaimponować w wywiadzie.

Będziesz miał wiedzy o globalnym rynku pracy oraz szereg kontaktów, aby pracować dla Ciebie.

Program rozwoju kariery i Profesjonalne

Nasz podstawowy program rozwoju zawodowego dostarczana jest w czterech modułów przez cały rok. Każdy trwa tydzień i odbywają się w październiku, listopadzie, styczniu i lutym. Program obejmuje:

CPD 1

 • Wprowadzenie do strategicznego planowania kariery i jak się zadanie, które chcesz
 • Tworzenie profilu osobistego (zostanie opublikowana na naszej stronie profilu)
 • Warsztaty umiejętności prezentacji
 • Sieć umiejętności, w tym social media
 • Glasgow Wyzwanie

CPD 2

 • Prywatne badanie umiejętności
 • Wyznaczanie celów rozwoju kariery
 • Self-branding / autoprezentacja (CV listy motywacyjne i aplikacje)
 • Wspieranie zasobów

CPD 3

 • Wizyty w firmach i prezentacje branżowe, w tym absolwenci
 • Szkocki Kariera MBA Event

CPD 4

 • Wywiad i ocena praktyczne sesje Centrum

Przez cały rok, nie będzie dodatkowych warsztaty, kursy mistrzowskie i prezentacje firm.

Kariera dedykowane zasoby

Będziesz miał dostęp do biblioteki MBA konkretnych informacji i zasobów przez naszych Kariera Portal. Ten oferuje:

 • firmy i informacje na temat rynku, zarówno w Wielkiej Brytanii i globalne
 • wolnych miejsc pracy na całym świecie
 • linki do góry strony MBA

Gdzie oni teraz są?

94,9% naszych absolwentów MBA są w pracy lub dalszej nauki: ** tytuły pracy obejmują:

 • Biznes & International Development Manager
 • Dyrektor Naczelny
 • Dyrektor handlowy
 • Konsultacji Kierownik
 • Cyfrowy Kierownik
 • Dyrektor Customer Relations
 • Dyrektor finansowy
 • Menedżer Inwestycyjny
 • Starszy Menedżer Projektu
 • Dyrektor techniczny

Pracodawcy obejmują:

 • Accenture
 • Barclays Plc
 • Deloitte
 • Devere Grupa
 • JP Morgan
 • Morgan Stanley
 • National Australia Bank
 • Rolls Royce
 • Szkocki Southern Energy
 • Scottish Power

Na podstawie wyników krajowych miejsc absolwentów z Higher Education Survey (2010/11 i 2011/12) **.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

Strathclyde Business School(SBS)is a pioneering, internationally renowned academic organisation that shapes anddevelops the business minds of tomorrow. Strathclyde is one of a small percentage worldwi ... Czytaj więcej

Strathclyde Business School(SBS)is a pioneering, internationally renowned academic organisation that shapes anddevelops the business minds of tomorrow. Strathclyde is one of a small percentage worldwide to be triple accredited, holding accreditation from the international bodies, AMBA, AACSB and EQUIS. Pokaż mniej
Glasgow , Ateny , Zurych , Singapur , Dar es Salaam , Manama , Kuala Lumpur , Petaling Jaya , Muskat , Muskat , Dubai , Abu Dabi , Mediolan , Monachium , Pekin , Toulouse + 15 Więcej Mniej

Akredytacje