Programy studiów biznesowych

MBA i EMBA to programy naukowe oferowane przez szkoły biznesu lub biznesowe wydziały na uniwersytetach. Programy biznesowe oferowane są w szkołach na całym świecie i oferują szeroki zakres specjalizacji. Ukończenie MBA lub EMBA daje studentom solidne zrozumienie biznesu, jak również zdolności do krytycznego, analitycznego i strategicznego myślenia niezbędnego do objęcia stanowiska kierowniczego i przywódczego.

Wiele uniwersytetów na całym świecie oferuje MBA i EMBA zarówno online, zaocznie jak i stacjonarnie. Powszechne jest, że studenci specjalizują się w takich dziedzinach biznesu jak międzynarodowy biznes, marketing, przedsiębiorczość, zarządzanie projektami itp.

Różnorodność programów biznesowych może być przytłaczająca - nie pozwól, by to Cię zniechęciło! Rozpocznij swoje poszukiwania, patrząc na najbardziej popularne programy biznesowe wymienione poniżej.

Nowo dodane MBA i EMBA

Western Carolina University

Master in Business Administration

Grudzień 10, 2018
Nasz program MBA został zaprojektowany we współpracy z pracodawcami w zachodniej Karolinie Północnej, wydziałem WCU College of Business i absolwentami MBA. Nasi studenci wychodzą z programu Business Ready®, aby sprostać potrzebom zatrudnienia początkujących absolwentów i regionalnej społeczności biznesowej.

Mykolas Romeris University

Master of Business Administration (MBA)

Grudzień 4, 2018
Program stanowi integralną część Mykolas Romeris University , wspierając misję uniwersytetu promującą zrównoważony rozwój organizacji i społeczności.

University of Puerto Rico - Río Piedras

Master of Business Administration (MBA)

Grudzień 1, 2018
Program MBA na Uniwersytecie Puerto Rico Rio Piedras jest przeznaczony dla zapracowanych profesjonalistów, którzy chcą solidnej bazy biznesowej nastawionej na etyczne podejmowanie decyzji z naciskiem na innowacje, technologię i międzynarodową perspektywę. Kursy odbywają się wieczorem, a nasza nowa struktura pozwala uczniom ukończyć stopień za dwa lata… [+]. [-]

Uniwersytety w Polska

Zmień lokalizację

Czym są studia biznesowe?

Studia biznesowe to określenie na konkretną dyscyplinę naukową, która łączy rachunkowośći, marketing, badania organizacyjne i finanse. Termin ten może się też odnosić do szerszego pojęcia studiów biznesu jako dyscypliny akademickiej, która jest następnie podzielona na podległe dyscypliny takie jak: handel międzynarodowy, technologie biznesu, zarządzanie ryzykiem, marketing, stosunki pracy, e-biznes, prawo gospodarcze, przedsiębiorczość, księgowość, administracja biznesu i finanse.

Jakie są korzyści z podjęcia studiów z biznesu?
Studia biznesowe na poziomie licencjackim, magisterskim lub podyplomowym dostarczają cennych kwalifikacji do kariery w różnorodnych dziedzinach zawodowych. Wiedza i umiejętności zdobyte na studiach biznesowych przenoszą się dobrze na pracę w organizacjach publicznych lub prywatnych, małych firmach i dużych korporacjach, organizacjach rządowych, organizacjach non-profit i innych. Biznesowe studia licencjackie spełniają kluczowy warunek konieczny na studiach MBA, EMBA lub studiach doktoranckich z dziedziny pokrewnej.

Czego uczymy się na studiach biznesowych?
Dostępne są różne stopnie w dziedzinie studiów biznesowych, w tym: - studia licencjackie, - Magisterskie Studia Menedżerskie (MBA), - Menedżerskie Studia z Zarządzania (EMBA), - Doktoranckie Studia Menedżerskie (DBA), - i studia doktoranckie z biznesu. W zależności od programu i kierunku studiów, szkoły biznesu lub uniwersytetu, program zajęć będzie się różnił. Studia licencjackie zazwyczaj rozpoczynają się od podstawowych kursów mających na celu dostarczenie szerokiego poglądu na główne przedmioty w ramach programu studiów biznesowych. Następnie, biznesowe kursy studiów licencjackich nasilają się pod względem specyficzności, złożoności i trudności. Programy MBA i EMBA mogą zachować szerokie spektrum albo studenci mogą zdecydować się zapisać się na specjalistyczny program studiów podyplomowych z administracji biznesu, koncentrując się na bankowości, zarządzaniem służbą zdrowia, technologii informacyjnej, prawie, logistyce, sprzedaży, ekonomii, przedsiębiorczości lub innych dziedzinach.

Jakiego rodzaju polepszenia kariery można się spodziewać po studiach biznesowych?
Studia biznesowe oferują możliwości profesjonalnego ulepszenia, nie tylko studentom rozpoczynającym swoją karierę, ale także specjalistom pracującym, chcącym zmiany kariery lub awansu w swojej organizacji. Kiedy przydziela się stanowiska kierownicze w biznesie, MBA to czasami wymóg lub co najmniej bardzo duży atut. Podyplomowe studia biznesowe dają studentom świeże spojrzenie i poszerzają ich horyzonty, co może pomóc w podejmowaniu wyzwań.

Ile kosztują studia biznesowe?
Koszt studiów biznesowych będzie się różnił w zależności od wielu czynników: uniwersytetu lub szkoły biznesowej, rodzaju studiów, czasu trwania i od państwa, w którym znajduje się uczelnia. Pomoc finansowa lub finansowanie mogą być dostępne dla studentów studiujących na programach studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich. Najlepiej skontaktować się z wybraną szkołą biznesową w sprawie kosztów czesnego, opłat i możliwości pomocy finansowej.

Jakie wymagania trzeba spełniać, aby rozpocząć studia biznesowe?
Wymagania na studiach biznesowych różnią się w zależności od tego, czy są to studia licencjackie, magisterskie czy podyplomowe. Większość programów studiów biznesowych wymaga, aby kandydaci na studia przedstawili wynik testu egzaminu wstępnego, takiego jak GMAT lub GRE. Dobrym pomysłem jest przeczytać więcej informacji o szczegółowych wymogach na wybranym programie.

Dlaczego wybrać biznesowe studia online?
Studia biznesowe online zapewniają studentowi elastyczność w zarządzaniu jego planem zajęć w sposób, który najlepiej mu pasuje. Szkoły biznesu wprowadzają do użycia najbardziej aktualną technologię e-learning, by zaoferować rygorystyczne, angażujące i komunikatywne doświadczenie edukacyjne swoim internetowym studentom biznesowych programów online. Studenci biznesu uczestniczący w kursach online uzyskują informacje zwrotne bezpośrednio od swoich profesorów, doskonalą swoje umiejętności komunikowania się na piśmie i uczestniczą w konferencjach internetowych ze swoimi opiekunami i innymi studentami. Studia online są dostępne dla studentów biznesu na wielu szkołach biznesu i uniwersytetach, w dowolnym czasie - w dzień lub w nocy - kiedy najlepiej pasuje w ich napiętych harmonogramach.

Gdzie iść na studia biznesowe?
Najlepsze szkoły biznesu i uniwersytety na całym świecie oferują szeroką gamę programów studiów biznesowych, od licencjata po doktorat. Poszukaj programów studiów biznesowych w Nowym Jorku, Dubaju, Londynie, Sydney, Toronto, Szanghaju, Genewie, Bangalore oraz innych. Znajdź program biznesowy, który najbardziej Ci odpowiada już dziś i skontaktuj się bezpośrednio ze szkołami!